Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Освітян Харківщини змушують іти у відпустку за свій рахунок
Освітян Харківщини змушують іти у відпустку за свій рахунок

Працівників установ та закладів освіти Нововодолазького району Харківської області відправляють у відпустки за свій рахунок - вони просять допомоги у губернатора

Освітян Харківщини змушують іти у відпустку за свій рахунок

Про це йдеться в телеграмі, яку направлено профспілкою освітян району на ім'я голови Харківської облдержадміністрації Михайла Добкіна, повідомляє Інтернет-видання "Главное".

Як йдеться в тексті телеграми, працівників закладів освіти змушують писати заяви на відпустку за свій рахунок, з метою покриття дефіциту бюджетних коштів.

"Шановний Михайло Марковичу! Освітяни Нововодолазького району звертаються до Вас з проханням про збільшення фінансування району, оскільки для подолання дефіциту бюджету працівників установ та закладів освіти району змушують іти у відпустку за власний рахунок, що порушує законодавство про працю", - йдеться в телеграмі.

Необхідно зазначити, що проблеми неналежного виконання соціального забезпечення освітян існують й у інших регіонах країни. Зокрема віце-спікер парламенту Микола Томенко нещодавно повідомив, що до нього звернулися освітяни низки центральних регіонів, які повідомили, що місцева влада робить все, аби не виплачувати навіть ті кошті, що вже гарантовані законодавством.

За словами віце-спікера, попри активну пропаганду останніх соціальних ініціатив Президента В.Януковича на практиці відбуваються зовсім інші речі.

"На практиці місцева влада робить рівнопротилежні речі, пояснюючи це необхідністю оптимізації та економії коштів", - сказав М.Томенко.

Зокрема, зауважив М.Томенко, місцева влада роздала вказівки кожній школі зекономити цього року від 10 до 15 тис. грн. Таким чином, за його словами, на кожному вчителі має бути зекономлено 700-1000 грн.

Віце-спікер розповів, що для цього вже сьогодні вчителям пропонують визначитися з кількістю днів відпустки, яка буде ними братися за власний рахунок.

"Оскільки з цього питання нема сенсу звертатися до Міністерства освіти та науки і Уряду, я звернувся до Президента аби він розібрався з цим питанням", - сказав М.Томенко. Він додав, що "в той час як Глава Держави обіцяє соціальні блага, частина українців живе в іншій країні, в якій вже зараз у вчителів відбирають їхні кошти".

