Міністерством освіти започатковано конкурс для класних керівників

Міністерством затверджено положення про Всеукраїнський конкурс "Класний керівник року", що має сприяти зростанню престижності звання класного керівника

Міністерством освіти започатковано конкурс для класних керівників

Виходячи зі змісту документа, конкурс буде проводитися з метою сприяння зростанню престижності звання класного керівника, його ролі і статусу як компетентного педагога ХХІ століття у виконанні завдань, покладених Законом "Про загальну середню освіту" на загальноосвітні навчальні заклади.

Основними завданнями конкурсу є удосконалення фахової майстерності вчителя, виявлення досвіду кращих вчителів - класних керівників, популяризація педагогічних здобутків класних керівників-новаторів, створення інформаційного освітнього простору, а також привернення уваги представників влади та громадськості до проблем освіти, виховання підростаючого покоління.

У затвердженому положенні про проведення конкурсу зазначається, що участь у конкурсі відбуватиметься на добровільних засадах. У ньому можуть брати участь педагогічні працівники - класні керівники 5-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, а також вихователі шкіл-інтернатів, спеціальних шкіл та санаторних шкіл.

Учасники повинні мати відповідну фахову освіту та стаж педагогічної роботи не менше трьох років. Для участі в конкурсі класні керівники мають подати у районний (міський) відділ освіти опис власного досвіду роботи.

Конкурс буде проводитися у три тури, один раз на три роки з 1 вересня по 31 грудня, починаючи з 2012 року, та включатиме районний (міський), обласний та всеукраїнський тури. Переможці конкурсу будуть нагороджуватися відповідними дипломами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

Положення про Всеукраїнський конкурс "Класний керівник року" також містить інші особливості, що пов’язані з участю, проведенням та визначенням переможців конкурсу.

Регіональним управлінням освіти і науки доручено довести до відома керівників загальноосвітніх навчальних закладів положення про започаткований конкурс. Організацію та проведення Всеукраїнського конкурсу "Класний керівник року" забезпечуватиме Інститут інноваційних технологій і змісту освіти.

