Статистику комп’ютерної неграмотності вчителів виправлятимуть на канікулах

У Міносвіти визнали проблеми з подоланням комп’ютерної неграмотності вчителів і закликали директорів шкіл виправити свою безпорадність протягом зимових канікул

Статистику комп’ютерної неграмотності вчителів виправлятимуть на канікулах

Заступник міністра Б. Жебровський закликав керівників районних і міських управлінь освіти до виправлення ситуації щодо ліквідації комп’ютерної неграмотності вчительства та здивувався намаганням шкіл показати "справні" цифри в питанні оволодіння вчителями інформаційно-комунікаційними технологіями.

Про це йдеться у відповідному листі заступника міністра освіти, в якому зокрема зазначається:

"Завершується рік. Проблем чимало. Але і зроблено багато. Чимось можемо і пишатись. Наприклад тим, що 2011 рік став роком ліквідації "комп’ютерної неграмотності учительства". Від 35-40 % тих, хто вмів користуватись комп’ютером на початку року до 95-100 % на кінець – це, безумовно, успіх.

Проте, Міністерство застерігає. Дехто не зумів як слід організувати цю роботу. Перш за все – директори шкіл. І тепер намагатиметься показати «справну» цифру. Кому це потрібно?

Давайте домовимось. Ніхто не повинен мати підстави дорікнути нам "кампанійщиною". Для нас дійсно важливо, щоб кожний учитель не відчував себе професійно приниженим, відстаючи від учнів. Попереду зимові канікули. Виправте свою безпорадність. Це той випадок, який можна назвати справою честі.

Вірю у Ваше розуміння і відповідальність", - ідеться в листі заступника міністра освіти.

Необхідно зазначити, що у профільному міністерстві вкотре дорікають директорам шкіл неналежним виконанням планів міністерства щодо оволодіння вчителями основами комп’ютерних технологій, але вперше звинувачують у намаганні показати "справні" цифри.

Минулого тижня Жебровський заявив, що за попередньою інформацією міністерства, на кінець 2011 року 100 % учителів оволоділи комп’ютерними технологіями.

"Цей рік став роком ліквідації комп’ютерної неграмотності вчителів", - повідомив він.

Зазначимо, що результати цьогорічного онлайн-дослідження "Інновації в навчанні", що було проведено компанією Microsoft та мало на меті визначити ступінь використання IT-технологій у школах, засвідчили ‑ серед причин, які перешкоджають упровадженню ІКТ у школах, 61 % освітян відзначають недостатню кількість комп’ютерів.

Незважаючи на те, що офіційна статистика свідчить ‑ понад 93 % українських шкіл мають комп’ютери, вони часто є застарілими та не відповідають сучасним вимогам.

Учителі також відзначають, що не мають достатньо технічних ресурсів у класах для їх повної інтеграції в освітній процес. Більше того, майже половина вчителів відзначає, що відсутність Інтернету або поганий зв'язок є серйозною перешкодою для повноцінної роботи.

