Оклади бюджетників зростуть у середньому на 19%, - М.Азаров

Під час засідання уряду прем’єр-міністр Микола Азаров повідомив, що протягом 2012 року посадові оклади працівників бюджетної сфери підвищуватимуться 6 разів

Оклади бюджетників зростуть у середньому на 19%, - М.Азаров

"Вже у січні цього року посадовий оклад, підкреслюю, оклад, на який йдуть нарахування, вчителя вищої категорії зросте приблизно на 150 грн., у грудні підвищиться на 287 грн", - повідомив М. Азаров.

Він також зазначив, що зарплата цієї категорії працівників у середньому за рік зросте на 400-500 грн. на місяць.

За словами прем’єра, протягом 20 років в Україні склалась "абсурдна деформація суспільних відносин": значно збільшився розрив між багатими та бідними, в тому числі в оплаті праці. Він зазначив, що це сталося з багатьох причин, у тому числі після рішення 2005 року, коли в 10 разів підвищилася зарплата чиновників високого рангу, народних депутатів, суддів.

На його переконання, для ліквідації відповідних диспропорцій потрібні значні зусилля, а головне – це можливо зробити тільки за рахунок розвитку економіки. Лише за таких умов можливий справедливий розподіл у бік ліквідації соціальних розривів.

"Це, треба сказати відверто, можливо лише в умовах стабільності і запланованих темпів розвитку економіки", - наголосив Микола Азаров.

"Люди прагнуть справедливості не менше, ніж матеріального достатку. Несправедливість розподілу доходів насправді гальмує економічний розвиток не менше, ніж недоступність кредитів чи дефіцит природних ресурсів. Тому закликаю всіх членів уряду докласти максимум зусиль для досягнення поставлених завдань", - резюмував Азаров.

Як відомо, наприкінці грудня, Міністерство освіти повідомило, що зростання посадових окладів у бюджетній сфері, зокрема педагогічних, науково-педагогічних працівників та інших працівників галузі освіти, протягом наступного року планується здійснити 6 разів.

За даними Міністерства освіти, посадовий оклад працівника І тарифного розряду з 1 січня становить 773 грн, і в результаті кількаразового підвищення 1 грудня 2012 року становитиме 839 грн.

"Протягом 2012 року урядом планується поступово вирішувати питання щодо зменшення грошового розриву між посадовим окладом працівника І тарифного розряду та мінімальною заробітною платою. При цьому забезпечуватимуться диференціація в оплаті праці працівників, посадові оклади яких мають установлюватися на рівні мінімальної заробітної плати (з 1-го по 5-й тарифний розряди)", - зазначили в Міносвіти.

Освіта.ua
11.01.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
А
Спасибі уряду за турботу про вчителів!!! Краще нам один раз підняти до рівня середньої зарплати по МОНУ, а їм 6 разів так, як учителям!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Цікаво, щоб тоді було???Реформа освіти?? чи митинги протеста во главе с профсоюзами??
Я
ПОЗОРИЩЕ... за год поднять тариф, даже не на сотню, а на 66 гривен!!! Зато 6 раз можно будет отрапортовать, что повысили зарплату учителям.
читатель
Со второго семестра урезали всю вариативную часть и деления на группы. Сделано всё крыто-шито на уровне администрации - отдела образования - дирекции школ. Учителей поставили перед фактом. Недовольным сообщили -не нравится - пишите заявленя. Попутно обрадовали прекращением оплат за замены уроков и командировочные.
Анатолій
Для читатель: Нам це все урізали ще з 1 вересня. А командировочних ми не бачимо ще з 2010. Тільки голі ставки і все.
Коментувати
Маша
А где же наши профсоюзы? Не пора ли вывести учителей на митинги протеста? Для чего мы отчисляем из з/п на их содержание? По-моему, все уже готовы на протест, не хватает лидера, им и должны стать профсоюзы - это их прямая обязанность!
Анатолій
Для Маша: Ох і розсмішили. У нас, наприклад, голови ПК шкіл отмали разом з директорами і завучами премії на Новий рік у розмірі окладу, причому таєно, та тільки таємниця розкрилась. І вони підуть на акції протесту. Та ніколи !!!
А
Для Маша: А зачем вы отчисляете им свои деньги??? Какими льготами вы пользуетесь??? Выйдите из профсоюза (они вам не помогают и не защищают вас давно - что вы от них имели пользу??? мне в оказании материальной помощи отказали, хотя я платила им 14 лет) и не платите им!!!!!!!!!! У нас вся школа вышла из профсоюза давно - ущу в 2001 году, и ничего - работаем дальше - только профсоюзы без нас и наших денег...
Коментувати
училка)
а нас сегодня "обрадовали" - скоро ставка будет 24 часа, а оплата как за 18 и классное руководство урежут! неужели это правда? получается, что зарплату подымут на 6 копеек, а работы добавят на 600 грн? отлично! хочется работать, как никогда)
Анатолій
Для училка): Шановна УЧИЛКА , мене як вчителя обурює навіть ваш підпис на цьому форумі. Якщо Ви дійсно вчитель то цим Ви не поважаєте ні себе, ні інших людей цієї професії. Це по-перше. А по-друге, хто і на підставі яких документів Вас так "обрадував"??? Може досить жити по принципу ОБС ( одна баба сказала), давайте хоч трішки бути компетентними і говорити про зміни в нашій сфері на основі певних документів.
Наталя
Для Анатолій: Одна бабка просто так не казала б...
Анатолій
Для Наталя: Не годиться вчителям збирати плітки, давайте поважати себе !!!
Коментувати
вчителька
а министр не знает, что ежемесячно учителей вынуждают идти "на свой счет", экономя бюджет???
nesmejana
пока обіцяють підняти зарплату на чуть-чуть, ціни ростуть на ОГО ГО
volvh
Ну сколько же так нагло врать можно? Указания министерства: классы свести; заставить учителей "добровольно" отказаться от дополнительных выплат (за содержание кабинетов, за проверку тетрадей и т.д.и, в том числе - т.к. отпуск в этом году раньше - август за свой счет). И т.д. и т.п. Единственно с чем можно согласиться так это: "протягом 20 років в Україні склалась "абсурдна деформація відносин":
макс
Для volvh: пока будут рвать горло за табачника, так и будет.
volvh
Для макс: Причем здесь Табачник! Смотрите глубже - тенденция: медицина и образование ПЛАТНОЕ (вывести из бюджета). А для этого, срочно, всеми путями решить вопрос о резком сокращении и школ и учителей. А этого можно достигнуть полным обнищанием учителя - сами уйдут на рынок.Вот вам и новые рабочие места и т.д
Коментувати
Люся
НЕ ТРЕБА ПІДВИЩУВАТИ 6 РАЗІВ. КРАЩЕ ОДИН РАЗ, АЛЕ ХОЧ У ШІСТЬ РАЗІВ.
Директор сільської школи
Для Люся: СОГЛАСНА на все 100%
Коментувати