Освіта.ua
20.01.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
мирован
Конкурси потрібні, бо людина так побудована внутрішньо, що не може без суперництва, без доказів того, що вона чимось краща інших. І не важливо в якій сфері ти знаходишся: в спорті, політиці, міліції, школі. Треба прагнути. Робота вчителя має такий далекий кінечний результат(доля випускників), що хочеться, щоб тебе побачили зараз, похвалили. Погодьтесь. навіть домашній тварині це приємно.
Ирина
Для мирован: Справжнього вчителя кожен день оцінюють учні, а конкурси потрібні тому, хто не хоче прцювати самовідданно щоденно.
Коментувати
Клоун
I have writen the commentary.
Клоун
Працюю в школі двадцять років. Викладаю іноземну мову. Розумію значущість роботи вчителя, коли вдячні учні дарують квіти і говорять щирі слова. Не задоволена Міністерством освіти. Підручники з англійської мови купуємо за кошти батьків. Класи ремонтуємо за кошти батьків. Поповнюємо методичну базу за свої копійки, які отримуємо від Государства. Хотілось, щоб наш міністр знав про проблеми школи, особливо, сільської. А взагалі дуже не комфортно працювати. Тільки звітуємо, немає часу вчити дітей. Бажаю Міністру освіти жити на зарплату вчителя і жити в однокімнатній квартирі без зручностей. А взагалі бажаю всім здоров'я і щоб завжди разом з Вами була Ваша Родина.
Тамара
Працюю в школі 26 років за копійки. Щоб не вмерти з голоду все життя ще й працюю за сумісництвом. Хочеться запитати у чиновників з міністерства - ви знаєте,що таке звичайна середня школа, та як треба працювати із сучасними дітьми та їх батьками? Так прийдіть на моє місце, я вам його звільню. Погоджуюсь із нижчевказаним, що це все робиться навмисно для знищення будь-якої освіти і нас з вами!!!!!!!!!!!
volvh4
А дустом - не пробовали?!
Ольга
Найбільше розсмішило слово "започатковано". Як можна так безсовісно брехати!!! років 5-8 від нього відмовились, бо зрозуміли, що ніякої користі він не дає. Хоч би один закон видали проти БЮРОКРАТИЗМУ!!!
Alexandra
Господи!!! Ведь все же грамотные люди!!! Неужели не понятно, что наше министерство выполняет социальный (читай "вредительский") заказ: уничтожить Украину как конкурента во всём!!! А это можно сделать только через отупление детей. Вот поэтому учителя заняты в конкурсах, презентациях, ярмарках, кастингах и пр.,и пр. Детьми сейчас никто не занимается: ни дома, ни в школе. Всем некогда. А кто-то довольно потирает руки... До плинтуса недалеко!!!!
Игор
Якщо вам панове чиновники потрібні клоуни, то ідіть до... цирку, а нам просто не мішайте працювати з дітьми. А, який дітям потрібний кл.керівник вони краще за вас знають.
просто вчитель
Нашому Міністерству тільки конкурси проводити. "Пир во время чумы". Зацькували учителів семінарами, бумажками, конкурсами "вчитель року", в якому усе заздалегідь вирішено. А що, комусь з родичів або добре знайомих Міністерства захотілося ще одну Грамоту заробити??? Є театр одного актора, то зробіть конкурс одного класного керівника.
Жанна
ЦИТАТА: "Фінансування підготовки та проведення конкурсу здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів і за рахунок коштів, не заборонених законодавством України." В бюджеті на це кошти не передбачені. А от засунути руку в убогий учительський бюджет закон чиновнику не забороняє.
ОЛенка
Немає слів! Як цей маразм вже всіх нас дістав!
Классный руководитель!
Уважаемые чиновники. прочтите коментарии!До каких пор будете проводитьэти БЕСПЛАТНЫЕконцерты!Какой престиж!Вы концерты смотрите, оценки ставите, "пышаетесь" своей значимостью, а в это время. за несчастных учителей их несчастныйе коллеги уроки проводят, работают с классом .
Родион
Вот что об этом сказал А.И.Солженицын: А в последнее время открыли ещё лучше. У нас ведь есть конкурсы на лучших красавиц, конкурсы на лучших манекенщиц, так вот — конкурс "Лучший учитель года"! И вот проводят в некоторых областях этот идиотский конкурс! То есть это не просто открытый урок, это сверхоткрытый урок! Кто "лучший учитель года?" Но простите, но позвольте, каждый урок — это художественное произведение. Я веду один и тот же урок в трёх параллельных классах — они не одинаковы! Они зависят от состава учеников, от их состояния, от их настроения и от того, что мне там на перемене успели испортить настроение, подсунули какой-нибудь дурацкий приказ. Каждый урок — художественное произведение. Нет, вытаскивают на этот открытый конкурс, "учитель года". Какая это халтура!
Маргарита
Оце розсмішили !!!! Та за ті гроші, що нам платять за класне керівництво ВСІМ БЕЗ ВИНЯТКУ КЛАСНИМ КЕРІВНИКАМ УКРАЇНИ треба без конкурсів присвоїти це звання . Скільки на нас лежить відповідальності за ту копійку що ми отримуємо . СКІЛЬКИ МОЖНА НАСМІХАТИСЯ ШАНОВНІ ВИЩЕСТОЯЧІ ОРГАНИ ???????????????????????
Дана
Скажіть,а чому немає конкурсу для директорів шкіл,і щоб у віці не було обмежень...Нехай би наша 65-річна самодурка спробувала себе....А чому ж для управлінців нічого не придумали,як тільки контроль над учителями???
заступник директора
Для Дана: Хочу сказати, що є і для управлінців подібні конкурси є. В цьому році проходив конкурс для директорів шкіл "Управлінський оскар".
Ольга
Для Дана: А що вам директор поганого зробив?Чи це він вигадав цей конкурс! У нас теж директорка похилого віку-дуже розумна людина!А вам,як вчителю,недоречно висловлюватись такими словами!
сільський директор
Для Ольга: Дякую за тепле слово про директора, хоча до 65 мені ще далеко
Коментувати
Замучена паперами класний керівник
Шановні класні керівники! Напишіть хоч хтось, що вам дійсно цей конкурс потрібний
НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ
"Виходячи зі змісту документа, конкурс буде проводитися з метою сприяння зростанню престижності звання класного керівника". СЕРЕД КОГО? Що батькам та учням до того конкурсу? Що до нього навіть колегам? Хтось позаздрить "обраним"? Та перехрестяться ті керівники, яких це омине. ДЯКУЮ МІНІСТЕРСТВУ, що дбає про те, щоб ми не дай Боже без діла не засиділися чи виспалися.(( А у слова "міністрество" корінь, часом, не "стерв"? Бо щось дуже схоже...
сільський директор
Для НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ: ні, там всередині є слово "СТРЕС"
Коментувати
lena
Престиж классного руководителя может поднять только наличие существенных рычагов влияния на общество в лице родителей и учащихся. На данный момент у классного руководителя одно право - быть в ответе за все и быть виноватым за все. До тех пор пока так будет предродовой опыт, престижность звания - просто слова.
lena
Для lena: читайте ПЕРЕДОВОЙ
Надія
Для lena: Поддерживаю!
Коментувати
casta
Радянські чинуші працюють, як їх навчали - головне вчасно грамоти та годинники роздавати)))Цікаво чи знайдеться хоча б один класний керівник, який добровільно прийме участь у цьому маразмі?????
Елена
Как всегда, престиж поднимаем грамотами и диломами 7.3. Переможці конкурсу нагороджуються відповідними дипломами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, решта учасників - грамотами Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.