Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Міносвіти стурбоване ліквідацією позашкільних навчальних закладів
Міносвіти стурбоване ліквідацією позашкільних навчальних закладів

У міністерстві вважають, що реорганізація позашкільної мережі створює соціальну напругу в регіонах та формує хибну громадську думку щодо недосконалості освітньої політики держави

Міносвіти стурбоване ліквідацією позашкільних навчальних закладів

Міністерство освіти звернулося до регіональних керівників управлінь освіти з проханням взяти під особистий контроль ситуацію в регіонах стосовно функціонування позашкільних навчальних закладів та вжити заходів щодо недопущення їх ліквідації або реорганізації.

У листі відомства зокрема зазначається: "Міністерство стурбоване скороченням мережі позашкільних навчальних закладів після прийняття рішень місцевими органами влади про організацію виконання місцевих бюджетів у 2012 році. У ряді областей з метою економії коштів вдалися до реорганізацій, об’єднання позашкільних закладів, що вказує на тенденцію до їх "прихованої" ліквідації".

В міністерстві повідомили, що такі дії органів місцевої влади грубо порушують законодавство "Про позашкільну освіту" в частині збереження комунальних позашкільних навчальних закладів та призводять до зменшення охоплення дітей гуртковою роботою та змістовним дозвіллям, що може стати причиною підвищення рівня дитячої злочинності і правопорушень, зростання бездоглядності.

Крім того, зазначили у міністерстві, внаслідок подібних реорганізацій, як правило, відбувається скорочення робочих місць та втрата кваліфікованих кадрів, передача приміщень закладів освіти для використання не за призначенням.

"Поспішність і необґрунтованість рішень місцевих органів влади, які приймаються без урахування демографічної ситуації, освітніх потреб і запитів населення, думки територіальної громади, створюють нездорову соціальну напругу в суспільстві та формують хибну громадську думку щодо недосконалості державної освітньої політики", - йдеться в листі профільного міністерства.

У міністерстві наголосили, що зазначене свідчить також про невиконання місцевими органами влади відповідних нормативних актів Президента та Кабінету Міністрів, основною метою яких є вдосконалення позашкільної освіти шляхом надання їй належної державної підтримки, зокрема, з боку облдержадміністрацій, - збереження і розширення мережі позашкільних навчальних закладів та створення їх філій.

У відомстві також звернули увагу керівників обласних управлінь освіти на необхідності термінового інформування Міністерства освіти про наміри місцевих органів влади щодо закриття або реорганізації позашкільних навчальних закладів.

Освіта.ua
15.02.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Нововолинськ
У місті Нововолинську Волинської області у 2012 році ліквідовані позашкільні заклади. Прокурор і обласна влада "закрили" на це очі. Молодь вже взагалі не має куди себе подіти, крім "забігайлівок", де її елементарно споюють. Як на це дивиться міністр Табачник? Президент? Міський голова Сапожніков на них чхати хотів!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!