Генпрокуратура перевіряє Міносвіти щодо прозорості закупівлі підручників

Генеральною прокуратурою організовано перевірку щодо оприлюднених у ЗМІ фактів закупівлі підручників для учнів за завищеними цінами

Генпрокуратура перевіряє Міносвіти щодо прозорості закупівлі підручників

Про це повідомили у відділі зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури.

У Генпрокуратурі повідомили, що відповідне доручення надано Державній фінансовій інспекції України, а хід перевірки перебуває на контролі Генерального прокурора Віктора Пшонки.

Нагадаємо, 27 березня сайт "Наші гроші" повідомив про те, що Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти було укладено низку угод на друк підручників для 1 класу на загальну суму 61,13 млн грн., а вартість деяких з них склала декілька сотень грн. за екземпляр.

У відповідь на публікацію профільним міністерством поширено заяву, в якій Міносвіти відкинуло звинувачення щодо завищеної вартості підручників та зазначило, що "засоби масової інформації через свою некомпетентність та поверхневе недосконале вивчення питання висвітлюють недостовірну та неправдиву інформацію щодо закупівлі міністерством підручників".

У міністерстві зазначили, що "вказані витрати по кожному підручнику розподіляються на загальний наклад підручників, що закуповуються: тобто, чим менший тираж, тим більший відсоток витрат у загальній вартості підручника".

Варто зазначити, що наприкінці минулого року Рахунковою палатою також було поставлено під сумнів ефективність використання коштів на видання підручників.

Аудитори Рахункової палати зазначили, що за умов економного й ефективного використання бюджетних коштів лише у 2010-2011 роках можна було додатково видати 3,4 млн. підручників для навчальних закладів, або майже на чверть більше виготовлених.

Освіта.ua
02.04.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Київ
Було б непогано, якщо Генпрокуратура зайнялася не лише "прозористю" закупівлі підручників, а й питанням абсолютної непрозорості призначення у міністерстві Табачника невідомо ким очільниками нової програми зі світової літератури 5-9 класів непрофесійного, аматорського колективу з глибинки.
Вчителька
Казнити не треба, це гуманно... Я згодна на деякий час запросити його на роботу на своє місце і зарплату. А потім я подивлюся, як він її витратить і на скільки йому вистачить! Хай проживе на місці будь-якого вчителя бодай місяць, виконає всі ним же придумані примхи, гляди, стане подібним до людини!
Андрей
Да Табачника давно казнить пора за его инновации как минимум!
DR
Для Андрей: Пожалуй да...
Коментувати