Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Вчителька з Києва увійшла до трійки найбільш інноваційних педагогів Європи
Вчителька з Києва увійшла до трійки найбільш інноваційних педагогів Європи

Проект Ірини Фрідман для інтерактивного вивчення історії зайняв друге місце на Європейському форумі Microsoft "Партнерство в навчанні"

Вчителька з Києва увійшла до трійки найбільш інноваційних педагогів Європи

Інтерактивний навчальний курс "Коріння", розроблений Іриною Фрідман, учителем історії та географії київського Технологічного ліцею, визнали одним із найбільш інноваційних проектів у Європі. Він увійшов до трійки найкращих у номінації "Вчитель як новатор і агент змін". Вивчення предметів за електронними зошитами, відвідування історичних місць, створення відеофільмів та презентація проектів у класі – так виглядає цей навчальний курс.

Всього у форумі Microsoft "Партнерство в навчанні", що пройшов у Лісабоні в березні, взяло участь понад 250 педагогів із 40 країн Європи. З понад 80 представлених проектів 24 отримали нагороди за інноваційне використання технологій у класі. Усі переможці представлять свої країни восени на міжнародному форумі в Афінах.

Проект Ірини Фрідман використовує інформаційні технології для вивчення історії та географії, проте її підхід може застосовуватися і в інших предметах.

"Перевагою проекту "Коріння" є можливість інтеграції відразу декількох предметів – всесвітньої історії, історії України, зарубіжної літератури і, звичайно ж, інформаційних технологій. Проект також залучає в процес не тільки вчителів і учнів, а й батьків. Щорічно проект вдосконалюється, додаються нові методи роботи, використовуються додаткові технології. Зараз ми створюємо новий робочий зошит, що охоплює Білорусь і Литву", – розповідає про проект Ірина Фрідман.

Крім цього, спілкування з іншими учасниками на форумі дозволило дізнатися більше про використання технологій в освіті, а також дало кілька ідей для нових проектів, додає вона.

У київському Технологічному ліцеї, інформаційні технології – вже невід’ємна частина освітнього процесу. У 2010 році ліцей став першою українською школою, яка бере участь у міжнародній програмі Microsoft для шкіл-новаторів, мета якої – поширення комп’ютерних навичок серед школярів. В ліцеї також закінчується робота над створенням освітнього порталу на платформі SharePoint, і скоро електронний зошит і підручник будуть використовуватися всіма класами.

"Інноваційні вчителя активно використовують інформаційні технології і демонструють нові підходи до навчання. Вони розвивають в учнів такі важливі навички як спільна робота над завданнями, критичне мислення, вміння працювати з комп’ютером. Знання комп’ютера сьогодні вже стоїть нарівні зі знанням азів математики або граматики. Це – невід’ємна частина підготовки молоді до майбутнього, адже вже сьогодні більше половини робочих місць вимагають знання комп’ютера, а через кілька років ця частка буде більше 90%", – підкреслює Яна Курченко, менеджер програми "Партнерство в навчанні" компанії "Майкрософт Україна".

Освіта.ua
18.04.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юля
А нам мел и не выдавали (работаю 8 лет)...Всё для работы за свою (очень большую)) зарплату
Маруся
А нас тоже уже предупредили, что нет денег на мел и классные журналы...
Никита
Тю... В основной массе школ мела нет а здесь такой пафос...................

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!