Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Прем’єр заявив, що учні старших класів забезпечені підручниками
Прем’єр заявив, що учні старших класів забезпечені підручниками

Микола Азаров заявив, що після вирішення питання забезпечення підручниками учнів старших класів, уряд протягом 2-3 років забезпечить школи усіма необхідними книжками

Прем’єр заявив, що учні старших класів забезпечені підручниками

Про це він повідомив під час зустрічі з представниками вітчизняної видавничої галузі та книгорозповсюдження.

"Я стурбований зниженням тиражів наших книг. Колись в Україні видавалося 130 мільйонів примірників, зараз – 38 мільйонів. Майже у 3,5 рази знизилися наклади наших видань. Люди почали менше купувати книжок і менше читати їх в бібліотеках. Це недобра тенденція", - сказав Микола Азаров.

Прем’єр-міністр запропонував розробити проект випуску серії видань так званої "дешевої бібліотеки", доступних книг, що видаватимуться великими накладами і матимуть невелику собівартість. За його словами, започаткувати серію можна з видання шкільної літератури.

"Ми зараз ставимо питання про забезпечення шкільних бібліотек і шкіл підручниками. Ми тільки закрили питання забезпечення підручниками учнів старших класів, і поступово ставимо перед собою завдання протягом 2-3 років повністю вирішити питання забезпечення шкіл усіма необхідними книжками", - сказав глава уряду.

Він підкреслив, що в поточному році значно збільшено фінансування програми "Українська книга", зокрема, на ці потреби виділено 40 млн грн. "В цьому році ми значно збільшили фінансування програми "Українська книга". Хотілося б щоб всі ці книги потрапили до наших публічних бібліотек, а також шкільних бібліотек, тому що саме у школі наші діти повинні залучатися до читання книг", - сказав Азаров.

Зазначимо, стан забезпечення підручниками є однією з головних проблем сьогодення української школи. Незважаючи на заяви відповідальних осіб про 100-відсоткове виконання держзамовлення, школи відчувають значний брак підручників.

Наприкінці минулого року, Рахункова палата оприлюднила результати аудиту ефективності використання коштів, виділених у 2010-2011 роках на забезпечення навчальних закладів підручниками і посібниками. Аудитори зазначили, що за умов економного й ефективного використання бюджетних коштів лише у 2010-2011 роках можна було додатково видати 3,4 млн. підручників, або майже на чверть більше виготовлених.

