Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Міносвіти відкидає звинувачення щодо завищеної вартості підручників
Міносвіти відкидає звинувачення щодо завищеної вартості підручників

Прес-службою відомства поширено реліз, в якому відомство обґрунтовує високу вартість підручників для 1-го класу незначним загальним накладом підручників з деяких предметів

Міносвіти відкидає звинувачення щодо завищеної вартості підручників

Нагадаємо, у вівторок 27 березня сайт "Наші гроші" повідомив про те, що Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти було укладено низку угод на друк підручників для 1 класу на загальну суму 61,13 млн грн., а вартість деяких з них склала декілька сотень грн. за екземпляр.

У відповідь на публікацію профільним міністерством поширено заяву, в якій зокрема зазначається, що "засоби масової інформації через свою некомпетентність та поверхневе недосконале вивчення питання висвітлюють недостовірну та неправдиву інформацію щодо закупівлі Міністерством освіти і науки, молоді та спорту підручників".

"Закупівлі підлягають лише ті підручники, які стали переможцями Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників. Оскільки переможцями стають саме рукописи авторів, то вартість підручника, що закуповується, включає в себе технологічних процес його виготовлення та складається не тільки з витрат паперу, картону, плівки та поліграфічних витрат, а ще й з редакційних та загально-видавничих (авторські гонорари, розроблення оригінал-макетів, художні та редакційні витрати)",- йдеться в повідомленні Міносвіти.

У міністерстві зазначили, що "вказані витрати по кожному підручнику розподіляються на загальний наклад підручників, що закуповуються: тобто, чим менший тираж, тим більший відсоток витрат у загальній вартості підручника".

Також у міністерстві повідомили, що тираж підручників визначається відповідно до прогнозованої кількості учнів на 2012-2013 навчальний рік, а розрахункова потреба визначається на підставі відомостей, наданих обласними управліннями освіти і науки.

"Відповідно, найдорожчими є підручники, тираж яких є мінімальним. Так, наприклад, підручник з української мови для загальноосвітніх навчальних закладів з польською мовою навчання (1-й клас) при тиражі 302 примірники коштує 647,09 грн., а підручник з англійської мови для загальноосвітніх навчальних закладів (1-й клас) при тиражі 217 616 примірників коштує лише 10,81 грн", - підсумували у Міносвіти.

Також у Міністерстві освіти звернулися до представників ЗМІ з проханням відповідально та ретельно вивчати відповідні питання.

Необхідно зазначити, що у відповідь на публікації засобів масової інформації народний депутат Лілія Григорович направила депутатське звернення до Генерального прокурора та Голови Державної фінансової інспекції щодо неефективного використання державних коштів під час друку підручників.

На думку Григорович, що викладена у депутатському зверненні, вартість друку низки підручників є явно завищеною. "Торги, проведені за неконкурентною процедурою закупівлі "в одного учасника", привели до того, що вартість друку низки підручників є явно завищеною. Так, вартість друку одного підручника "Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. Усний курс. 1 клас" складає 647 грн. за екземпляр, "Іспанська мова для загальноосвітніх навчальних закладів. 1 клас" - 518 грн./екз, "Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням молдовською мовою. Усний курс. 1 клас" - 497 грн./екз".

У своєму зверненні депутат просить провести перевірку ефективності використання державних коштів під час друку підручників на замовлення Міносвіти та поінформувати громадськість про заходи, вжиті для усунення корупційної складової.

Варто зазначити, що наприкінці минулого року Рахунковою палатою було поставлено під сумнів ефективність використання коштів на видання підручників.

У Рахунковій палаті повідомили, що за результатами аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених у 2010-2011 роках на забезпечення навчальних закладів підручниками і посібниками, встановлено, що Міністерство освіти протягом останніх 9 років неефективно, неекономно і з порушеннями використовує бюджетні кошти.

Аудитори Рахункової палати зазначили, що за умов економного й ефективного використання бюджетних коштів лише у 2010-2011 роках можна було додатково видати 3,4 млн. підручників для навчальних закладів, або майже на чверть більше виготовлених.

