Ми, починаючи з 2005 року, забезпечили учнів 5-11 класів підручниками, - О.Єресько

У Міністерстві освіти відбулася робоча нарада з питань забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів

Ми, починаючи з 2005 року, забезпечили учнів 5-11 класів підручниками, - О.Єресько

Серед питань, що обговорювались, були такі як особливості конкурсного відбору підручників, виконання державного замовлення з видання підручників, формування потреби в підручниках залежно від контингенту учнів, ‑ повідомляє прес-служба Міносвіти.

"Забезпечення учнів підручниками, – першочергове завдання Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України", ‑ зазначив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Олег Єресько.

Він закликав представників обласних управлінь освіти і науки відповідально поставитись до складення замовлення на підручники, максимально точно зазначати контингент учнів, а також звернути увагу на оперативність розвезення підручників.

"Ми останнім часом, починаючи з 2005 року, забезпечили учнів 5-11 класів підручниками. На наступний рік у нас відповідальне завдання – видання підручників для початкової школи. Ми плануємо повністю забезпечити підручниками першокласників. Просимо управління освіти і науки до початку навчального року до 31 серпня звітувати, чи є підручники в дітей", ‑ сказав Олег Єресько.

Він також закликав керівників обласних управлінь освіти і науки долучитись до обговорення порядку апробації підручників, моніторингу якості підручників.

Заступник директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Святослав Серебрянський розповів про виконання державного замовлення на видання навчальної літератури у 2011 році.

Розповідаючи про підсумки минулого року, він зазначив, що пріоритетом державного замовлення було видання підручників-переможців Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

"У травні-червні наступного року ми плануємо здійснити видання підручників для учнів 1-х класів, а також підручники для 2-х класів, які будуть направлені до навчальних закладів із метою проведення обговорення, урахування пропозицій від вчителів", ‑ повідомив Серебрянський.

Він також зазначив, що в наступному році невеликим накладом будуть видані підручники для учнів спеціальних навчальних закладів.

"На жаль, у 2011 році жодного підручника для цих навчальних закладів не видрукувано. Тому вважаємо за необхідне, незважаючи на фінансові труднощі, віднайти можливість для виділення коштів для видання підручників шрифтом Брайля для сліпих і слабозорих дітей".

Нагадаємо, що у країні й досі не вирішене питання забезпечення підручниками учнів шкіл у необхідному обсязі. Незважаючи на заяви відповідальних осіб про 100-відсоткове виконання держзамовлення, школи відчувають значний брак підручників.

На початку листопада журналісти тижневика "Дзеркало тижня" опублікували статтю, в якій підкреслили, що забезпечення підручниками учнів 11-х класів удалось досягти шляхом маніпуляцій.

Журналісти зазначили, що за інформацією з достовірного джерела, у міністерстві, щоб імітувати "стовідсоткове забезпечення" підручниками одинадцятикласників, Міністерство освіти занизило необхідну кількість навчальної літератури для шкіл. І стосується це фактично всіх шкільних дисциплін.

