Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Освіта живе надіями, - Б.Жебровський
Освіта живе надіями, - Б.Жебровський

Заступник міністра освіти Борис Жебровський в інтерв'ю міжнародному журналу Платформи Діалог Євразія "Да" розповів про реформаторський курс міністерства

Освіта живе надіями, - Б.Жебровський

Відповідаючи на питання про те, чим живе освіта України, Борис Жебровський зокрема сказав: "Як і належить, надіями. І привід для цього є. ІІІ Всеукраїнський з'їзд працівників освіти одноголосно проголосував за Національну стратегію розвитку освіти на 2012-2021 роки. Визначилися куди йдемо. Крім того, уряд затвердив державні стандарти середньої школи, і з 1 вересня 2012 року вона починає жити з новим змістом".

Кажучи про новий зміст середньої освіти, Жебровський зазначив, що міністерство намагається максимально розвантажити навчальні програми, розширює поле для творчості шкільних колективів, зокрема з 70% до 50% скорочено вагу держстандарту в навчальних програмах.

Він також нагадав, що іноземні мови всі школярі Україні вивчатимуть починаючи з 1 класу, інформатику - з 2-го. З 5-го класу школярами вивчатиметься друга іноземна, а уроки фізичної культури перетворяться на заняття будь-яким видом спорту, без оцінок.

Стосовно готовності вчителів до цих змін Б. Жебровський зазначив: "Починаємо глибоку реформу педагогічної освіти. Опора - на талановитих. Буде складно. Характерна риса останніх років - у школах країни практично немає вакансій. Отже, з'явилася конкуренція. Це стимулює. Якщо на початку 2011 року тільки 40% вчителів володіли комп'ютером, то в кінці року практично всі 100%".

"Проводити глибокі реформи в період економічної кризи - надто сміливе заняття. Але реальне! А треба-то всього знайти і дати можливість працювати розумним, творчим керівникам від міністерства до школи та дитячого садка", - підкреслив Жебровський.

Говорячи про міжнародну інтеграцію української освіти заступник міністра освіти зазначив, що під час проведення Форуму європейських міністрів освіти, який відбувся в Києві, учасники погодилися, що настав час створення єдиного освітнього простору - від дитячих садків до університетів.

Він також додав, що підсумковим документом форуму пропонується максимальний розвиток прямих контактів навчальних закладів.

"Максимальний розвиток прямих контактів навчальних закладів, створення міжнародних шкіл. Крім цього, кардинальний перегляд шкільних програм з історії. Створення спільних посібників і підручників. Спільний досвід підготовки та перепідготовки вчителів. Вивчення іноземних мов, дистанційне навчання. Спільні практичні акції. І найважливіше - толерантність має стати новою ідеологією молоді. Ми живемо в одному будинку. Так, на різних поверхах, але це вже не кордони. І наші діти в одному дворі, де 2-3 тисячі кілометрів уже нічого не значать", - підкреслив заступник міністра освіти і науки Борис Жебровський в інтерв'ю журналу Платформи Діалог "Да".

Освіта.ua
20.01.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
учитель
Боже, як далеки вони від народу!... Як далеки вони від школи та її реальних потреб. Сидять у своїх кабінетах і учня в очі не бачать. Папірці марати - ось все, на що спроможні чиновники. Боря, коли ти останній раз був у загальноосвітній школі, а не в показному ліцеї біля Міністерства???
А
"Проводити глибокі реформи"??? "Характерна риса останніх років - у школах країни практично немає вакансій." ???? То й що діти стали розумніші від цього? Чи стали краще вчитись? Сам же ж і відповідає:" Стосовно готовності вчителів ... Опора - на талановитих." Цікаво ну і скільки талановитих в окремо взятому середньостатистичному навчальному закладі?? А всі інші - менш талановиті, зате немає вакансій. Яке щастя... А те, що люди до вислуги (роботу припинено в зв'язку зі смертю) не доживають??? Це як розуміти? Конкуренція зрозуміло, що буде, бо за новою пенсійною реформою - всі будуть працювати довше на 5 років, а молодим куди йти??
Дід Панас
Хлопака взагалі з котушок з'їхав - заказ Москви іде провним ходом. Історія буде російська і все інше. Симбіоз павука і гієни. Гнати треба банду.
Патриот
Интересно, масонами какого градуса являются руководители наших министерств? Думаю, не ниже 30-го... либо тот, кто ими руководит
Ольга
Мені хочеться, що б максимально розвантажили програми. І заврплата вчителя була, як казав Азаров М.Я. про зросшу кількість людей, на рівні 5000 гривень, тоді купимо комп'ютер і засвоїмо його на 100%
віталій
в першу чергу заберіть звітність та забеспечте вчителя належним роздатковим матеріалом не говорячи про підручники та належний базовий компонент
С
ФАНТАСТ!!!
?!!!
Як гласить старе українське прислів"я: "Дурень думкою багатіє"...(
PR
Для ?!!!: Так ото-ж-бо і воно. А з ыншого боку- надыя вмираэ останньою.
Коментувати
PR
Освіта живе надіями, що в один прекрасний день, як у Бредбері, зникне Міністерство освіти разом з довб...ми і стане легше дихати нам всім. Їйбогу, думала що гірше Кременя нема нічого. таки є - пан Жебрівський з його перлами на сайті МОН і наше міністрество.
Надія
Или я с Луны? Или они не местные?
ЛПТ
Для Надія: Ну, почему сразу с Луны? Прав, по-своему, Жебровский... . Освита, которая в воображении деятелей МОНа - она виртуально живёт надеждами... . У них в виртуалке - очереди жаждущих работать в школе... . А реальная освита - она уже и не живёт - доживает... . Если чиновники сей факт озвучат - им в вагоновожатые прийдётся переквалифицироваться... .
Маргарита
Для Надія: ПІДТРИМУЮ НА 100% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Коментувати
Валентина
А мені подобається ідея про вивчення інформатики з 2 класу при наявності всього двох комп’ютерів в школі!!!
НАТАЛЯ
Для Валентина: А як вам проведення лабораторних та практичних робіт у 7 - 11 класах з фізики та хімії БЕЗ належного устаткування!?
Коментувати
Тетяна
Смішно, як можна володіти комп'ютером, не маючи змоги придбати його у користування? Вмикати та вимикати мабудь навчили всіх...
олена
Якщо на початку 2011 року тільки 40% вчителів володіли комп'ютером, то в кінці року практично всі 100%????????????????????

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!