Міністерство освіти форсує прийняття шкільних навчальних програм

До кінця квітня в Міносвіти планують розглянути нові навчальні програми для 5-9-х класів загальноосвітніх шкіл, бо час підганяє. Учителів закликали висловитись

Міністерство освіти форсує прийняття шкільних навчальних програм

Міністерством освіти на адреси керівників обласних, міських і районних управлінь освіти за підписом заступника міністра освіти Бориса Жебровського надіслано лист №1/9-70, у якому окреслені деякі завдання відомства щодо нових навчальних програм 5-9-х класів.

У листі Борис Жебровський повідомляє, що "протягом лютого делеговані учительством і наукою робочі групи мають підготувати нові навчальні програми для 5-9 класів, а наприкінці квітня їх розгляне колегія Міністерства".

Таку спритність у міністерстві пояснюють тим, що "Час підганяє. За десять років світ невпізнанно змінився. Потрібно наздоганяти".

"Для широкого громадського обговорення ми відкрили дискусійний Internet-клуб, оприлюднили на сайті Міністерства контактні електронні адреси членів робочих груп. Усе це для того, аби дати можливість висловити свої думки всім бажаючим", - зазначається в листі міністерства освіти.

У документі також повідомляється, що "першого березня проекти програм уже будуть на сайті Міністерства. Місяць піде на доопрацювання, і з початку квітня розпочнуться публічні захисти кожної з них. Форми різні. Наприклад, математики і інформатики проведуть вперше свої з’їзди. Учителі трудового навчання планують Всеукраїнські педагогічні збори".

Борис Жебровський також зазначив, що важливо розбудити в учительстві інтерес і бажання висловлюватись ‑ "Не тоді, коли уже все буде затверджено, а саме зараз".

Він також закликав освітян "скористатись історичним шансом осучаснити українську школу".

Освіта.ua
06.02.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Майбутній вчитель
мені цікаво, а чому замовчують той факт, що хочуть прибрати предмет історія України із шкільних програм взагалі? типу зробити один інтегрований курс історії, як...в Росії...і про скороченя годин з укр мови і літератури? де ця інформація на освітньому сайті??? сама щойно прочитала на сайті 24tv.ua говрять, що наказ уже підписаний Табачником... я боюсь, що виховання патріотів-українцців і відновлення української культури після 300 літнього гноблення на етапі правління Януковича і його команді закінчиться... боюсь, щоб не було гірше! що робити будемо, шановні українці??
учитель
Де шукати проект програми з мови та літератури? і скільки можна змінювати? Ви просто подумайте нарешті про дітей, яким всі додатки(я впевнена, що програма знову розшириться)треба засвоїти! А потім здати ЗНО, в основу якого покладені винятки з правил, яких у підручнику для учнів стільки, як для студентів-філологів!
Директор
А им действительно нечем заняться. Это раз. Потом надо заработать опять же ж на книжечках, программках и пр. ( А я все никак понять не могла, в этом году во все школы кучу программ задаром. ) А потому и роздали, что теперь на новых заработают. Это два.И не будем забывать, что создавать видимость нужной работы - это очень тяжелая работа. Это три. Так что не надо ругать наше дебильное министерство. Их надо пожалеть. Ибо дебилиз - это болезнь. и это четыре.
Учитель
Для Директор: Пожалеть нежно тех, кому придется выкручиваться под этими «новыми» программами!
Учитель
Для Учитель: «нежно» т.е. «нужно»
Коментувати
VV
Таке враження що МОН нічим більше займатися то Програми змінюють то Типове положення про атестацію педпрацівників за рік вже двічі доопрацьовується невже з першого разу неможна було написати. Не вмієте самостійно працювати звертайтеся до тих хто працює безпосередньо в освіті на місцях (дитячі садки, школи, позашкільні заклади).
Ольга
Де висловлювати свої пропозиції з приводу навчальних програм з математики?
Скептик
Для Ольга:А ви справді повірили, що їх цікавлять ваші пропозиції?
Коментувати
олександр
Скільки можна експериментувати? Скільки можна вводити і міняти? Можна подумати , що фізичні вправи чи види спорту міняються кожний день. Не встигли з одною програмою ознайомитись і опрацювати, на другий рік нова. Хоч і нічого нового в ній немає. а переписане, в більшості випадків не в кращу сторону, старе. Хіба від тих модулів покращиться здоров'я дитини. І в сільській школі багато тих модулів вибереш, коли матеріальної бази не має. Перш ніж вводити потрібно забезпечити навчальні заклади всім необхідним.
Вчитель
Для олександр: А то ви не розумієте! Під «нові» програми – нові підручники! Гроші кожний рік потрібні!
Обиженный учитель
Для Вчитель:А ще нові дидактичні матеріали.
Коментувати
Світлана
"Час підганяє - світ змінився... " А коли це у міністерстві зрозуміли? Час, може, й змінився. А український правопис усе ж не настільки, щоб знову (!) програму переписувати! А щодо пропозицій... Я ще не читала, звісно, нового варіанту програми з мови, але сподіваюся, що якось усунуть непорозуміння: з програми початкової школи прибрали вивчення поняття відміни іменників, зате у 5 класі правописні правила у підручнику якраз на ньому грунтуються!!!
Дмитро
Щодо програм... Шановні "деятели" від МОН, порівняйте теперішню програму з математики та програму за 86 рік. Порівняйте кількість годин, матеріал, який пропонується до вивчення та кількість годин, які даються на вивчення цього матеріалу та складність завдань "тоді" і "зараз". Якщо важко це зробити самостійно, то я допоможу. Кількість годин на кожну тему зменшилась в 2 рази, додалось вивчення "дуже потрібних" тем і т.д. і т.п.
Наталя
Для Дмитро: Математика вчить мислити. - Розумні люди державі не потрібні. Вони ось ще зведуть разом фізику, хімію і біологію. І все. ... Роль школи зараз зводиться до садочка для дітей, щоб ті не шлялися ніде і не "бєспрєдєльнічали" ...
Людмила
Для Дмитро: повністю згодна! Невже ж можна геометрію по "сучасній" програмі за 2 години на тиждень(а в 7-му класі за 1,5 год) на належному рівні дітям засвоїть? Коли ж відпрацювать отримані нові знання, якщо кожного уроку нова тема? Подумайте краще над цим, шановні "деятели" від МОН!
Тетяна
Для Наталя: Погоджуюсь.
Коментувати
kto-to
а что у нас случилосиь с сайтом министерства? при попытке зайти в течении сегодняшнего дня в ответ Access to the requested directory is only available from the local network. This setting can be configured in the file "httpd-xampp.conf".