Освіта.ua
13.12.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вчитель
жах!!!!! це знущання!!!!! нафіга мені вчити іксель и тп якщо я не економіст!!!! іноді я приносила свій ПК і на уроки, і документація в меня вся належним чином надрукована. Але я НЕ ЗДАЛА екзамен. З таким натиском навіть і вчити не хочеться....Де мені потім ці знання показувати? Мені закинути планування уроків і сидіти гратися за компом?
к.р.о.
Що говорити про школи, коли відділ освіти і методкабінет не мають своїх сайтів, а де і мають, то оновлюють 1-2 рази на рік. Можливо, з цього треба б починати?
шеф
Компю"тер річ важлива, знати його давним - давно пора кожному вчителю. Питання в іншому, як спонукати вчителя його вивчити, особливо якщо значній частині вчителів за 60. Коли говориш, що ви повинні опанувати комп"тер - чуєш відповідь, а що ви мені зробите коли не вивчу . І дійсно, що? Як заставити вивчити комп. простого учителя коли в районному методкабінеті нікому прийняти ел. пошту, а на 30 шкіл району 3-4 школи мають інтернет за кошти директора. При цьому всі звітують про100 відсоткове охоплення інтернетом.Проблема придбати комп. звичайно існує, але спочатку вчителі повинні навчитись використовувати ті компи які є в школі, навіть самий старий комп. дає можливість працювати в інтернеті.Перше що я зробив в своїй школі це заборонив використовувати учнів для набору різних паперів для учителів, друге: всю інформацію від...
Сільський директор
Не вина директора в статистиці. Якщо директор говорить, що 4 із 21 учителя школи не володіють комп*ютером, а відділ освіти, який проводить екзамен, видає їм сертифікати - то чия в цьому вина? Дуже легко зробити крайнім директора. Всі до цього звикли, він у всьому винен. Перетерпить і цей пунктик.
Administrator
Если бы эти комментарии кто-нибудь из работников МОН читал, может и реагировать научились на мнение освитян, а они как за каменной стеной - ничего не видят, никого не слышат и знать ничего не хотят, А в реальной жизни все понимают, что живем во вранье, если не хочешь врать - тебя заставят работники отделов образования, что бы показатели не испортили. По поводу отчета про "100%" не приняли реальный отчет, Потребовали показать выполнение 100%. Кому врем? Дети видят, что в образовании вынуждают врать учителей. Пора принимать другие законы и выполнять их. Учитель должен учить, имея для этого все необходимое. Сначала обеспечьте, а затем требуйте и спрашивайте с учителя. От родителей нужно требовать выполнения их обязанностей, сейчас родители плевать хотели на требования учителя, не сможет противостоять требованиям...
Директорка
Директор має навчати?!? Це те саме, що навчати їздити на авто людину, яка його не має і навіть не мріє (бо не може собі дозволити) А за що "беруть" гроші інститути підвищення кваліфікації? ЩО робитимуть? І як змусити вчителя інформатики безкоштовно навчати колег за 36 - годинною програмою? Крім того, чи може вчитель за власні кошти комп придбати? А може в кожному кабінеті в школі стоїть вже і чекає комп з підключенням до інтернету, може проектори в кожому класі чекають?Замилюють очі вигаданими проблемами та вимогами, а на підручники, які тендери виграли, високе начальство увагу не звертає. Жахливі. А на програми давно дивилися7 А щороку щось змінювати не набридло? Все це дійсно комунізм нагадує.
Teacher
А зроблено дійсно багато (тут п. Жебровський правий). І заслуга тут вчителів (в основному інформатиків) які безплатно вчили своїх колег. Немає нічого абсолютно білого і абсолютно чорного. Тим що не бажають вчитися якщо не видати посвідчення на курсах - або підуть з роботи або навчаться (і те і те добре).
Наталія
Для Teacher: Повністю підтримую! В нашій школі вчителі, які розуміють вимогу часу, розуміють, що потрібно дітям без проблем пройшли навчання, отримали сертифікати. А хто не бажає себе нагружати той плачеться, шукає винних і в Міністерстві, і в райво і в адміністрації школи. Діти не винні, що держава не може забезпечити кожну класну кімнату комп"ютером та ММД , але вчитель повинен бути компетентним в питанні володіння ІКТ, якщо він поважає себе як фахівця.
Коментувати
Teacher
