Ціни на продукти для шкіл столиці іноді завищенні на 70-80%

Київська влада має намір покласти край зловживанням, що пов’язані з організацією харчування дітей у навчальних закладах

Ціни на продукти для шкіл столиці іноді завищенні на 70-80%

Для столичних закладів освіти розроблять уніфікований перелік продуктів харчування та їх якісних показників, за якими будуть закуповуватися харчі для шкіл та дитсадків. Про це під час розширеного засідання Колегії міськдержадміністрації повідомив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко.

"За підсумками проведених перевірок навчальних закладів Києва, виявлено ряд порушень, пов’язаних з організацією харчування у школах і дитсадках. Першочергово це стосується процедур закупівель продуктів харчування. Зафіксовано факти завищення цін через високі націнки та безліч посередників, непрозорі конкурсні торги", - зазначив Крамаренко.

Він повідомив, що у деяких випадках ціни на продукти завищені на 20-40%, а у деяких – і на 70-80%.

"Зловживання у цій сфері також напряму пов’язані з відсутністю уніфікованого переліку продуктів, що повинні закупатися закладами освіти. Саме тому необхідно створити такий перелік продуктів та їх якісних показників", - повідомив чиновник.

Заступник голови КМДА підкреслив необхідність втрутитися у цю ситуацію дисциплінарно. "Голови районів повинні вжити відповідних заходів до профільних заступників, начальників районних освітніх управлінь, керівників освітніх установ та комунальних підприємств, які безпосередньо здійснюють закупівлі, та взяти це питання під особистий контроль", – підкреслив Руслан Крамаренко.

Як відомо, на проблему харчування дітей у грудні минулого року звертав увагу Микола Азаров, наголошуючи на необхідності боротьби з чиновницькою безвідповідальністю у сфері харчування дітей.

Під час одного з засідань уряду прем’єр повідомив, що у навчальні заклади деяких областей продукти харчування постачаються з націнкою у 45-60% від вартості. "То чи є совість у постачальників, не кажучи вже про те, що це цинічне порушення постанови уряду про граничний розмір торгової націнки. Чиновники проводять тендери за завищеними цінами", - підкреслив Азаров.

Освіта.ua
02.03.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван
В Черкасах те ж саме.Картопля у шкільних їдальнях по 8 грн. за 1 кг. А у тарілках-супи з круп,хліб і чай. Та це нікого не хвилює.
директор
Всі закупівлі, що перевищюють границю в 100 тисяч грн. на рік повинні проходити тендер. От і маємо продукти для столов шкіл та дитсадків по цінах встановлених тендером. Про якість та ціну хорошого не можна сказати!!!!!
мама
Не мешало бы и нормы питания пересмотреть. Для ученика 1 класса и 11 абсолютно одинаковые порции
Киев
Менталитет такой видимо у наших людей, все кто может, сидят на откатах, на всех уровнях, ничего святого нет, дети не дети, по фиг, лишь бы карманы набить, а правительство на все закрывает глаза, потому что занято тоже тем, какую бы схему еще придумать где откат больше
Владік Шарієнко
Хіба тільки в Києві завищені закупівельні ціни? Запрошую до Слов'янська, де капусту закуповують по 7-8 грн за кілограм ...