В українських школах стартує пілотний етап проекту "Відкритий світ"

11 січня 2012 року розпочинається пілот Національного проекту "Відкритий світ", у ході якого будуть тестуватися технічні та організаційні рішення, а також мультимедійні електронно-освітні уроки

В українських школах стартує пілотний етап проекту "Відкритий світ"

Про це розповіли під час прес-конференції голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів та керівник Національного проекту "Відкритий світ" Ігорь Курус.

У пілотному втіленні проекту візьмуть участь 704 загальноосвітні школи з 23 регіонів України. В пілотному проекті будуть задіяні 5592 вчителя з дванадцяти предметів, що викладаються за шкільною програмою 7 класу, а також більше ніж 14 тис. учнів. Апробація триватиме до 23 березня 2012 року.

Під час прес-конференції голова Держінвестпроекту Владислав Каськів зазначив важливість проекту "Відкритий світ" для подальшого розвитку України.

"Ми все робимо, щоб українські школи отримали швидкісний інтернет 4G, вчителі - комп'ютерну техніку і цілодобовий доступ до Інтернет ресурсів, школярі - цікаві заняття, а батьки - якісну освіту для своїх дітей. Я впевнений, що інвестиція в освіту дітей - це найкраща інвестиція", - зазначив він.

За словами Ігоря Куруса, впровадженню пілотного проекту передувала складна організаційна і технічна робота.

Зокрема, протягом року було проведено анкетування у понад 13 тис. шкіл щодо підготовленості до запровадження пілотного проекту "Відкритий світ" у першому півріччі 2012 року. Також було розроблено тестові уроки за шкільною програмою для 7 класу. У листопаді-грудні минулого року було проведено тренінги для вчителів-тренерів, які у свою чергу готували педагогів до роботи в пілотному проекті.

Реалізація національного проекту на першому етапі, який триватиме 4 роки, має на меті забезпечити учнів 5-9 класів, а це більше 1,5 млн дітей, новітніми мультимедійними технологіями навчання.

Слід зазначити, що результати цьогорічного онлайн-дослідження "Інновації в навчанні", що було проведено компанією Microsoft та мало на меті визначити ступінь використання IT-технологій у школах, засвідчили ‑ серед причин, що перешкоджають упровадженню ІКТ у школах, 61 % освітян відзначають недостатню кількість комп’ютерів.

Незважаючи на те, що офіційна статистика свідчить ‑ понад 93 % українських шкіл мають комп’ютери, вони часто є застарілими та не відповідають сучасним вимогам.

Учителі також відзначають, що не мають достатньо технічних ресурсів у класах для їх повної інтеграції в освітній процес. Більше того, майже половина вчителів відзначає, що відсутність Інтернету або поганий зв'язок є серйозною перешкодою для повноцінної роботи.

Освіта.ua
11.01.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Читач
Цитата дня: «Меморандум про співпрацю між НАПНУ і національним проектом та НАМНУ та національним проектом «Відкритий світ». Запитання для кмітливих та до тих, хто має почуття гумору: Що таке «НАПНУ» і «НАМНУ»?
Sdf
Цю важливу справу дали в руки освітянських чиновників і у проект попали не ті,хто готовий працювати,а приближені та улесливі. Все,як завжди.
Баба Яга против
Авантюра. Дети 5 уроков в день должны работать с Нетбуками и через интернет получать готовые задания. Учитель прыгает возле электронной доски и руководит учениками. Также учитель бегает по классу, проверяя, не сидят ли дети в контакте. Никто учителей не готовил. На информатике класс делится на 2 группы, а здесь весь класс с незнакомыми Нетбуками. Санитарные нормы работы с компьютером 20 мин. за урок. Оплату учителям за участие в эксперименте не обещали.
Тетяна
мне кажется, что только когда объявили конкурс, надеялись получить желаемые материалы для уроков, а не тут то было, поэтому и продлили конкурс, в надежде, что за счет учителей опять получат готовые уроки
Учитель
Для Тетяна: А вы видели эти т.н. «готовые уроки»? Зайдите на сайт и посмотрите, а потом попытайтесь представить, как вы реально можете воспользоваться всем этим «добром» на своих уроках! У конкурсантов головы «забиты бумажками». Все их идеи (тридцатилетней давности) на уровне печатной машинки и полупустых листиков!
Коментувати
Фізик
Чергова показуха, нічим не підкріплена. Чого дивуємося? "Люди" не вперше і не востаннє "відбивають" бюджетні кошти.
Крик души
Согласна со всеми предыдущими высказываниями. Завтра на урок идти несчем. Уроков нет, анкет нет. Стыдно в глаза смотреть детям и родителям. А как все громко прозвучало! Мы учителя - народ привыкший, нам не впервой - уроки и сами составим. Только зачем на весь мир кричать что они разработаны. Снова все ложиться на плечи рядового учителя, который за это ни копейки не получит. А ведь в этот пилот солидные суммы вложены.
Учитель
Для Крик души: Может быть «в этот пилот солидные суммы вложены», только вряд ли они «вложены» в школы. В СМИ говорили, что «пилотируют» проект те школы, в которых уже есть необходимая техника. Возникает вопрос, кому достались обещанные компьютеры?
Коментувати
Небайдужий
Найголовніше забезпечити школи швидкісним інтернетом та компьютерами. А мультимедійних уроків в інтернеті "пруд-пруди". Невже всі 704 школи вже забезпечено? А якість уроків, що на сайті проекту, хтось взагалі аналізував? Чи доречно прив'язувати вчителя саме до цих уроків? Може дати вчителю і учням компьтер та інтернет, а уроки і завдання вони якось самі собі підготують. Адже підгтовлений урок - річ індивідуальна, на яку впливає багато факторів. Як же можна один і той самий урок чужого автора використати у 704 школах. А як же вчительська концепція власного погляду на зміст уроку? Це все одно, що зобов'язати усі школи України працювати за одним підручником і виконувати одні й ті самі вправи з визначеної теми. Дурня. Не з того почали. Треба було спочатку вчителів зацікавити, навчити і пообіцяти більшу платню.
Вчитель
Якщо « було розроблено тестові уроки за шкільною програмою для 7 класу», то чому ж подовжили терміни подання матеріалів?!! А ті, які подали, не відкриваються? Так і навчальний рік може закінчитися швидше, ніж розпочнеться «пілотування». Ой. щось тут не те: чи то літаків немає, чи пілотів, чи бензину….А так довго тренувалися…мабуть на іграшковому…
наталі
какие пилоты? Какие проекты? У нас в школе на 1 компьютер приходится 37 учеников!!!
читатель
Не вводите народ в заблуждение. Ничто нигде не стартовало. Посмотрите на полуофициальный сайт этого т.н. проекта. Кроме двух областных координаторов (Киев и Запорожье) никто из зарегистрированных участников проекта не может открыть задания по физике и биологии, или даже задать вопрос на форуме. Я молчу о заданиях по украинскому языку и литературе, которые вообще отсутствуют
вчитель
як оьиралися школи для участі в проекті?