Мені вже давно цікаво: коли в нашого народу (в тому числі і в керівництва) зникне комуняцький дух? Як при них так і зараз: говоримо те що треба, а не те що є, якщо не можемо зробити щось - кажемо що виконали, робимо не те що треба, а те що скажуть, н-д, пресу виписуємо, бо примушують і обов'язково ту яку скажуть, бо ж "вилетять в трубу" потрібні видавництва... Для чого ота друкована маячня якщо є і-нет? Для чого робити бурю в стакані води, якщо є курси 1раз на 5років. Тому проблему ІКТ за 5 років можна вирішити реально. В нас же виписують посвідчення про курси усім, роблячи вигляд, що вч. все вивчили на курсах (бо ж якість роботи ОІППО), а потім винних шукаємо. Так само як придумали дурнуватий термін "якість знань" і тероризують ним вч. Дивіться на речі реально і не треба ніякої істерії.
Teacher
Если ребенок учиться НЕ ХОЧЕТ, то не помогут ни компьютерная грамотность учителей ,ни что-либо другое!!!А тот, кто ХОЧЕТ учиться - тот учится и с обычной доской, и с учителем не особо грамотным в компьютерных технологиях. Вот только способности и возможности тех, кто победнее не совпадают со способностями и возможностями тех, кто побогаче. Кто-то не знает, что купить ребенку (потому что у него все уже есть), а кто-то не может купить нужные учебники или другую учебную литературу (потому что дорого) и нужно купить ребенку одежду, обувь да и кушать каждый день!!!!Вот вам и "рiвний доступ до якiсної освiти"...Об чем речь???При чем тут компьютерная грамотность учителя?Смотрите глубже и шире...В моей школе 90% учителей владеют ІКТ, ну и что с того?Они что могут что-то показать ученикам? На чем?
ya
Для Teacher: вот и мы соглашаемся с Вашей точкой зрения
Коментувати
Дана
Згадайте як 10 років тому боялися мобільних, але всі, хто придбав - освоїв.Навіть моя 70-річна бабця! Якщо держава забезпечить учителя компом (хоча б одним на кафедру) ситуація відразу радикально зміниться. На сьогодні до 8 шкільних "допотопних" компів в кабінеті інформатики, які не дають змоги навіть програму з інформатики виконати стоїть черга з 1000 учнів і 100 учителів. Вірніше - не стоїть і не буде стояти.
I
Я работаю в школе. И мой муж тоже работал в школе-он всегда делал хорошее щось необхідне іншим-дітям, батькам, вчителям, только о себе забывал, о своих нервах, о своем сердце, о своем здоровье. Его нет сейчас с нами, он умер от инфаркта, и никто не смог или не захотел ему помочь...Мне так плохо, тяжело без Него.Ну есть у меня компьютер и доска, и проэктор -только я им не рада ничуть. Я их использую на уроках, но ...Не надо усложнять жизнь нововведениями учителям, ученикам и их родителям - им и так сложно без всего вами предложенного. Во все времена тот, кто хотел учиться- тот учился, тот, кто НЕ ХОТЕЛ - не учился и никто его не заставит и не заинтересует, даже самые новые технологии. Согласитесь, что некоторые дети зная компьютер-НЕ УМЕЮТ ЧИТАТЬ!!! Или вы о таком никогда не слышали?
Ольга
Для I: Унашій школі є вчителька поважного віку. Вона не володіє ІКТ і не вважає це за необхідність. Але якщо б мені довелося віддати на навчання свою дитину, я б обрала саме цю вчительку, бо з крейдою в руках і підручником навчить в 10 разів краще, ніж більшість "володіючих". Це - знаючий спеціаліст, інтелігент. Вчитель. І якщо можна було б обирати між роком роботи міністра Жебровськкого на посаді і хоч би ще одним роком роботи у школі такого педагога - вибрала б останньє (і не тільки я)
Наталія
Для Ольга: Оце і є суть проблеми, такі судження. Яка крейда в руках ? Люди, та скиньте ви пелену з очей ! Наші діти не винні в тому, що держава нехтує вимогам сучасного життя. Як можна навчити хімії без реактивів? Як навчати біології з крейдою в руках? Як географію розтлумачити без карти? Час не той, щоб обходитися крейдою і це вихваляти. Якщо дитина вміє використовувати ІКТ, то вчителю повинно бути соромно за свою безграмотність в цьому питанні. І коли дитина приходить на урок і приносить комп"ютерну презентацію , яку створила сама - це щастя. Діти повинні розвиватися в ногу з часом, а не слухати вчителя з крейдою в руках.
М
Для Наталія: Це добре - коли дитина створила презентацію САМА, а коли скачала з інтернету??? Не можна кидатися на всі ці ІКТ, як на панацею від усіх бід!!! Ось вивчимо ІКТ, наставимо проекторів, дошок та ноутбуків - і вмить всі стануть учитись гарно-прегарно?????? Та ні в якому разі!!! Хто хоче вчитись - той вчиться в будь-яких умовах, хто не хоче - той НЕ БУДЕ вчитись із мультимедійною дошкою та підключенням до інтернету!!!!!! Хіба ЦЕ так важко збагнути??? РОЗУМНІ ЛЮДИ поєднують і звичайну дошку з крейдою і всі новинки техніки, а нерозумні кидаються з однієї крайності в іншу...Спочатку треба подбати, щоб у школах було ТЕПЛО і в дітей були підручники, а потім можна придумувати мегапроекти, які підвищать якість навчання. А коли холодно і немає книжки, то до чого тут ІКТ?? Чи зігріє?
