Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Владу влаштовують зловживання в Міносвіти, - Гриневич
Владу влаштовують зловживання в Міносвіти, - Гриневич

Попри численні виявлені порушення, які діються в Міністерстві освіти, винних покарано не було. Це означає, що владу влаштовують такі зловживання

Владу влаштовують зловживання в Міносвіти, - Гриневич

Про це заявила координатор напрямку "Суспільство знань" у "Фронті Змін" Лілія Гриневич в коментарі Gazeta.ua.

"Тема дорогих підручників циркулювала два попередні тижні. Мова йшла про в цілому порочну систему замовлення підручників і їх виготовлення, де відбуваються різноманітні порушення і зловживання. Саме тому ціни на підручники є вищими, ніж мають бути в цілому", - підкреслила вона.

Окрім того, порушення виявила і Рахункова палата: "Система підручникотворення працює неправильно. А Міністерство освіти й науки, і це виявила Рахункова палата, не співвіднесло кількість підручників з реальним замовленням. Деяких підручників було надруковано понад потребу, а деяких занадто мало. Окрім того створено різноманітні маніпуляції в процесі виготовлення підручників. Зокрема, кошти зосереджені на фірмах, які їх влаштовують, - зазначила Гриневич.

При цьому, підкреслила вона, йдеться про розтрату бюджетних коштів. "Це схеми, які є не прозорими, які свідчать про зловживання у цій сфері. А при цьому, без сумніву, втрачаються бюджетні кошти, за які можна було б додрукувати необхідну кількість підручників, які будуть реально використовуватись учнями та вчителями, або ж використати ще іншим чином за призначенням".

"Щоб присікти подібні ситуації, в першу чергу мають бути покарані винні. А ми сьогодні спостерігаємо, що скільки б зауважень не давалося міністру, і скільки б не було свідчень збоку фіскальних органів, про порушення, що діються в Міністерстві освіти, нічого не відбувається. А це означає, що в цілому систему влади, яка є сьогодні в Україні, влаштовують такі зловживання", - наголосила Лілія Гриневич.

Нагадаємо, що у Міністерстві освіти відкидають звинувачення у завищеній вартості підручників. Високі ціни у профільному відомстві обґрунтовують незначним загальним накладом підручників з деяких предметів.

Освіта.ua
20.04.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Шестопалов
За всі роки незалежності України стан справ у навчальному книговиданні лише погіршується. Виправити це становище може ліквідація державного замовлення з передачею коштів в школи і зробивши їх замовниками навчальної літератури. Тоді учителі і батьки самі вибиратимуть за державні гроші дешеві і якісні підручники. Поки ринкові відносини не прийдуть у видавництва і школи, дешевих, якісних і своєчасних підручників не буде! Без цього видавництва, які мають державне замовлення, переймаються не якістю своєї продукції, а лише, щоб вона була якомога дорожчою. Вже 20 років МОН України не хоче впроваджувати європейські стандарти випуску якісних підручників, не хоче для їх придбання передати державні гроші (досить половини!) у школи, вперто зберігає процедури, що залишають лазівки для зловживань.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!