Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Заступник міністра закликав освітян готуватися до першого вересня
Заступник міністра закликав освітян готуватися до першого вересня

У Міносвіти нагадали, що наступного навчального року першокласники розпочнуть навчання за новими програмами і підручниками, що, на думку заступника міністра, є початком серйозних перетворень

Заступник міністра закликав освітян готуватися до першого вересня

Про це повідомляється в листі Міністерства освіти і науки за підписом заступника міністра Бориса Жебровського.

Зазначимо, що це вже другий за останній час лист заступника міністра, яким він роз’яснює керівникам обласних, міських і районних управлінь освіти невідкладні завдання, що визначені Міністерством освіти на найближчий час.

Попереднє звернення заступника міністра стосувалося необхідності термінової підготовки нових навчальних програм для 5-9 класів та необхідності їх найшвидшого прийняття.

Цього разу лист Бориса Жебровського присвячений підготовки до 1 вересня, особливістю якого стане те, що українські першокласники розпочнуть навчання за новими програмами та підручниками.

Листом визначено перелік необхідних завдань, що мають виконати керівники освіти всіх рівнів.

"Вже в лютому-березні необхідно провести педагогічні ради в школах, колегії управлінь освітою з питань організації навчання першокласників в умовах змін в початковій школі", - пише Жебровський.

Також він звертає увагу на необхідності організації курсів, семінарів, практикумів для всіх вчителів, які набирають перші класи та проведення бесід з батьками першокласників.

Заступник міністра зазначає, що необхідно "максимально залучити усіх-усіх до забезпечення сучасної матеріальної бази навчального середовища для наймолодших школярів. Наша головна турбота - здоров’я дітей".

Він також закликав освітян не приховувати проблеми до останнього дня. "Краще зараз правдиво інформувати керівництво регіонів, місцеву владу про складнощі та реальний стан справ".

Крім того, Борис Жебровський зазначив, що міністерство планує максимально можливо пропагувати кращий досвід місцевих органів влади, шкіл щодо підготовки до нового навчального року. "Читайте, думайте, а головне - потрібно діяти! Рецепт для кожної школи в Києві не виписують…", - завершується лист заступника міністра освіти.

Освіта.ua
18.02.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Ці листи такі смішні, Таке враження , що писала людина недалека. Краще б провели якусь реальну реформу: скоротили частину працівників Міністерства (особливо Заступників), скоротили б до трьох працівників районних управлінь освіти, а там дивись зменшилась би кількість маразму і вчителю менше б заважали працювати.
Анатолій
Для Ольга: Ольго, Ви теж смішні. Чому Ви так настроєні проти працівників районних управлінь освіти ? Ви думаєте що їм легше чим нам, звичайним вчителям.Просто Ви , мабуть, ніколи не цікавились - що може робити методист ( наприклад) з 8.00 до 17.15. А ви поцікавтесь, перед тим як писати свої побажання. А ви знаєте яка в них зарплата ? Та більшість з них з радістю пішли б на години в школу. Зараз , вже років чотири в них немає ( по меншій мірі в нашому РАЙВО ) жодних доплат. У мене сестра методист так на руки вона отримує 1560 грн. А я як вчитель, правда у мене 26 годин отримую 2960 ( з лютого). І повірте в них робота теж не легка. А різні видумки вони отримують " зверху" і так само повинні їх виконувати.
свєтуля
Я здогадуюсь, що роблять методисти: тупо сидять і пишуть відписки, так як і директориі заучі і вчителі. Правда єдине в чому їм можна поспівчуватит, що відписок в них набагато більше ніж у нас.
Директор
Для Анатолій: Але чомусь жоден методист на моїй памєяті не кинув таку роботу. Навпаки тримаються, як вош за кожуха, бо працювати не вміють, бо вчителі з них ніякі, от і пишуть відписки. Я не читала жодного листа в міністерство від методичного кабінету з вимогами або претензіями. Вони як комуністи, завжди за.
Коментувати
студент
«Табачника на нары — тогда пойдем на пары!».
Володимир
Що радує в нових навчальних планах, так це збільшення годин на природничі дисципліни. Повертається у середню школу той матеріал, що у "12-річці" перенесли в старшу школу, а потім механчно стиснули матеріал розрахований на ТРИ роки в ДВА. А щодо зменшення годин укр.мови та літератури, щось нема зауважень, що вводять ДВІ іноземні мови, а реально діти й своєю рідною не володіють. Нажаль...
Учитель
Для Володимир: Навіть якщо викинути іноземні мови взагалі з розкладу, то і у цьому випадку учні НЕ будуть володіти рідною мовою на пристойному рівні. У спілкуванні вони РЕАЛЬНО користуються суржиком або російською мовою. (Простіше суржик зробити стандартом., що б, дійсно, відповідало реаліям життя).
Наталя
Для Учитель: А зараз при теперішній кількості годин Ви часто зустрічаєте, дітей, які у повсякденні користуються чистою українською мовою? Я - ні :)))
Учитель
Для Наталя: Ну, так я ж про це і кажу, що не має особливого значення, скільки годин української мови у школі, адже учні на інших уроках спілкуються, читають, пишуть українською мовою, принаймні, так повинно бути. А де результат?
Коментувати
Майбутній вчитель
мені цікаво, а чому замовчують той факт, що хочуть прибрати предмет історія України із шкільних програм взагалі? типу зробити один інтегрований курс історії, як...в Росії...і про скороченя годин з укр мови і літератури? де ця інформація на освітньому сайті??? сама щойно прочитала на сайті 24tv.ua говрять, що наказ уже підписаний Табачником... я боюсь, що виховання патріотів-українцців і відновлення української культури після 300 літнього гноблення на етапі правління Януковича і його команді закінчиться... боюсь, щоб не було гірше! що робити будемо, шановні українці??
Для читачів
http://dt.ua/EDUCATION/yak_ministerstvo_zdivuvalo_osvityan-97445.html
Реформатор Собачник
Табачник викине зі шкільного курсу предмет "історія України"? http://www.pravda.com.ua/news/2012/02/18/6959003/
DR
Оце так новина: «...Согласно проекту новых учебных планов для 5-9 классов, уменьшается количество уроков украинского языка и литературы, а предмет "История Украины" вообще исчезнет. Проект учебного плана опубликовало издание "Зеркало недели". Дмитрий Табачник утвердил этот план соответствующим указом № 93 от 01.02.2012 года. Однако на сайте Министерства образования и науки соответствующего указа нет. С документом имел возможность ознакомиться только узкий круг педагогов....» http://zn.ua/EDUCATION/hod_konem_ot_tabachnika-97446.html
Коментувати
Вчитель математики
Наче не знаючи про брак коштів у місцевих бюджетах, школам пропонують уже сьогодні «правдиво інформувати керівництво регіонів, місцеву владу про складнощі та реальний стан справ». А всім разом нагадують: «Міністерство планує максимально можливо пропагувати кращий досвід місцевих органів влади, шкіл щодо підготовки до нового навчального року. Читайте, думайте, а головне — потрібно діяти! Рецепт для кожної школи в Києві не виписують…» Схоже на завуальоване благословення видушувати гроші з нещасних «усіх-усіх». Завершується лист іронічною фразою «З незмінною повагою, Заступник Міністра Борис Жебровський». Посада — з великої літери. Так і хочеться запитати: з повагою до кого? До себе? До освітян? Чи батьків?
читач
Для Вчитель математики: http://zn.ua/EDUCATION/hod_konem_ot_tabachnika-97446.html
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!