Статус вчителя в суспільстві підвищуватимуть шляхом проведення дослідження

У Міністерстві освіти підписано наказ про проведення моніторингового дослідження щодо статусу та ролі вчителя в українському суспільстві

Статус вчителя в суспільстві підвищуватимуть шляхом проведення дослідження

Метою проведення моніторингу є підвищення престижу педагогічної професії та утвердження високого статусу вчителя в українському суспільстві, йдеться в тексті документа.

Відповідальність за організацію моніторингового дослідження, що буде здійснюватись у 2011‑2012 роках, покладено на Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, а безпосереднє його проведення – на обласні інститути післядипломної педагогічної освіти.

Наказом також створена робоча група, члени якої мають розробити інструментарій моніторингового дослідження та надіслати відповідні матеріали ректорам обласних ІППО.

На робочу групу також покладений обов’язок надавати консультативну та методичну допомогу обласним координаторам моніторингового дослідження.

Ректорам обласних ІППО доручено забезпечити проведення дослідження та надати узагальнені матеріали щодо результатів до 10 лютого 2012 року.

Узагальнені аналітичні матеріали за результатами моніторингового дослідження щодо статусу та ролі вчителя в українському суспільстві мають бути підготовлені та розміщені на веб-сайті Інституту інноваційних технологій і змісту освіти до 25 червня 2012 року, йдеться у тексті документа.

Зауважимо, до складу робочої групи, яка складається переважно з працівників Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, не включено фахівців з психології, соціології та представників громадських організацій.

Також незрозуміло, яким чином обласні інститути післядипломної педагогічної освіти, основна функція яких природно полягає у підвищенні кваліфікації вчителів мають проводити аналіз ролі вчителів у суспільстві та як отримані результати сприятимуть підвищенню престижу педагогічної професії та утвердженню високого статусу вчителя в українському суспільстві.

