Кількість шкіл в Україні вже менша 20 тисяч

Тенденція зменшення кількості загальноосвітніх навчальних закладів продовжується. За останній рік країна втратила ще 400 шкіл

Кількість шкіл в Україні вже менша 20 тисяч

Вперше за роки незалежності кількість загальноосвітніх навчальних закладів зменшилася до 19 тис. 900. Про це свідчать статистичні дані Державного комітету статистики.

У порівнянні з аналогічним показником минулого року кількість шкіл зменшилася на чотириста одиниць.

Також у порівнянні з минулим навчальним роком на 6 тисяч знизилася кількість, як школярів так і вчителів загальноосвітніх навчальних закладів. У 2011/12 році в українських школах навчається 4 млн 293 тис. учнів (4 млн 299 у 2010/11 н.р.) та працює 509 тис. учителів (516 тис. у 2010/11 н.р.), що є найнижчими показниками вітчизняної системи середньої освіти.

Необхідно зазначити, що найбільш наповненим періодом для українських шкіл став 1995/96 навчальний рік, коли кількість учнів складала 7 млн 143 тис., учителів майже 600 тис., а кількість шкіл була найбільшою за останні два десятиріччя – 22 тисячі 300 закладів.

Нещодавно віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко, виступаючи на парламентських слуханнях, що були присвячені темі кризових тенденцій освіти в сільській місцевості, зазначив, що більша частина закритих навчальних закладів припадає на сільську місцевість. "Якщо проглянути статистику скорочення шкіл, то левова частина – сільські школи. З 1995 року кількість навчальних закладів у сільській місцевості зменшилося більше як на дві тисячі".

Зважаючи на це, він висловив сподівання, що парламент підтримає його законопроект, що не дозволяє без рішення територіальної громади, тобто сільських, селищних зборів чи міського референдуму приймати рішення про закриття школи. "Тільки громада, а не чиновники управління освіти чи депутати обласних та районних рад має приймати таке відповідальне рішення", - додав він.

"Але ці діти мають бути забезпечені транспортом, вчителі працевлаштовані, а звільнене приміщення школи має стати, наприклад, закладом позаурочної роботи, а не кафе чи баром", - наголосив Томенко.

У Міністерстві освіти закриття шкіл пояснюють демографічною ситуацією: "за останні 20 років кількість учнів у системі загальної середньої освіти зменшилась майже на 40%, а кількість шкіл лише на 7%".

За даними Державного комітету статистики протягом двох останніх років українська система середньої освіти втратила близько 700 загальноосвітніх навчальних закладів.

Освіта.ua
15.03.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
anatolyi
Дивна розмова. Закриваються школи.А Чому? Бо нема кого навчать. А якщо школу не ліквідувати,то трапиться диво.... То давйте відкриємо школи в 150 селах, що залишилися без населення взагалі, або в 8 тисячах вимираючих сіл. Може врятуємо? Мова повинна йти не про школу і навіть, щиро вибачаюсь, про долю вчителів. Мова повинна йти, і ще раз вибачте великодушно,не про учнів. А взагалі про долю села. Огляніться навколо, дорогі селяни, та ті хто сильно скиглить з цього приводу, вимагаючи залишити школу для 3 діток, лікарню для 5 довгожителів...., не бачуть, що люди живуть в хатах, побудованих ще до революції 1917 року, що лише 15-25% селян мають комунальні послуги:водопровід, каналізацію,газ. Та хто ж може жити в наш час в таких умовах? Та яка там Європа? Хто винуватий та що робити? Перше, не шукати винуватих, так склалася історія. Ми вже пять років шукали винуватих голодомору.Досить! Пора гуртуватись, працювати та примушувати державу думати про народ, організовувати його і працювати, працювати....
Директор
Давайте честно. Вы видели школу на 30 детей, где дают качественные знания? Я нет. Вы видели школу в далеком селе, где работают классные учителя, а не алкаши с пенсионерами? Я -нет. Закрытие малокомплектных школ надо проводить срочно. Мы теряем поколения. В селах, как правило, дети с низким уровнем интеллекта, цинизм и бездуховность процветает. Если в начальных классах еще что-то с них можно выжать, то дальше практически невозможно. Дети становятся массой. Село не возродится уже никогда Что страшного в том, что ребенок будет учится в хорошей школе с хорошими учителями? Будем откровенны, мы кричим против, потому что боимся остаться без работы, ибо больше ничего не умеем. И по большому счету нам плевать на будущее этих детей, главное_ чтобы мы получали зарплату.
Регина
Для Директор: Звідки така хибна думка??? Мене обурив такий погляд на цю ситуацію!!! Таке може написати тільки повний невіглас! А куди ж людям з села податися, щоб там не жити, і діти їхні не навчалися в сільських школах, а отримували освіти в "якісних" міських???? Де взяти житло? (Чи може ви їм поступитеся місцем в своїй квартирі). Роботу?? Чи може їм взяти та померти, бо вони з села, вони ж не люди...
Іринка
Для Директор: Давайте чесно. На моїй малій батьківщині (в селі) як тільки закриють школу, то виїдуть всі молоді люди з дітьми, і згодом вимре село, перестане існувати. І хіба винні в тому діти, що вони народилися в селі і їх там мало, а до найблищої школи 20-30 км?
inna
Для Директор: А Ви сам - директор якої школи - сільської чи міської? Це Ви дуже образили наш педагогічний колектив, виходить, що ми всі - алкаші та пенсіонери!!! Невже у нас в селі - тільки бруд, навоз, та виродження нації? Випускники нашої школи вступають да вищих навчальних закладів, кспішно вчаться, здобувають вищу освіту, в цьому заслуга нашого педагогічного колективу. Мої діти закінчили нашу школу, і я дуже задоволена, що вони вчились саме тут, отримали прекрасні знання. Молодший син працює зараз в нашому селі, на практиці підтверджує свою освіту і знання, що отримав у школі. с.Куйбишеве Полтавська область.
Коментувати
Лилия
Ламать - не строить!
Іринка
516 000 - 509 000 = 7 000! учителів залишилися без роботи. У кожного родина, діти, є такі, у яких батьки потребують опіки і лікування. Куди піти, де подітися, за що жити, за що вчити дітей, коли вашу школу реорганізовують? От і їдуть у світи наші люди доглядати багатих немічних іноземців, без прав і свобод, раби...
anatol.Iljin 2011
Для Іринка: Шановна Яринко! Ви багато в чому праві, але не помічаєте головного.ЗНИЩЕННЯ СІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ. дитсадка. лікарні, клубу це, по суті, знищення села. Знищення села, це знищення України як національного, етнічного утворення. Це мета тих держав, які мріють про світове панування, або розширення життєвого простору. Бо ж тисячі років, усі приходили в Україну-Русь задля наживи. Але навіть загарбавши її вони не могли прижитися на цій землі, бо так любити землю, так працюсати на землі вміють тільки іі автохтони - українці. Ї ви бачите, що вони використовують для цього усі методи.
Коментувати