Період вимушених канікул є робочим часом педпрацівників, - Профспілка

ЦК Профспілки працівників освіти надано роз’яснення щодо роботи працівників навчальних закладів під час призупинення навчального процесу та оплати їхньої праці

Період вимушених канікул є робочим часом педпрацівників, - Профспілка

В Управлінні соціально-економічного захисту ЦК Профспілки повідомили, що роз’яснення надані у зв’язку з численними запитами від працівників освіти та профспілкового активу щодо порядку організації роботи працівників у зазначений період та оплати їхньої праці.

В профспілці зазначили, що питання оплати праці працівників навчальних закладів врегульовано рядом нормативно-правових актів.

Так, згідно з наказом МОНмолодьспорту №81 у період призупинення навчально-виховного процесу необхідно організувати проведення навчання з використанням дистанційних (індивідуальних) форм навчання, інтерактивних засобів; забезпечити проведення відповідними службами комплексу робіт щодо підтримання функціонування інженерних споруд, мереж, комунікацій, дотримання правил техніки безпеки тощо.

У профспілках повідомили, що у пункті 5.2.1 Галузевої угоди між міністерством і ЦК Профспілки на 2011-2015 роки зафіксована домовленість сторін про те, що періоди, впродовж яких у навчальних закладах не здійснюється навчальний процес (освітня діяльність) у зв’язку із санітарно-епідеміологічними, кліматичними та іншими, не залежними від працівників обставинами, є робочим часом педагогічних та інших працівників.

У даний час працівники залучаються до навчально-виховної, організаційно-методичної, організаційно-педагогічної робіт відповідно до наказу керівника закладу у порядку, передбаченому колективним договором та правилами внутрішнього розпорядку.

Умови оплати праці працівників освіти в зазначені періоди передбачені в Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженій наказом Міністерства освіти від 15 квітня 1993 року №102 та Галузевій угоді.

Згідно з п. 77 Інструкції у випадку, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від учителя (викладача) причин, його оплата здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.

Також в Управлінні соціально-економічного захисту підкреслили, що у п. 8.3.3 Галузевої угоди міститься рекомендація керівникам закладів та установ освіти забезпечити оплату праці вчителів (вихователів), у тому числі груп продовженого дня, вихователів дошкільних навчальних закладів, музичних керівників, викладачів у випадках, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від них причин, із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства.

Цим же пунктом передбачено здійснення оплати простою працівникам, в тому числі непедагогічним, не з їх вини у розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу).

У Профспілці зазначили, що "Галузева угода є нормативним актом соціального партнерства, на підставі якого здійснюється регулювання трудових відносин галузі та соціально-економічних питань стосовно інтересів працівників, осіб, які навчаються, та власників (уповноважених ними органів)".

Положення Галузевої угоди діють безпосередньо та поширюються на працівників закладів освіти.

За інформацією Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

Освіта.ua
01.02.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Елена
если учителя работают пока дети не учатся как же тогда будет производиться оплата отработок по субботам?????? разъясните если возможно каким образом производить записи в журнал и интенсифицировать учебный процесс????
Алена  Романец
Для Елена:
Коментувати
А
Період вимушених канікул є робочим часом педпрацівників, - Профспілка ЦК Профспілки працівників освіти надано роз’яснення щодо роботи працівників навчальних - учителя не против работать, но зачем же тыкать носом в "роз’яснення" ?????? Работать надо и мы это делаем, НО у нас в кабинете физики - +8 градусов С, в остальных не намного больше!!!!!!!!!!!!!!! Давайтк работать..... Интересно в здании ЦК Профспілки працівників освіти какой температурный режим??? Неужели холодно? А во сколько мы идем домой с работы???Когда идут олимпиады, предметни тыжни, экзамены, тощо???
учитель
А кто это знает? Никому это не нужно знать, есть и есть. Видно, что "учителя без работы не сидят"
учитель
Все сидят дома добровольно-принудительно. В бюджете нет денег. Позор. И не нужно рассказывать всей стране сказки о том, что все добровольно сидят дома на 2\3 и заполняют сайт "Щоденник"
Учитель
Для учитель: Если нечем заняться… А вы интересовались, в этот «щоденник» кто-нибудь заглядывает кроме вас? И вообще как этот «щоденник» повысил качество образованности учеников?
учитель
Так что по своей воле что ли? Настоятельно рекомендуют заниматься ерундой, чтобы не дай Бог никто из детей или родителей не остался типа без нужной информации.
Учитель
Для учитель: Так вот я ж об этом и спрашиваю: в этот «нужник» кто-нибудь ходит … хотя бы за «нужной» информацией?
Коментувати
училка
Н А К А З від «30 » січня 2012 р. № 29 м. Коломия Про тимчасове призупинення навчально-виховного процесу в навчальних закладах міста Керуючись розпорядженням міського голови від 30 січня 2012 року №13-р “Про призупинення навчально-виховного процесу в навчальних закладах міста” та враховуючи різке зниження температури повітря НАКАЗУЮ: 1. Тимчасово з 30.01.2012 року призупинити навчально-виховний процес в загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладах міста на період наднизьких температур. 2. Директорам загальноосвітніх навчальних закладів організувати відпрацювання навчання за 30-31 січня 2012 року за рахунком інтенсивності навчально-виховного процесу впродовж 06-17.02.2012 року, - за 1 лютого відпрацювати 11 лютого 2012 року. - за 2 лютого- 25 лютого 2012 року. - за 3 лютого- 24 березня 2012...
Учитель Х
У нас закон не писан: отправили на 2/3, причем не от среднего заработка, а от ставки 1520 гвн.
Учитель
А в Мариуполе нас отправили на 2/3
наталья
Для Учитель: Краснодонские школы не работают, учителя дома и тоже оплата - 2/3
123
Для Учитель: Аналогичная ситуация в Харькове. Только на работу заставляют таскаться каждый день и отсиживать полный рабочий день. Говорят, что и следующую неделю занятий не будет.
Коментувати
РРР
Кто знает совместители ходят на работу в перыод вынужденых каникул?
Геннадий
Для РРР:[/b если вы тарифицированы- да, если нет-нет
Коментувати