Українською мовою у країні навчаються 82 % школярів, - Б.Жебровський

Про це заступник міністра освіти заявив під час парламентських слухань, присвячених етнонаціональній політиці України

Українською мовою у країні навчаються 82 % школярів, - Б.Жебровський

У своєму виступі Борис Жебровський зокрема зазначив, що міністерство освіти здійснює необхідну роботу з виконання Європейської хартії регіональних мов і мережа навчальних закладів відповідає запитам населення.

"Українською мовою у школах навчаються 82 відсотки учнів, російською – 17%. Діти вчаться також молдовською, румунською, угорською, кримськотатарською, польською, болгарською та словацькою мовами, ‑ повідомив Жебровський, зазначивши, що крім того, - вивчаються новогрецька, гагаузька, корейська, чеська, вірменська, естонська мови та мова іврит".

Також за словами заступника міністра освіти в цьому навчальному році кількість дошкільних навчальних закладів із українською мовою становить 87 %, російською 7%. Існують заклади, де впроваджено кримськотатарську, угорську, румунську, молдовську, німецьку та польську мови.

Він повідомив, що у професійно-технічних навчальних закладах українською мовою навчаються 85 %, а у вузах країни 90% студентів, зазначивши, що ці показники останніми роками практично не змінювались.

Б.Жебровський повідомив, що у виховній діяльності вчителі керуються програмою "Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів", в який закладено принцип толерантності міжетнічних відносин, толерантного ставлення до історії, мови, культури та вірувань представників всіх національностей, які проживають в Україні.

"Приємно доповісти, що започатковано проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Шевченка. Базовими предметами конкурсу є українська мова та мови національних меншин України. Розпочато оновлення змісту історичної освіти, перегляд освітніх стандартів і навчальних програм, створення нового покоління підручників на засадах полікультурності", - зазначив заступник міністра освіти Борис Жебровський.

Освіта.ua
13.01.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ася
"Приємно доповісти, що започатковано проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Шевченка." Ні, шановний, це дуже неприємно. Конкурсу Яцика було більш ніж достатньо - а два конкурси - явний "перебор". Це приклад того як бюрократи беруть кількістю.
Ольга
Є така держава Україна і мова тут державна єдина - українська. Вона обовязкова для вивчення кожним громадянином: від премєра до першокласника!!! Тому і на ЗНО випробування з української обовязкове для всіх. При цьому має бути доступне вивчення будь-якої мови за бажанням школяра: і польської, і аглійської, і російської... (для цього є факультативні курси).
Учитель
Найголовніше у житті країни – це справи людей, якість їх роботи! Коли більшість буде працювати і виконувати свою роботу якісно, то і життя зміниться на краще!
PR
Джордж Бернард Шоу: "Патриотизм — разрушительная, психопатическая форма идиотизма." Коли ми зрозуміємо, що цінність наша не в тому, на якій мові ми говоримо, а втому, що ми говоримо, тільки тоді ми і станемо країною, а не шароваркою-вишиванкою
макс
Мда.послухаєш тут людей які не розуміють що кажуть! Флеш правий може нам ще і китайську вивчити, адже 30% світу нею розмовляють! Наша мова унікальна і ми повинні гордитись нею, а не цуратись! А ті "розумні" хто каже, що не треба українська, давай російську, хай їдуть жити там, де російська державна: Білорусь або Росія!! Вибачте , але з вами нерви здають! Так, я визнаю, що в сімєйному колі розмовляю російською, але поза ним- українською!!
Юрий
Для макс: Н и зачем ты разговариваешь на чужом языке? Только потому что в свое время политики-идиоты закрепили его, как государственный? Бред.
Вчитель
Для макс: Згоден. Кому не подобається - хай їдуть. Особисто мені однаково, якою мовою розмовляти. Але державна - українська все-таки. На те ми і Україна, а не Росія. Приїхав в Україну жити - говори як українець. Чи і в Росії зараз державну мову замінять на українську?! :)))
Коментувати
НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ
Та що ви говорите?Як це вивчати рідну мову - немає сенсу?!МАША права на 1000%!А те,що говорять суржиком,то,шановні,вже не вина освіти.Це провина суспільства.Треба зі своїми дітьми говорити,а не балакати,треба їх до перлин літератури привчати рідної,а не підключати інтернет, аби лише чадо не чіплялося до батьків. Зрозуміло, що російську знають у 15 країнах. На те й пережитки радянщини. Рухайтеся до нового! А як образливо, що на Всесвітньому конкурсі мов наша посіла 2 місце й визнала світом наймилозвучнішою, а у рідній країні українцями вона не визнається. Вже світова спільнота носом натикала нас у власну красу, а ми повертаємося до неї задом. Допоки так буде,не викоріниться суржик,допоки у соромитися мови своєї будемо."Нації помирають не від інфаркту - спочатку їм відбирає мову!" Л.Костенко
Юрий
Для НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ: А кто спорит, что украинский - красивый язык? Проблема в том, что он чужой для большинства населения, и с этим не надо "бороться", это надо признать.
Коментувати
Юрий
Русский язык многие понимают практически в 15-и странах, украинский только в одной. Тратить силы на усиленное изучение неродного украинского языка как минимум бессмысленно.
flesh
Для Юрий Правильно говорит г-н Юрий, вот только не доходит до логического конца. И правда, нечего тратить время на украинский - всего какая-то одна страна! Более того - на русский тоже нечего распылять внимание-всего каких-то 15 стран-мизер! Вон на английском разговаривают в 150 странах - вот его и надо учить,это будет рациональнее. Правда, на китайском разговаривает 5 миллиардов - выгоднее его.
Коментувати
Маша
Что за плач Ярославны на валу? Дети обучаются на украинском, говорят на русском, знают два языка. У нас русскоязычный регион, дети стремятся выучить украинский язык, на уроке автоматически переходят на мову. Но это нормальные интеллигентные дети, а быдло всегда будет безграмотное, что на рус., что на укр. языке, так что не надо на мову пенять! А вообще, вся эта возня понятна - выборы скоро, и нужно, чтобы мы не о зарплатах думали, а сволочились из-за мовы.
flash
Для Маша: Абсолютно точно, г-жа Мария: дабы электорат "сволочился" то ли из-за "мовы", и из-за "языка". А вот касательно "безграмотного быдла" - то это не в бровь, а в глаз. Тем более, если оно "звітує на парламентських слуханнях, что все ОК". Со старым новым годом Вас!..
Рома
Для Маша: Подавляющее большинство детей и выпускников школ последних 15-20 лет не знают толком ни русского, ни украинского. И это главный итог бездумной украинизации.
Коментувати
flesh
П р а к т и ч е с к и вся стана, п р а к т и ч е с к и на русском, п р а к т и ч е с к и говорит. Лжец г-н Жебровский... И пока он и такие как он у власти, то и Украина, к сожалению, - п р а к т и ч е с к и страна...
Учитель
Действительно теперь толком дети не знают ни русского, ни украинского языков! А сколько времени все тратят на перевод с русского языка интересной и полезной информации! Вместо того, чтобы её осваивать и двигаться дальше...
Юрий
Идиоты, вся страна практически на русском говорит, а теперь будет говорить на суржике!
Рома
Порівняйте це з даними Інституту Гелапа, згідно з якими для понад 80% громадян України рідною мовою є російська.