Освіта.ua
23.11.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Миколаїв
Таке враження, що чиновники від освіти живуть десь на Марсі. Але гроші з бюджету будуть витрачені невідомо на що.
Варя
Лучше бы они делали больше бюджетных мест на эти специальности!!! Особенно заочно-бюджетные! Потому что у большинства людей из-за этой власти нет денег чтобы учиться очно в другом городе, даже на бюджете!!!!!!!
случайный гость
не ожидала на освітнім портале встретить не нормативную лексику и столько озлобленности. Как же вы работаете в школе? Мы же каждый день доверяем вам своих детей!!!!!!! Посмотрите на себя!!!! А потом обижаетесь, что к учителям плохо относятся?!
Надія
Для случайный гость: вы их не доверяете, уважаемые родители, вы их в большинстве своем скинули на школу и забыли. А в одиннадцатом классе вспомните о том, что у вас есть дети. А что учителя озлобленные - неправда. если бы это было так, ваших детей просто некому было бы учить. А быть возмущенным поллитикой государства в области медицины, образования, науки и многих других отраслей, которые, извините за грубость лексики, в нашей стране в глубокой заднице - на сегодня нормально. Не нормально быть этой политикой довольным . Если вы довольны - вы просто один из них.
Коментувати
mariy
«Наталя: … статус в Українського вчителя нижче плінтуса!!!» У того хто відчуває себе «нижче плінтусу» ніколи не буди іншого статусу, яку б зарплату він не отримував. Так як Ви самі себе відчуваєте, так до Вас ставляться учні і батьки. Статус людини залежить тільки від її заробітної плати? Коли ви всі поступали у педвузи , вам було не відомо, яка зарплата вчителя? И за радянських часів вчитель багато отримував? 24 роки працюю у школі, багато що не подобається. Але, шановні, хто ж вас змушує? Чи колись примусив стати вчителем, щоб потім все життя жалітися на важку та безоплатну роботу і відчувати себе«нижче плінтусу» . Так знайдіть іншу, де ваші знання, вміння й навики гідно оцінять. Я до себе і до своєї професії відношусь з повагою … інша справа як до мене відноситься держава
I
Для mariy: "Статус людини залежить тільки від її заробітної плати?" Я вважаю, що від неї більшою мірою, ніж все інще... Тому, що я не можу купити на ту жебрацьку зарплату по нинішніх цінах все те, що мені НЕОБХІДНЕ , а не все те, що я хочу купити. Елементарні речі: методична література (якісна - коштує грошей), підписка, папір (який я купую за свої гроші часто-буває хтось з дітей приносить з дому рідко, а депутатів забезпечують ним і канцелярським приладдям, або виділяють кошти на їх купівлю) програмне забезпечення для компа (хоч би ліцензійний антивірус), пристойні: їжу, одяг, взуття, і нормальні умови для життя мого і моїх дітей!!! Це я ще не пишу про медичні послуги, які в нашій країні небезкоштовні... Маючи гроші ви можете дозволити собі багато чого з перерахованого вище...
I
Для I: Маючи кошти ви можете відпочити не на заморських курортах, а вна узбережжі Чорного моря, в Криму, маючи гроші ви можете їсти якісну їжу, і коли не коли лікуватись в санаторії. В перерахованому вище немає як ви помітили автомобілів, елітного житла, вертольотів, літаків, нерухомості в інших країнах, коштовностей і т.п. Там всього навсього елементарні речі - які придбати на ту зарплату, що маєш неможливо!!! Чи може ви сьогодні отримуєте 6000 грн, а всі інші 1500-2000??? Про радянські часи не згадуйте, бо вчитель тоді не був таким жебраком, доведеним до відчаю, як зараз. Тоді не виставляли напоказ свої багатства, а приховували їх, щоб не відібрали(ОБХСС). Може багато українських мільйонерів заробили свої статки важкою, непосильною працею??? Цікаво почитати вашу відповідь..
Коментувати
vita197709@meta.ua
знову моніторинг, цікаво а де результати моніторингу з ПКР, що відбулися в кінці року, знову Хтось грошей заробив...
федя
У влади одне завдання: накрасти як більше народних грошей та принизити цей народ до мовчання. І доки мовчимо - вони роблять все, що хочуть. Не чекайте, що влада зробить ваше життя кращим - робіть його таким самі, не даючи владі змоги знущатися над вами, обдурювати вас, об'єднуйтеся і виходьте (самі знаєте куди). Вірте, вони нас реально бояться, бо ми - сила. І ніяка міліція та омон їх не врятує. Там також не всі безголові.
Ольга
Нас уже перевірили на знання комп'ютерної грамотності! Хтось за когось здав, отримали сертифікати, відчиталися, а деякі вчителі так і не знають , як вкл і викл
Учитель
Для Ольга: От бачите, усе добре, а ви хвилювались… І так скрізь і в усьому…
Коментувати
Олена
Черговий дерибан державних коштів. От що цікаво - так це моніторинг витрат МОН. Але ця інформація - за 7 замками.
?!!!
Знаю як проводяться подібні моніторинги. На електронку приходять анкети для вчителів з обласного ІППО. 3-4 довірених особи розставляють у тих анкетах (все "дуже анонімно" і "секретно") правильні відповіді і відправляють на доопрацювання в той же ІППО. А звідти (за принципом нинішнього централізму) - в Інститут інноваційних технологій і змісту освіти. А там підведуть риску і виведуть потрібні показники. І все, мої любі, - ми на такій висоті, на якій ніколи не були і не можем бути в нормальному суспільстві (майже за Леніним).
Надежда
Для ?!!!: Мы с той высоты ТТАААК упали (или нас столкнули???), что никогда не поднимемся
Ирина
Для Надежда: Всегда уважайте себя как личность. Не позволяйте Вашим ученикам думать о Вас непристойно.
Ирина
Для ?!!!: Клевета это низко. Но может Вы из этой структуры и именно Вы так делает. В большинстве я думаю при опросах стремятся высказать свою точку зрения. Вы живёте в прошлом. И так озлоблены в настоящем.
Коментувати
Елена
да они поднимут статус учителя, уже стали поднимать. Надбавки за классное руководство, заведование кабинетом, заведование методсекцией с 1 ноября 2011 г. сняли. Осталось еще снять доплату за выслугу лет и 20% процентов за престиж снять и все. Так вот наше правительство борется за престиж учительского труда. Такие безобразия творятся в Антрацитовском профессиональном лицее Луганская область, Антрацитовском профессиональном лицее автомобильного транспорта
123
Для Елена: в донецкой области за заведование методсекцией не платили никогда (5 отгулов, которые некогда брать)
vita197709@meta.ua
Для 123: а деж профспілка?
Коментувати
Светлана
Может второе имя Табачника Петросян? Пи-пи пи.......
Учитель
Підвищити престижність педагогічної професії шляхом моніторингу - це із тієї ж серії, що і підвишувати якість знань шляхом проведення підсумкових контрольних робіт. Та придумайте ж щось оригінальніше, щоб украсти гроші!!!!!!!!!
Я
А не лучше ли за эти деньги купить в класс проектор и компьютер? А ортопедическую мебель? Тогда я сама свой статус сделаю высоким. Только чувствую (нет - уверена), что наши комментарии здесь никто из МОН не читает.
Елена
Для Я: конечно все что тут пишется никто из наших властьимущих не читает. А если и читает, то переводит стрелки на других с меньшей властью
Коментувати
Алена
Тот кто это придумал, понимает, что мониторить нужно всё общество?!? Не дроговато ли?
Учитель
Для Алена: Ті, хто це придумав, чудово розуміють, як «освоїти» бюджетні кошти до 25 червня, для цього і проводять це «дослідження».
Коментувати
Я или не я?
Извините, имя не могла своё написать, т.к. в шоке, слов нет...., одно пи-пи-пи.. У нас страна или филиал пс.. больницы? КААААААК при помощи опроса можно повысить чей-то уровень? Напишите кто-нибудь, а то у меня только ненормативная лексика на языке вертиться.
докк
Шоб ти табачник падло об_рався і під рукою не було паперу!
?!!!
Для докк: От коли переведе нас на електронні зошити і підручники, - тоді і спіткає його Ваше побажання. А нині він стільки паперу перевів на дурнувату писанину, що завжди під руками має чим гузно повитирати(((
Коментувати
Наталя
Я Вам і без моніторингу можу сказати, що статус в Українського вчителя нижче плінтуса!!! Замість того, щоб його підвищити, Ви знову ж таки робите вигляд, що працюєте - створюєте робочу групу!!! На х..... вона треба!!! Краще гроші, що виділили на цей безглуздий проект, віддайте вчителям - підніміть статус хоч чимось :))))
Маргарита
Для Наталя: Наталя, Ви молодець. Я думаю, що Ви висловили думку більшості вчителів України.
Ольга
Для Наталя: 100%
Вчитель історії
Для Наталя: Повністю з вами погоджуюсь!!! Тільки якщо вони перестануть молоти з пустого в порожнє тоді їм взагалі не буде чим займатися. Да і вкрасти тоді ніяк буде. А так вони робочі групи створюють, моніторинги проводять - "працюють" одним словом.
Коментувати