Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Міністерством освіти змінено положення про атестацію педпрацівників
Міністерством освіти змінено положення про атестацію педпрацівників

Набрав чинності наказ Міністерства освіти, що затверджує зміни до положення про атестацію педагогічних працівників

Міністерством освіти змінено положення про атестацію педпрацівників

Наказом, що затверджує зміни зокрема установлено, що присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання вчителям та викладачам, які викладають два і більше навчальні предмети і до набрання чинності цим наказом не пройшли підвищення кваліфікації з усіх предметів, які вони викладають, поширюються на все педагогічне навантаження до наступної атестації.

Крім того, до пункту 3.20 Типового положення внесено зміни, відповідно до яких учителі мають підвищувати кваліфікацію лише з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти.

"Вчителі та викладачі, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження. Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти", - йдеться в новій редакції п. 3.20 Типового положення про атестацію.

Затвердженими змінами до положення про атестацію скорочено термін, у який педагогічний працівник може претендувати на присвоєння йому чергової кваліфікаційної категорії. Відповідно до затверджених змін "позачергова атестація з метою підвищення кваліфікаційної категорії може проводитися не раніш як через два роки після присвоєння попередньої".

Змінами передбачено, що працівники, включені до списків осіб, які підлягають черговій атестації, мають право подавати до атестаційної комісії заяви про присвоєння більш високої кваліфікаційної категорії (тарифного розряду).

Типове положення також доповнено нормою, що дає право членам атестаційних комісій, які не згодні з прийнятим комісією рішенням, додати до протоколу викладену письмово окрему думку з питань атестації педагогічного працівника (пункт 3.7 Типового положення).

Змін також зазнали норми щодо визначення питань про перенесення строку чергової атестації (пункт 3.2), участь працівника на засіданні атестаційної комісії (пункт 3.6), збереження кваліфікаційних категорій за працівниками, які переходять працювати на інші педагогічні посади (пункт 3.22), порядок присвоєння педагогічних звань (пункт 3.9), а також деякі інші пункти документа, що визначає порядок проведення атестації педагогічних працівників.

Додатково див.: Типове положення про атестацію педагогічних працівників (Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту №1473 від 20.12.2011).