Освіта.ua
21.03.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ірина
Ніхто не думав, що мер Полтави так буде знущатись з освітян.ДІЙСНО-заміни не виплачує :ні заміну класного керівика,ні заміну уроків. І що це за практика - пишіть заяви за свій рахунок.ЗАРАЗ ЗАТРИІУЮТЬ ЗАРПЛАТУ. Пора надіслати перевірку. Будем звертатись до відповідних срганів. ІРИНА СЕРГІЇВНА
Викладач з Києва
Нас також "гонять поганою мітлою" за власний рахунок. А де ж його узяти, той рахунок, якощо зарплатня складає 1500 грн (а ніяк не 4500, як свідчать можновладці про стан матеріального забезпечення киян).
Я
Харківська область, м. Лозова. Ще й досі не виплатили повністю зарплату за березень, не кажучи про аванс за квітень. Аванс за березень платили смішними шматками - 180 грн, потім 30 грн, потім 350, потім 70... Чи можна так прожити? У мене дитина в дитсадку, навіть за нього немає чим платити. На весняних канікулах змусили вчителів написати заяви "хоча б на один день" за власний рахунок. Написали майже усі... Як пояснили, бюжетними коштами покривається заборгованість міста по газу. Так це чи ні - невідомо. Вчитлі грошей не бачать
Учитель м. Суми
Дирекції шкіл м.Суми , щоб на кінець року одержати премії , пишуть прохання до Управління освіти і науки Сум. МР щодо зменшення бюджетних асигнувань, а вчителів силою відправляють у відпустки за "власним" бажанням.
vbkf
в полтаве мэр ездит по школам и ходит по урокам. нет больше работы в городе. позабирал у людей все, что можно (деление закрывают, в отпуск выгоняют, замены не платят) , а потом рассказывает, какие учителя молодцы, что еще чему-то умудряются научить.
антоніна
Інгулецький район, Дніпропетровська область. Спочатку змусили написати за власний рахунок, а потім у суботу вигнали на прибирання території з ініціативи губернатора! Чому влада вирішила, що у робочий час нам немає чим зайнятися, але у законний вихідний ми повинні проявити свідоме ставлення, громадянську позицію і т.д.? Доки будуть "залазити" до нас у кишеню!?
Також вчитель
Чим, цікаво, закінчилося це звернення профспілки до голови Харківської облдержадміністрації ? Кого зняли з займаної посади: Добкіна чи вчителів, які писали цю телеграму ? Цікавлюся, бо в нашому регіоні такі ж проблеми: пропонують відпуску за свій рахунок на місяць.
gleb
Для Також вчитель: А закінчилося все тим, що голови ПК погодили кожну заяву і всі вони (заяви) стали легітимними. Вчителі добровільно зі своєї ініціативи масово повалили у відпустку
Коментувати
inna
Я власне, намагаюся боротися, відстоювати свої права, але в своїй школи не завжди нахожу підтримку, а для райво та для директора школи я вже давно стала "скандалісткою". Дуже важко, коли немає підтримки. Більшість наших вчителів тільки слідкують, чим же закінчиться протистояння моє та керівництва...
Вчитель
Для inna: Як мені це знайомо.......
Коментувати
Вчитель сільської школи
Романівський район Житомирської області освітян відправили за свій рахунок на канікули на 3 дні!!!!
Вчитель однієї з шкіл Московського району м.ХАРКОВА
Дорогие мои коллеги!Радостно от того ,что наконец-то мы с Вами начинаем проявлять наши голоса!До каких же пор об нас будут вытирать ноги.То добровольно-принудительно заставляют вступать в "Партию регионов", то девять субботников подряд(прошлый год), то каждые каникулы ЗА СВОЙ СЧЕТ!В этом году снег еще не сошел, а мы уже на субботник.Вот опять весенние каникулы-пиши за свой счет-нет в бюджете денег!А я при чем?Почему я должна экономить на своем ребенке?Вот пусть на своих местах экономят наши чиновники.У них и зарплаты побольше.А я со своих копеек еле концы с концами свожу.
Марина
Хорол. Полтавська обл. На канікулах теж відправляють у відпустку за власний рахунок. І попробуй не напиши! Скажи нашій адміністрації щось трішки всупереч, то будеш знть довго: на уроках тут як ту(на свої можна і не ходить), придеруться до всього чого тільки можна, А не дай бог ще і атестуватися, то викрутять з тебе все, що тільки можна. Здирають гроші на все, на штрафи, на ремонт комп'ютерів( хоча доступу до них у вчителів нормального і немає), на папір, можна подумать нам рядовим вчителям з неба падає той папір і гроші. ДОСТАЛО!
Вчитель сільської школи
а толку з того,що ми тут пишемо,все одно всі боїмось,що я один можу зробити,якщо навіть колеги,поза очі говорять одне,а потім перед директором бояться сказати свою думку,я один теж боюсь,потрібна якась підтримка "Один у полі не воїн"...так і будуть нас відправляти у відпустки!!!!
росіянка
Для Вчитель сільської школи: Так, хто ж винен: влада чи ми самі! Перш за все ми самі.А влада баче нашу згоду і топче далі.
Коментувати
Василь
В Тернопільськый області також відправляють за власний рахунок у відпустку
Вчитель
А я й не буду мовчати,Можливо й виженуть мене,але мовчати не бути і на педраді скажу,нас знову мають відправляти у відпустку за власний рахунок на 3 дні,до Нового року відправили на 2,обіцяючи,що після Нового року буде все добре!!!Житомирська область
Родион