Освіта.ua
17.02.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
оксанка
та нема підручників в школах! нема...
Школярка
Та все як завжди.. Я навчаюсь в 11 класі і за всі роки навчання усі підручники в мене були хіба-що в молодшій школі. Зараз же немає більше половини підручників. Це все пафос і викаблучування перед населенням, за нас у міністерствах рідко думають, так само як і за вчителів..(
херсон
И опять те же грабли.....Учебников всех нет ни в 10-х, ни в 11-х классах. А правительство само себя дурит.
himik
Найгірше те, колеги, що нікому наша правда не потрібна. Хоча провина за відсутність підручників не лише на вищому керівництві, наші прислужники-директори, заврайвно і т.д. поперед одного рапортують про забезпечення підручниками, лише б їх не чіпало вище начальство. От і виходить - у звітах підручники є, а у школах - ні! А де вони беруться на базарах?
крымский учитель
учебников как не было, так и нет. Но иногда это к лучшему, потому что некоторые учебники страшно открывать. Для кого они писаны, и зачем выпускать несколько учебников по одному предмету? По математике с 5 по 9 класс имеем учебники разных авторов, и не только по математике. Ну,а 10 сидит без геометрии, а 11 без алгебры. Вот и выкручивайся учитель!!!
Ego
БРЕХНЯ! БРЕХНЯ! БРЕХНЯ! БРЕХНЯ! Підручників як не було, так і немає. Як зараз немає підручників для старших класів, так з нового навчального року не буде підручників за новою програмою для 1 класу, потім для другого і т.д.! Через 10 років - всі українські школярі навчаються як після війни - без підручників! ХАЙ ЖИВЕ ПОВНА ДЕБІЛІЗАЦІЯ ВСІЄЇ КРАЇНИ!
Юля. Харьковская обл.
У нас профиль - биология, 11 класс, а учебников нет. Учимся по старых, и в интернете учитель ищет, это не очень удобно.
Учитель Крыма
Даже для начальных классов нет очень многих учебников. И это в столице - в Симферополе. Что говорить за отдалённые районы.
АНДРЕЙ
ДО СИХ ПІР НЕ ВСІ ПІДРУЧНИКИ НАВІТЬ В ШКОЛАХ КИЄВА, ДОСИТЬ БРЕХАТИ
дана
Повна брехня!!!! Частина підручникыв така, що краще б вони не відавались ніколи!
oksana
10 клас - англійської немає ( Кіровоградська область) 11 клас - Калініна - Самойлюкевич - краще б не було зовсім
Учитель
Для oksana: Ці автори вже нові підручники написали!
Коментувати
Учитель Харківщина
Повна брехня - і так скрізь.
Анатолій
англійська мова 10 клас - один підручник на всю школу, 11 клас - жодного. але на книжковому ринку їх можна купити по 50-60 гривень з написом "не для продажу"
Елена
Да сколько же вы пан Азаров врать будете? Антрацитовский профессиональный лицей на сегодня не получил ни одного учебника для 11 класса, а для 10 по 2-10 учеюников на 300 человек. Надоела ваша ложь. Если не владеете ситуацией, то уж лучше молчите
Учитель
Миколу Яновича можна цитувати цілодобово! Тільки вдумайтесь!! Ще не закінчився навчальний рік, лише 17 лютого, а «ми тільки закрили питання забезпечення підручниками учнів старших класів»! Клас!!! І ще одна цитатка: «поступово ставимо перед собою завдання протягом 2-3 років повністю вирішити питання забезпечення шкіл усіма необхідними книжками». Як то кажуть, обіцяного 2-3 роки чекають!!!
нормальный отец
Это неправда, ведь в Геническе Херсонская область, где сплошная безработица, мы, нормальные родители вынуждены покупать учебники для образовательного процесса, а именно: алгебра 10 класс (профильный), английский 10 класс (Карпюк). А Вы рапортуете перед нами, что старшеклассники полностью обеспечены учебниками!
Tatiana
Дуже зраділа , що пан Азаров заговорив за книги та читання .Хотілося б вірити,що ми дочекаємося книжок в шкільну бібліотеку.Я -практик(36 років стажу).І добре знаю і бачу ,що діти хочуть читати.Осбливо учні 1-8-х класів.І вони б читали.Але фонд дуже вже застарілий.Книгам більше 20-30 років.Я вже не говорю про книги тих українських письменників,котрих раніше не було в програмі.Самі ремонтуємо застарілі книги ,самі шукаємо спонсорів,самі проводимо акції на допомогу шкільній бібліотеці.Але цього замало,щоб зацікавити читанням.Всі читають скорочено,або й зовсім не читають. То хіба це освіта?Я вже не говорю про підручники для 10-11 класів.Їх дуже замало,на всіх не вистачає.(англійська мова,фізика і т.д.).Комп'ютером володію добре ,допомагаю знаходити інформацію в Інтернеті і учням,і вчителям.Але читати романи в електронному...
Наталья
В Днепропетровске до сих пор нет английского 11 кл, экологии 11 кл, по этим же предметам 50% за 10й класс!!!
Ой ой ой
Для Наталья: Те, що нема екології, ви нічого не втратили. У нас вона є, автор Царик. Такого жахіття я ще не зустрічала, так по дебільному складно його написати могли або великі безумці... Вчитель не може зрозуміти, що там написано, не кажучи вже про учнів. Хотіла б я побачити, як його Табачник читає, чи зрозумів би хоч щось.
Коментувати
Віктор
Другий рік викладаю економіку на профільному рівні. І другий рік - без підручників. У цьому навчальному році отримав лише одного підручника для 11 класу (рівень стандарту). Я не можу зрозуміти, навіщо обманювати про забезпеченість підручниками шкіл вчителів, батьків і учнів. Це викликає не тільки посмішку. а й огиду до таких повідомлень. Це що, такий стиль теперішньої влади? Такого безладу і непрофесійності в освіті я не пам'ятаю, хоча працюю у школі 27 років.
Надя
И это называется обеспечены??? Химия и английский только на половину класса, хрестоматии по украинской литературе вообще нет

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!