Освіта.ua
27.03.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
DR
За грати брехунів з міносвіти: «Львівська область, яка сусідить із Польщею, замовила для своїх першокласників букварі, підготовлені трьома різними колективами авторів. Обласне управління зібрало заявки вчителів, підрахувало: найпопулярніший отримав 90,3% голосів, інші — 5,7 і 4%. В область же завезли тільки один підручник — той, котрий посів останнє місце в рейтингу. І хоча замовили його 1120 штук, отримали у 21 раз більше — 24 тис. Міністерство, очолюване Д.Табачником, так любить Галичину, що надіслало у Львівську область майже 50 тис. підручників, яких школи взагалі не замовляли. На подарунок не пошкодували 654 тис. державних гривень. Очевидно, з цієї причини забракло коштів на підручники, яких школи справді потребують, — учням 3-х і 4-х класів не дісталося жодного, хоча область замовила для них понад 570 тисяч.» http://dt.ua/EDUCATION/kvest_u_labirintah_minosviti_-100076.html
Solomia
Лист МОНМСУ Від 02.04.12 № 1/9-246 Щодо декларування майна, доходів і зобов’язань фінансового характеру за 2011 рік У зв’язку із перенесенням строків декларування відомостей про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру на наступний рік, Міністерство совіти і науки, молоді та спорту відкликає лист Міністерства від 27.03.2012 № 1/9-227 «Про подання декларацій». Передумали чи перенесли? Заступник міністра – керівник апарату П.М.Куліков
vicbez
Читайте відповідь профспілок http://pon.org.ua/dokumenty/podii/1227-podannya-deklaracij-u-2012-roci.html і думайте подавати чи ні. Хто як вважає?
Олекса
Я відмовився заповнювати тому що лист це не наказ і не обовязковий до виконання. Вони мають нас за бидло. бо ми їм дозволяємо.Розікрав освіту і шукає корупцію серед учителів.Собачник засмердів усю освіту. А повернутись спиною як афганці слабо?
Учитель
Захотелось мне узнать, что за человек подписал Письмо 27.03.2012г., борясь с коррупцией среди учителей такими методами. Поняла, что знает он об учительстве, наверное только по опыту своей учебы в школе ________________________ Петро Мусійович Куліков - випускник Київського інженерно-будівельного інституту. Він пройшов шлях від майстра до начальника будівельного управління тресту Київміськбуд N1 та Домобудівельного комбінату N4 Головкиївміськбуду....З 1994 року він працює в Міністерстві освіти і науки України на керівних посадах. Очолював департамент економіки та соціального розвитку Міністерства освіти і науки України. (это когда учителям перестали платить?), з 2009 заступник міністра
Учитель
«Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/3206-17 __________________________________ Прочитала этот закон , но про учителей там не нашла ни слова... Удивляет то, что министерство "схаменулось" за 3 дня до окончания сроков заполнения деклараций... Может специально, чтобы учителя не имели возможности предать гласности это письмо... Интересно какую юридическую силу имеет это письмо
Учитель
Лист МОНмолодьспорт України від 27.03.2012 №1/9-227 Про подання декларацій ........ Звертаємо вашу увагу на те, що згідно з статтями 4 та 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» керівники загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, їх заступники, вчителі, які входили до складу комісій з державної підсумкової атестації (у 2011 році), повинні до 1 квітня 2012 року подати декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (додаток до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»). Просимо забезпечити подання декларацій вищезазначеними особами за місцем знаходження їх особових справ. Заступник Міністра –керівник апарату П. М. Куліков
вчитель
Від вчителів вимагають подати декларації про доходи Вчителів, що брали участь в іспитуванні випускників, змушують у терміновому порядку подати декларації про доходи. Про це LB.ua повідомив один із вчителів, від якого вимагали заповнення декларації. "До відділу освіти надійшов лист від Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з наказом: всім вчителям, директорам і завучам, що брали участь в іспитуванні учнів у минулому навчальному році, - терміново заповнити декларацію про доходи. Причому зробити це потрібно терміново, сьогодні ж потрібно отримати бланки, а завтра здати заповненими", - розповів співбесідник LB.ua. На його думку, таким чином Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України збирається "перевіряти вчителів на корупцію".
Сільський вчитель
Для вчитель: Це правда. Нас сьогодні в авральному порядку змусили заповнювати декларацію про податки мотивуючи це тим, що ми брали участь у ДПА минулого року. Але ж декларація заповнюється якщо є додаткові доходи. Невже ДПА повинно було окремо оплачуватись? Звісно ні. Абсурд!!! Читаєш декларацію і виникає саркастичний, помалу переходячий в істеричний сміх. Чиновники схаменіться !!! Ви хоча б прибрали пункти водний транспорт і повітряне судно. Це ж знущання над вчителем, який отримує 1500 грн зарплати. Куди ми котимось ???
Т.М.
Для Сільський вчитель: так само і у нас. Маємо негайно заповнити. Якщо не заповнимо - штраф ( не кажуть який). Цікаво, що треба заповнювати і за тих, хто є у твоїй родині але не вчитель та іспитів не приймав. Це навіщо? А як же таємниця банківського вкладу? Нас ще змушують дзвонити у сбербанк і дізнаватися, якій сумі еквіваленттні оті радянські гроші, що там зависли ще з 90-тих. Їх теж треба вписати! також плата за ЗНО( хоча податки уже сплачені) Що відбувається????
Коментувати
?!!!
Викладіть дорожезні підручники "он-лайн" і не тратьтесь на друк! Ми самі їх собі роздрукуємо, не вперше ж бо. І гроші бюджетні зекономимо. Краще придбайте нам для першачків нові парти...
Вчителька
Для ?!!!: Ага, зараз! А як бідолашна мама Хорошковського залишиться без гонорару у 2 тисячі? Вона ж не простий вчитель, котрий може працювати за копійки, на громадських засадах вести гуртки, писати купу ніеому не потрібних паперів - планів, звітів і т. д.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!