Місцева влада низки регіонів економить на вчителях, - Томенко

Заступник Голови ВР Микола Томенко звернувся до Президента Віктора Януковича щодо неналежного виконання соціального забезпечення освітян низки регіонів

Місцева влада низки регіонів економить на вчителях, - Томенко

За словами віце-спікера, попри активну пропаганду в засобах масової інформації останніх соціальних ініціатив Президента В.Януковича по підвищенню пенсій та виплаті знецінених заощаджених на практиці відбуваються зовсім інші речі, повідомляє УНІАН.

"На практиці місцева влада робить рівнопротилежні речі, пояснюючи це необхідністю оптимізації та економії коштів", - сказав М.Томенко.

Він повідомив, що до нього звернулися освітяни низки центральних регіонів, які повідомили, що місцева влада робить все, аби не виплачувати навіть ті кошті, які вже гарантовані законодавством. Зокрема, зауважив М.Томенко, місцева влада роздала вказівки кожній школі зекономити цього року від 10 до 15 тис. грн. Таким чином, за його словами, на кожному вчителі має бути зекономлено 700-1000 грн.

Віце-спікер розповів, що для цього вже сьогодні вчителям пропонують визначитися з кількістю днів відпустки, яка буде ними братися за власний рахунок.

"Оскільки з цього питання нема сенсу звертатися до Міністерства освіти та науки і Уряду, я звернувся до Президента аби він розібрався з цим питанням", - сказав М.Томенко. Він додав, що "в той час як Глава Держави обіцяє соціальні блага, частина українців живе в іншій країні, в якій вже зараз у вчителів відбирають їхні кошти".

Освіта.ua
19.03.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ПОЛТАВА
Крім примусової відпустки без збереження нас тепер примушують терміново заповнювати декларації про доходи!!! Скажіть, а на які це ви кошти живете без збереження зарплати???
милаvbkf
может кто-то и не согласится со мной, но при Юле такого не было. и за замены платили, и в отпуск не гнали, на каникулах отопление не отключали, и пенсионеров не дискриминировали так. Выбрали...
Вчитель сільської школи
Житомирську область теж "просять" на три дні іти у відпустку за власний рахунок
222
В Полтавській області теж ''просять''на вес.канікулах написати за власний рахунок.Кількість днів різна-в залежності від того як директор хоче лизнути відділу освіти
Вчитель - бідолага
В Луганской области Станично-Луганского района ни одному учителю не платят командировочные, зарплату часто платят с задержкой от 1 до 3 недель, не платят премию ко Дню учителя, хотя в самом Луганске учителя какую-то часть получили, отпускные вообще умудрились разбить на четаре части (последню часть получили в конце августа). заставляли брать отгулы на каникулах за свой счет. и это далеко не все проблемы!!!!!! Позор тому кто экономит на образоании своего же государства. Чиновники высоких чинов приезжайте к нам в гости на места и посмотрите как мы живем, а то в Киве доплаты есть, а у нас только экономия.
Дана
Для Вчитель - бідолага: Шановні! А чого ви плачетесь, це ви цю бандитську владу вибрали. От вона вам і віддячує!
Коментувати
1234
В Харківській області пропонують також 5 днів за власний рахунок на весняних канікулах. Оце вже допрацювалися. Повний капець. Їсти хочуть тільки їх діти, діти вчителів їсти не хочуть.
Наталья
И снова после всех приказов министерства образования спустя месяцы нам не доплачивают по категориям в связи с возвратом привилегий ранее аттестующихся, и что, и плевать, и прокуратуры и кру не боятся,т.к. экономия заработной платы происходит на всех уровнях и мы терпим, а скоро отпускные, и представьте сколько мы не дополучим, а результат работы подавай!Ну ничего, мы вам воспитаем революционеров!!))
Глас Божий
Для Наталья: А до цього моменту кого ми виховували? Корупціонерів?))))
Наталья
Для Глас Божий: Мабуть вірили до останнього, що справедливість та законність існує.Якщо раніше мої учні знали, що закон-це головне в державі, то тепер вони знають, що закон головне, але не для всіх, і з такими потрібно боротися!)))
Коментувати
Не баран
Нешановні вчителі! Ви барани. Вас будуть різати, а ви будете мовчати. Ви чекаєте хто б вас вивів на майдан та ще й заплатив. Якщо ви ще працюєте в школі то вам це вигідно, або на більше у вас розуму і хоробрості немає. І кого ж ви можете виховати? Таких самих безхребетних створінь як і самі.
арбітр
Для Не баран: а Вас мабуть все влаштовує ? Якщо Ви не боїтеся нічого, то чому ж взяли такий собі псевдонім - "не баран" ;))) Або Вам, нешановний, немає чого втрачати, або Ви хочете таким "революційним" коментарем виправдати безглуздість свого існування. Не підуть вчителі на майдан через невиплату 1000 грн. , бо кожен боїться втратити свою роботу. Дивлячись на зміст Вашого повідомлення, Вам варто було б прирати "НЕ" зі свого імені
Коментувати
Геническ Херсонская обл.
И нам сегодня снова предложили, так сказать, взять на каникулах 2 дня за свой счёт.
учитель
Донецкая область в прошлом году отгуляла 100% административных (каждый учитель 14 дней), а сейчас продолжение, кажется - это уже система. Оказывается, то что каждый возмет бесплатные отпуска, уже заложено в бюджет. А потом высшее начальство получает премии за экономию средств.
Маруська
И нам сегодня сообщили , что необходимо взять дни за свой счет. И все как овцы на заклание начали блеять.. а что делать... Всей стране раструбили как хорошо живут теперь учителя!!! Смысл было повышать зарплату, если местным бюджетам выплачивать ее невмоготу? Что будет есть моя дочь - студентка, если я пойду в бесплатный отпуск??? Есть ли смысл жаловаться в министерство? Хотя, видимо это их инициатива. Что можно предпринять в данном случае?
Vlad
Для Маруська: Вот именно, как овцы! А если бы все учителя всех школ города или района, а еще лучше области взяли бы этот отпуск ОДНОВРЕМЕННО не на каникулах, а ВО ВРЕМЯ УЧЕБНЫХ ЗАНЯТИЙ. Пусть бы школы несколько дней постояли пустыми, а учебный процесс обеспечивала администрация.
Коментувати
Ош6, Дружковка, Донецкая область
И на нас экономят. Ежемесячно рассказывают о том, что 14 дней уже не заложены к оплате, поэтому будьте добры возьмите административный по 2 в месяц, чтобы не так накладно было. Правда, на работу в эти дни мы действительно не ходим, а материал уплотняем.
Севастополь
А нам с января не выплачивают полностью зарплату. Вместо расчетной ставки учителя высшей категории 1639 грн. берут 1537 грн. Говорят, что нет денег.
Учитель. Херсонская область.
Нас тоже поставили в извесность, что 14 дней должны взять за свой счёт, но только не те дни, где есть уроки, потому что замены нам и так неоплачивают уже два года. Те дни, когда школы были закрыты на карантин по всей Украине, мы отрабатываем по суботах.
Херсонская область
Віце-спікер розповів, що для цього вже сьогодні вчителям пропонують визначитися з кількістю днів відпустки, яка буде ними братися за власний рахунок.- Еще в конце декабря нам сообщили, что за год нужно принудительно отбыть 14 неоплачиваемых дней. Заявления пишем каждый месяц, но на работу ходим.
Ольга
І нам пропонували взяти за свій рахунок 5 днів неоплачувальної відпустки. Потім призупинили виконання цього рішення, але авансу немає. Як це розуміти на фоні соціальних іниціатив Президента?