Освіта.ua
24.01.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вера
Как оплачивается работа в ГПД учителя с высшей категорией?
Тетяна
Добрий день. Допоможіть, будь ласка, вирішити питання. У 2011 році керівник гуртка декоративно-прикладного мистецтва атестувався на відповідність раніше встановленої кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії». У 2012 році претендує на встановлення педагогічного звання « керівник гуртка – методист», опираючись на пункт 4.7 типового положення про атестацію. Учні гуртка є призерами Всеукраїнських конкурсів по виготовленню народної іграшки, сам керівник є учасником обласних конкурсів. Чи розповсюджується даний пункт типового положення до даного випадку ? Чи правомірні дії керівника гуртка щодо претендування на пед..звання ?
Елена
0 Скажите, если учитель подавал заявление для прохождения курсов по 2-му предмету (для аттестации), но районо не отправило его для их прохождения, как будут оплачиваться часы по данному предмету?
Елена
Скажите, если учитель подавал заявление для прохождения курсов по 2-му предмету (для аттестации), но районо не отправило его для их прохождения, как будут оплачиваться часы по данному предмету?
Василий
Подскажите, пожалуйста, какими нормативными актами регулируются/определяются требования к оформлению портфолио учителем, который аттестуется.
Светлана Рыжкова (рождГригорьева)
Для Василий:
Коментувати
НатаК
Я працювала вчителем інформатики з 2001 року зі спеціальністю вчитель математики та економіки, адміністрація повідомила, що з вересня я вже не буду мати права викладати, в мене вже 1 категорія, за п.3.21 може можна вважати нашу спеціальність як мало підготовлені? Чи іншого виходу крім заново вчитися немає?
Юля
Вихователю, який має середню спеціальну освіту, встановлюють 8 або9 тарифний розряд . Поясніть, будь ласка, в яких випадках встановлюється 9 тарифний розряд?
Дунаева Елена Николаевна
Подскажите, пожалуйста, правильно ли поступает руководство, если приняв на работу с высшим педагогическим образованием сотрудника, на должность руководителя кружка, определяет ему зарплату , которая соответствует 7 тарифному разряду? Насколько мне известно у руководителей кружков внешкольных учреждений: 8,9, 10 тарифные разряды? В нашем штатном расписании много лет сохраняются записи:""руководитель кружка высшей категории, первой, второй и без категории", что соответствует на нашем предприятии 10,9,8,7 тарифному разряду. Мы обращали внимание на то, что согласно Типовому положению об аттестации педработников Украины у руководителей кружков не может быть категорий, но наше руководство пока эту ошибку не исправляет в штатном расписании. Что делать? Ведь неправильно оформляется приказ по аттестации и...
Тетяна
Я директор школи,тобто голова атестаційної комісії. Знову прийдеться іпереписувати всі документи з атестації. Людям вже сказали, що звання залишаються за ними безстроково. Що тепер робити? Адже одні вимоги до кваліфікаційної категорії, інші до звання? Людям копійки платять за ці звання, а галасу ніби ділять мільйон
Жанна
Половина директорів малокомплектних шкіл мають рівень завгоспів, не здатні провести урок. Часто це фізруки, трудовики, або мажори які незрозуміло як здобули освіту і стали директорами. Я зуcтрічала такого, що навіть слово "директор" писав з помилкою. Атестаційна комісія (гоп-компанія) вся під директора: заступник, дружина і т.д. І атестують вчителів як хочуть. А в апеляційній комісії покровителі і покривателі.
дора
А если я психолог, 1 квалификационная категория, веду полставки ГПД.Почему мне за ГПД платят как специалисту? И еще, первое образование учитель начальных классов, часто выхожу на замену, опять-таки платят как специалисту. Или я неправильно понимаю и на меня не распространяется?
вера
Для дора: Для Елена:
Коментувати
Просто учитель
Як розуміти доповнення п.3.1. «Працівники, включені до списків осіб, які підлягають черговій атестації, мають право подавати до атестаційної комісії заяви про присвоєння більш високої кваліфікаційної категорії (тарифного розряду).». Чи означає це, що працівник, який атестується, може "перестрибувати" категорію ? Якщо так, то це суперечить п.4.7. діючого Положення.
Анатолій
Для Просто учитель: Ні"перестрибувати" не можна. Просто в минулому навчальному році і в цьому дирекція вирішувала чи підвищувати категорію вчителю який атестується, чи підтверджувати. Вчитель взагалі не мав права на щось претендувати. А тепер вчитель, як і раніше сам пише заяву . Зате тепер звання також треба буде підтверджувати кожні 5 років.
Коментувати
oksana
Поясніть ,будь ласка, якщо я працюю без дошкільної освіти вихователем в дитячому садку я можу атестуватись на вищу категорію чи ні? дякую
Надежда
Для oksana: У Вас педагогическое образование?
Коментувати
Екатерина
А нам выплачивали в полном объеме,грозились, что станут удерживать с нового года. Надеюсь, теперь этого не произойдет
leox
Що значить не відповідають? Я закон про інформацію, погрожуйте судом
Євген Смотрицький
Пікажіть, будь ласка, колеги, де є повний список ЗАСЛУЖЕНИХ ВЧИТЕЛІВ УКРАЇНИ ТА УРСР. В Міністерство я вже писав. Не відповідають. Наперед дякую.
Валентина
Для Євген Смотрицький: Енциклопедія педагогічної освіти України : http://who-is-who.com.ua/book/epou2009info.html
Євген Смотрицький
Для Валентина: Я дуже вдячний, Валентино, але не можу там знайти відтвердження "Охрименко Александр Васильевич — филолог, педагог, заслуженный учитель Украины". Немає такого там.
Читач
Для Євген Смотрицький: Нічого дивного, міністерство просто «забуло» частину нагороджених
Коментувати
вчителька 101
Цікаво, а чи видасть тепер МОН наказ про виплати недорахованих через це дурнувате нове положення зарплат? Адже звересня по січень включно - а це 5 місяців -вчителям 1, 2 та вищої категорії за окремі уроки нараховували як за уроки, проведені спеціалістом . А якщо це сільські школи, то щомісяця вчителі недоотримували по 250-300 грн. Питання : ХТО ПОВЕРНЕ ЦІ ГРОШІ? Чому цього уточнення не було видано МОН у вересні ?
******
Для вчителька 101: Вы не правы. В начале учебного года отделы образования получили писмо МОН с разяснениями, и выплата производилась по сответствующей категории за всю нагрузку.
Вілен
Для ******: Аха, тільки ті листи були рекомендаційними, а тому в деяких закладах дійсно нарахування зарплатні здійснювалось як спеціалістам
Вілен
Цікаво, чи потрібно підтвержувати звання, присвоєні в 2011 році, тобто тоді, коли вони присвоювались безстроково, адже закон не маєзворотньої сили в часі :)
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!