Коментувати
sergey1979
Шановні колеги! Підніміть руки ті хто зможе придбати за власну зарплату ПК(ну і переферію до речі)? ... Без кредиту... А те, що скажімо в школі на одну особу припадає 2% компютерів ну ніяк не є стимулом до оволодіння технологіями...
lamela
Для sergey1979: Який ПК?!!! Ми з чоловіком вдвох працюємо у школі. Зарплату не дають, за комунальні послуги немає чим заплатити, уже в боргах, "как в шелках". Добре, що компи купили років три назад. А в таких умовах, як зараз, то вже думаєш, за що хліба купити, а не про ПК!
Коментувати
Лілія
Смішно!!!!! Хто таке дослідження проводив! І як завжди вчитель все повинен роботи за свої кошти! Ніхто не запропонує йому навіть старенький комп! Не те що наші депутати! Папір економлять!
Лео
Кто захотел, тот уже давно освоил и использует ИКТ. Ноут купил сам и хорошие учащиеся свои иногда приносят на урок. Сообща купили старенький комп для обучения тех кто победнее. А где же мотивация? Работы в несколько раз стало больше, ведь "бумаги" никто отменять не собирается. Зарплата та же. Кто из коллег ничего не делает тот еще и посмеивается над такими как мы.Стимулировать учащихся оценкой? Смешно...... Стипендия не дифференцируется (и тупой и умный получают одинаково). Зато зная, что ты что-то умеешь запрягут по полной. Вот и думайте теперь кому все это нужно.
Олена
Для Лео: 100%
Коментувати
DR
Якби усунути «Microsoft, як монополію системи освіти», то було би більше грошей і для комп’ютерної техніки, і для якісного курсу навчення, ну й ... красти менше треба. Linux — безкоштовний, і саме для освіти він більш бажаний.
Володимир
Для DR: Про Linux зрозуміли уже в Німеччині, Данії, Фінляндії, навіть у Росії - лише у нас Microsoft forever! Навчав дітей Лінуксу, відкритому офісу, і на олімпіаді - отримав середні та нижче середніх місця. В методичних рекомендаціях бо до олімпіади вказано чітко - завдання виконувати на "мільком'яких"! Звичайно, діти розібралися, проте для цього був втрачений дорогоцінний час...
Коментувати
інформатик
А хто буде вчити вчителів? Скільки на це виділено коштів? Чи буде як у минулому році... примусили інформатиків безкоштовно у свій час цим займатись, у нас і так багато не свєї роботи! А навіщо навчати тих кому немає де застосувати свої знання. В школі проектора нема. Компютери тільки в компютерному класі, на яких встановлені піратські програми, бо інших немає, бо вони гроші коштують... Міністерству моя порада: Не займайтесь "бумагомаратєльством" і "словоблудієм". Дайте хоч-би щось, а тоді вимагайте.
Завуч
Вийшов НОВИЙ Лист МОНмолодьспорт №1/9-879 від 12.12.11 року Щодо ОВОЛОДІННЯ учителями загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційними технологіями. Продовжуючи цю тему...Чомусь відсутня можливість коментування, хоча і коментувати там НЕМАЄ чого! Скажу лише, що дуже нагадує лист Ванюші на "дЄрЄвню дЄдушке". І якщо ПАН Жебровський пише ТАКІ листи, то це виправляти БЕЗПОРАДНІСть потрібно ЙОМУ! І про ЧЕСТЬ він немає ніякого МОРАЛЬНОГО ПРАВА говорити взагалі, С***. Нехай спочатку вивчить що таке ОФІЦІЙНО-ДІЛОВИЙ стиль (це так, до слова)!
L
Что бы овладеть компьютером, учителю этот самый компьютер нужен дома и на рабочем месте.Разве наша зарплата позволяет приобрести хороший комп? Наше министерство только указы издает и ничего реально не делает для их выполнения.
Ну я
Ну яка різниця, чи 100% володіють, чи 70%? Все одно ті, хто володіють не мають змоги ними користуватися (якщо на школу кілька допотопних так званих комп"ютерів). Та навіть якщо в школі є одна інтерактивна дошка з проектором, то це дає можливість всім "уміючим" нею користуватися?. Забезбечте кожен кабінет ноутбуком, дошкою, проектором, та за три дні всі навчаться. А так... як достали ці звіти і статистики. Дали б краще нормально працювати!
Дана
Ага...Якщо врахувати,що у нас в школі стоять 3 допотопні комп'ютери,то якраз будемо вчитися...Панове,що протираєте штани в міністерстві,не смішіть і показушничайте,начебто ви працюєте...От би вас у школу...Боїтеся??? Ви ж нероби не знаєте,з якого боку до учня підступитись...Нездари!!!