Для Вчитель: Доказывая что-либо чиновникам от образования можно потерять многое, кроме чести и совести. Оставят только 18 часов. Отыграются на аттестации: категорию вряд ли снимут, но и не дадут ничего. Натравят коллег, которые умеют всё решать и имеют гаденькую душонку. Не оплатят курсы, в то время когда другим платят. При проверках заметят пылинку в вашем глазу, не замечая бревно в более покладистых. Сократят, закроют школу. Будете жаловаться - сразу ярлык: кляузник. А защитник трудящихся - профсоюз поможет администрации. Прокуратура, суд, власть ? А вам известно что такое клановый спрут в сельских районах?
Коментувати
sergey1979
В січні перед курсами підвищення з райвно попередили що вони небудуть сплачені... Вже березень, а грошей нема. Депутат з району каже, що грошей в райбюджеті для освітян тільки до листопада. А Азаров вихваляється мовляв "життя стає кращим".Гнати їх в шию стариганів!!!
Також вчитель
Лю-ю-юди !!! Та ніхто вас не почує. Все те, що ви пишете тут на форумі залишиться без відповіді. Ніхто тут навіть імені свого не називає. А чому??? Та тому що тільки тут всі грамотні, а на роботі нахиляють голови і виконують всі вказівки начальства, хто б що не придумав. А на основі якого документа вас відправляють в ці відпустки? А якщо ви не напишете заяви, то що станеться? Біда в тім, що вчителі просто не знають нормативно правової бази, а все повинно регламентуватися законом. На теж на осінніх канікулах відправляли. Ми, 8 чоловік з колективу( всього 57) заяви не написали. Ми чесно відходили на роботу, займалися методичною роботою. І як хто не " скреготів зубами" нам все виплатили до копійки. Немає такого закону, щоб примусово відправляти у такі відпустки.
Родион
Для Також вчитель: О каких Вы законах? В начальника отдела образования и директора законы для своих, а для других - понятия.
Також вчитель
Для Родион: Я з Вами згоден, але і вони бояться порушувати закон, повірте. Колезі не доплачували рік за звання " старший вчитель". Коли він це виявив звернувся в відділ освіти, в бухгалтерію. Йому на підвищених тонах ( як вони це вміють) знайшли кучу відмовок. Він спокійно пішов у прокуратуру, написав заяву. Вся заборгованість була виплачена на наступний день. Закони ще ніхто не відміняв, просто ми не навчені їх використовувать. Вчителів привчили лише до одного - підкорятися.
росіянка
Поддерживаю.У нас тоже была такая ситуация. Действительно, чтобы добросовестного учителя( а мы такие в большинстве) уволить, ещё надо постараться. А вот с покорными овечками пастухам очень удобно "зелень" щипать.Давайте уже, наконец, открывать рот хотя бы там, где надо себя защитить.Для Також вчитель:
Коментувати
Вчитель із стажем
Семенівський район, Полтавщина, те ж саме. Всіх за свій рахунок, навіть технічний персонал під час канікул. Заяви під копірку "...за сімейними обставинами...". Курси підвищення кваліфікації також за свій. Треба ж десь брати гроші на "соціальні ініціативи", не будуть вони їх витягувати зі своєї кишені. Нам "ініціативи" за наш рахунок.
Полтава
Хто з розумних людей працюватиме без оплати. А в нас в Полтаві вже давно не оплачується заміна уроків інших вчителів, якщо вони на курсах або лікарняному. А деж наша обласна профспілка?
666
Для Полтава: Профспілка?! Вона була, є і буде карманною для освітянської влади. Вона тільки "жирує" на наших внесках та підгавкує можновладцям. Потрібні тільки незалежні профспілки.
Сільський вчитель
Для 666: ЗОЛОТІ СЛОВА !!!!!
Коментувати
767
Шановні, хто винен?Ми з вами.Тож давайте й далі мовчати, може краще стане?
Вчитель. Харків. Московський район
В нашому районі вже декілька років заміни уроків не виплачуються. За свій рахунок "за власним бажанням" теж масово ходять вчителі, бо поважають директора, . А начальник районного управління- добра людина, до школи може завітати, сказати:"Знайте, люди добрі! Ніхто вас не змушує йти у відпустки..." Такі от "карусєлі"...
Також вчитель
Для Вчитель. Харків. Московський район: Та ніколи нічого не змінить в освіті, якщо вчителі будуть мислити так як Ви. "Йдемо в відпустки бо поважаємо директора". Абсурд !!! Вам вирахують з зарплати, ці дні не ввійдуть в стаж - а ви поважаєте директора. А йому чи їй за " послушаніє" ще й премійку випишуть. Вибачте, може ємоційно пишу, але - шановні колеги, давайте будемо себе поважати, а не когось.
Миколаїв
Для Також вчитель: Так, йдемо у відпустку без збереження, бо директор хороший, а якщо не напишемо, його знайдуть за що зняти і поставлять того, хто буде робити так як треба. Да звільнити вчителя важко, але довести щоб він пішов - легко. А куди потім, якщо ти вже у віці?
Учитель
Багато у вас директора премій наотримували? А от відомо вам, що більшість директорів працюють за контрактом? Не влаштовує, контракт не продовжується. Вчителя, особливо розумного, звільнити згідно законодавства НЕ МОЖЛИВО, а от не продовжити контракт - легко. Тому і стають перед вибором - або переконай вчителів, або йди з посади! Хоча в більшості випадків ті ж директори йдуть нарівні з усіма у ці ганебні відпустки за "сімейними обставинами" (у нас всі 100%). І не в тому річ, що боїмося. Як щось не так - знімуть директора. а на його місце може прийти таке ..., що буде землю рити і вчителям робити нормально не дасть, аби лише бути на гарному рахунку перед начальством...
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!