Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Затверджено програму інноваційного розвитку шкіл
Затверджено програму інноваційного розвитку шкіл

Міністерством освіти затверджено програму "Школи-новатори", реалізація якої має сприяти інноваційному розвитку загальноосвітніх навчальних закладів

Затверджено програму інноваційного розвитку шкіл

Метою затвердженої програми є створення власної моделі інноваційного розвитку школи, що дозволить підвищити її рівень, сформувати уміння і навички, необхідні учням для життя у ХХІ столітті, створити передумови для підвищення ефективності та якості освіти.

Автори програми зазначають, що перехід України до інформаційного суспільства вимагає суттєвих змін у системі освіти. Тому одним із пріоритетних напрямів державної політики в галузі освіти є розроблення та впровадження інноваційно-інформаційних навчальних ресурсів, які модернізують зміст, структуру, форми, методи, засоби навчання та виховання.

У програмі зазначено, що надзвичайно важливим є долучення українських шкіл до інноваційного процесу, що дозволить кожній школі ознайомитися з передовим досвідом, сприятиме виробленню власної стратегії розвитку.

Ініціатором упровадження програми є компанія "Майкрософт Україна" за сприяння Міністерства освіти і науки, молоді та спорту. Організаційне та науково-методичне забезпечення здійснюватиме Інститут інноваційних технологій і змісту освіти.

Найближчим часом у кожному регіоні буде визначено не менше 50-ти загальноосвітніх шкіл, адміністрація та вчителі яких братимуть участь у програмі. Участь у програмі також візьмуть координатори від регіональних закладів післядипломної педагогічної освіти.

Для реалізації програми компанія "Майкрософт Україна" безкоштовно надасть Інтернет-платформу освітньої мережі Microsoft "Партнерство в навчанні", а також он-лайн-ресурси для проведення дослідження рівня інновацій у викладанні та навчанні та для проходження навчального курсу за програмою.

Реалізовувати програму пропонується шляхом проведення он-лайн-навчання керівників шкіл і вчителів для підвищення їх рівня кваліфікації, налагодження взаємодії педколективів і закладів післядипломної педагогічної освіти з метою обміну досвідом, упровадження інноваційних педагогічних технологій, спрямованих на підвищення рівня інноваційного розвитку шкіл тощо.

Програма реалізовуватиметься до 2015 року у відповідності з планом заходів, передбачених на цей період.

Організаційне та науково-методичне забезпечення здійснюватиме Інститут інноваційних технологій і змісту освіти. Управління програмою покладено на утворену координаційну раду, яку очолив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти міністерства Олег Єресько.

Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок місцевих бюджетів і коштів ТОВ "Майкрософт Україна".

Регіональним управлінням освіти та керівникам закладів післядипломної педагогічної освіти доручено провести відповідну організаційну роботу та сприяти впровадженню програми "Школи-новатори" в загальноосвітніх навчальних закладах.

Установчий семінар для регіональних координаторів програми, які представлятимуть заклади післядипломної педагогічної освіти відбудеться в лютому.

Освіта.ua
26.01.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
В нашей стране есть достаточно грамотных и умных учителе для того, чтобы их опыт внедрять в жизнь. К сожалению, чиновники и их околонаучные работники пытаются навязать свои «инновации», не имеющие никакой методической ценности!
Вчитель
Для введення інновацій спочатку потрібно створити умови!!! Якщо інформатика з 2 класу - це інновація, то де ж забезпечення компютерною технікою? Чи компьютери для цього не потрібні? А хто запитував батьків учнів чи вчителів? А хто має слідкувати за навчальним навантаженням? От і незрозуміло - кому ці інновації потрібні...
Тетяна
Треба почина з Іншого:припинити брехать про іноваці1,Е совісні і розумн1 вчителі е1х небагато дайте 1м спокійно працювати всі інноваці1 зведуться до бумажок
Ольга
Очень интересно узнать, как предлагают изменить систему образования. А в том, что ее надо менять сомнений нет. Лучше уж что-то делать, чем сидеть сложа руки и во всем сомневаться. Действия - это жизнь!
Директор
Пару блатных школ войдкт в эти списки, но говорит будут, что все честно. Я слабо верю, что сельская школа будет участвовать в этой программе.
Ірина
Моє переконання наступне: хто з директорів розуміє, що треба перестати чекати розвитку від держави, і ставати самому сучасним директором-менеджером, а не лише господарником-адміністратором - знаходить кошти і для створення матеріально-технічної бази, і для мотивації вчителів. А ставши на шлях розвитку, ми автоматично створюємо нові традиції, які на найпершому етапі є для нас інноваціями, чого їх боятися?! Не шукайте винних ззовні - почніть із себе, друзі!
Коментувати
Олег
Очередной мыльный пузырь...

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!