Освіта.ua
24.11.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
оксана
напишіть, які області отримали англійську за 10 клас
крым
Не смешили бы людей такими новостями, до сих пор нет геометрии и физики для10 класса( академ), а уж за 11 и говорить не хочется: английский, алгебра, экология и ... Не говорю уже о качестве,теорему Пифагора и ту доказали по-украински. С 7 по 9 класс получали алгебру и геометрию разных авторов.
мв
Де підручники з алгебри та геометрії - 11 клас, академічний рівень - вже грудень - а в квітні дітям здавати екзамен з математики!!!!!!!!!!! Але у нас в школі діти 9 класу теж ходять без всіх підручників і в районному відділі освіти(обмін підручниками між школами) - теж підручників НЕМАЄ, хоча їх видали ще в 2009 р. і тоді таких проблем з підручниками,як останніх два роки не було. Чи ж всім зараз батькам жити стало краще і веселіше, щоб купувати підручники, а не хліб, до хліба, одяг та взуття для дітей??????????????
Мама
Не знаю как будет в старшей школе, но все 4 года младшей покупали математику, логику, английского не хватало (1 учебник на 2-х учеников), докупали в предыдущих класах. Но и учить ребенка по этому учебнику никак нельзя ( английский ,автор Карпюк), это учебник для англоязычных детей, раньше учили по Плахотнику - все ясно и понятно было, вначале слова из 3-4 букв, потом из них предложения, и так потихоньку всё было понятно, задания на украинском, перевод, транскрипция.Карпюк дает только тексты и картинки. Дома помочь ребенку не имею возможности по этому учебнику ,мы брали старые учебники по Плахотнику и учили слова и звуки. И конечно, если дети не успевают "добрые" учителя предлагают репетиторство.Так вот кто ж принимает решение по каким учебникам детям учиться. Раньше ведь школьной програмы вполне хватало для знаний, а...
Я
Зате обласні управління освіти звітували про 100% забезпечення шкіл підручниками. У мене питання: чи ми не можемо рахувати, чи вони рахують за якоюсь спеціальною формулою під назвою " А унас все хАрАшо"
123
Як бридко читати рапорти про надруковані підручники. Можливо, у школах ситуація трохи краща, ніж у харківських професійно-технічних закладах. Маємо на 340 учнів 18 підручників з української мови та 18 з української літератури, та й то тільки за 10 клас. Це найкращий варіант! Підручників з історії аж ОДИН на ті ж 340 учнів. Англійської мови взагалі не бачили в очі ні на який клас. Усіх інших підручників по 1 примірнику на кожен предмет. Причому тільки за 10 клас. За 11 клас попередили, щоб не очікували, а купували , якщо так дуже хочемо вчитися, самі. От вам і забезпечення підручниками!!!!!!!!
Вчитель історії 2
Де підручники з історії для профільних класів? Хто читає ці повідомлення? Вже І семестр закінчуеться. Дніпропетровська область.
Шестопалов
(Продовження) Якби навчальним закладам виділили бодай половину коштів держзамовлення, то учні мали б сучасні підручники, а вчителі не сушили б собі голову, як навчати дітей за різними або нав’язаними згори підручниками". Детальніше див. http://osvita.ua/school/school_today/24772
Шестопалов
"Проблема ніколи не буде вирішена, поки фінансування закупівлі підручників централізоване. Школа фактично усунута від вибору підручника і мусить споживати те, що їй спустять згори. А про великі державні тендери, як вони проходять і чи бувають при цьому фінансові зловживання, відомо всім. Тому якість українського підручника зросте тоді, коли буде справді вільний змагальний ринок підручникотворення в Україні, і тоді, коли кошти на підручники будуть наближені до споживача цього підручника, тобто до шкіл. Таким чином ці кошти витрачатимуться саме на ті підручники, які вибере школа. Ця думка - передати бюджетні кошти, за прикладом інших країн, безпосередньо школам, аби вони самі закуповували підручники, стає дедалі популярнішою. Якби навчальним закладам виділили бодай половину цих коштів, то учні мали б сучасні...
достали!
Вчера была в университете Гринченко на семинаре по учебникам химии. Ужас! Одна авторка в костюме за несколько тысяч гривен грузила проектными технологиями и "навчанням за принципом рівний - рівному". Модная успешная. хорошо расказівать про информационное общество, иди в школе попробуй. А вторая - член академии педнаук торговала своими книжками с 10%ой скидкой и обещала, что студент прямо в школу принесет сколько нужно. За зачет, наверное. Видно, что хороший учебник, раз академик с лотка торгует.
эра
Напечатали учебники по всемирной истории для 7-9 кл? А теперь выкиньте их! Потому что под понятие "учебник" эти книги для чтения не подходят! И Программе не соответствуют!
Інна
11 рік маємо казуси з підручниками. На 42 учні 11-х класів 8 підручників Економіка -11 кл. Та ще й рівень не той що треба. "Поле Чудес" в Країні Дурнів!!!
допитлива вчителька
а де ж підручники з курсу "людина і світ" для 11 класу? Уже 3-й місяць пояснюю дітям на пальцях, роздруковую купу матеріалів, таблиць тощо. Але мені, на відміну від депутатів ВРУ, не надають грошей на канцтовари, а папір та фарба для компа ( власного!!!) коштують недешево
Варя
Для допитлива вчителька: А зачем вы детям этот бред втюхиваете??? Постыдитесь! И так школа сделала слишком много абсолютно ненужных предметов!
Коментувати
Вчитель історії
Тільки чому діти підручники купують на базарах????????? І де підручники з всесвітньої історії???????????????
Тетяна
Підручник "Хімія-10. Профільний рівень" Буринської - національна катастрофа! Але мафія безсмерта!
Сергей
Як завжди зверху не знають, що робиться внизу. В нашій школі тільки половина учнів 11-х класів забезпечена всіма підручниками.
фізик
Підручник "Фізика-7" Генденштейна - шарлатанство і злочин. Але перевидається уже 4 роки.
Варя
Для фізик: Это отличный учебник, в отличии от этого бездарного Сыротюка!!! Вот уж чьи учебники должны быть сданы на макулатуру до того, как они дойдут до детей!!!
Коментувати
полтава
у нас немає німецької мови 11 клас
не байдужий учитель
А де ж підручники англійської мови для 10 класу, економіки 11 клас? дніпропетровська область.