Для імітації забезпечення шкіл підручниками Міносвіти занизило кількість літератури

Журналісти тижневика "Дзеркало тижня" стверджують, що "стопроцентного забезпечення" підручниками учнів 11-х класів вдалося досягти шляхом маніпуляцій

Для імітації забезпечення шкіл підручниками Міносвіти занизило кількість літератури

"Тепер уже ні в кого не викликає сумнівів: бравурні заяви керівництва Міносвіти про те, що дефіциту підручників у школах нинішнього року не буде, не що інше як примітивний самопіар", - зазначають журналісти Дзеркала тижня в статті "Віртуальні підручники".

Автори стверджують, що за інформацією з достовірного джерела, у міністерстві, щоб імітувати "стопроцентне забезпечення" підручниками одинадцятикласників, Міністерство освіти занизило кількість навчальної літератури для шкіл. І стосується це фактично всіх шкільних дисциплін.

Журналісти порівняли дані нинішнього та попереднього років. Так, наприклад, з української мови для 11 класу випущено чотири підручники загальним накладом понад 256 тисяч примірників, тоді як торік для 10 класу їх було видрукувано понад 476 тисяч. Зрозуміло, що торішні десятикласники тепер навчаються в 11 класі, і на двох учнів нерідко припадає один підручник.

Аналогічна ситуація спостерігається і з підручником "Українська література": у 2011 році для потреб загальноосвітніх шкіл спрямовано 320 тис. примірників (у 2010-му - 570 тис.), що становить 56 відсотків від показника минулого року. Приблизно таке ж співвідношення спостерігається щодо накладів підручників з інших шкільних предметів - світової літератури (52,6% від торішнього показника), всесвітньої історії (54%), алгебри (57,8%), геометрії (57,8%), фізики (56,4%), біології (58,5%), історії України (62,5%).

"До речі, ця хитра арифметика тримається в освітньому відомстві за сімома замками і доступна лише вузькому колу "посвячених", - наголошують автори статті.

Натомість для публічного вжитку подається інформація, що план забезпечення шкіл підручниками міністерством виконано. Але при цьому, навчальної літератури у школах все одно не вистачає.

Ще однією причиною нестачі підручників у навчальних закладах є те, що замовлення на їх випуск формувалися за принципом "вінегрету". Тобто якщо потрібно, скажімо, надіслати до школи 30 підручників з української мови для 10 класу, то вона отримує цю кількість (а інколи й менше), але з них десять - одного автора, п’ятнадцять - іншого і п’ять - третього.

Зрозуміло, що забезпечити повноцінне навчання всього класу з таким "комплектом" неможливо. Ось і доводиться вчителю посилати батьків до книгарень докуповувати підручники, яких не вистачає, зазначають автори статті.

Зазначимо, що на початку навчального року міністр освіти повідомив, що державне замовлення на випуск підручників для учнів 11 класів виконане в повному обсязі.

Ще в перших числах вересня з приводу критичної ситуації з забезпечення шкіл підручниками заявляв В'ячеслав Кириленко, який звернувся з депутатським запитом до прем’єр-міністра Миколи Азарова. У своєму запиті він привернув увагу до незадовільної роботи освітнього відомства на чолі з міністром Дмитром Табачником у галузі друкування та доставки підручників.

Однак Міністерство освіти спростувало інформацію про нестачу шкільних підручників, повідомивши, що "станом на 9 вересня до обласних книжкових баз доставлено 99,75% підручників від плану завозу".

Як повідомлялося раніше, прем’єр Микола Азаров під час розширеного засідання уряду, що відбулося за участі Президента, аналізуючи діяльність Міністерства освіти заявив, що міністр освіти часто показухою підміняє роботу, зокрема щодо забезпечення шкіл підручниками.

Освіта.ua
06.11.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лариса
До професійно-технічних навчальних закладів надійшов лист Міністерства освіти про те, що учні цих навчальних закладів взагалі не будуть забезпечуватися підручниками для 11 класу. Нам запропонували закупити підручники своїм коштом. Дожилися!
Слобожанин Вовчанський район
Хотілось би хоч одним оком побачити підручники з економіки і інформатики,багато підручників прийшло по 1 ,інші в недостатній кількості,ото і все забезпечення
Учениця 11 класу
Для Слобожанин Вовчанський район: Наша школа отримала підручник з інформатики рівня стандарту. Підручник з економіки в нас старий і на двох мовах (в перемішку на українській та на російській, і при цьому одного автора і одного року випуску). А з зарубіжною літературою сталася взагалі катавасія: нам спочатку прислали інші підручники.
Коментувати
Шестопалов
Налагодити своєчасне забезпечення шкіл підручниками не вдавалося жодному керівництву МОН за всі роки незалежності України. Навпаки, стан справ у навчальному книговиданні лише погіршується, не зважаючи на нові правила і служби. І так триватиме й надалі, поки далекі від школи чиновники вирішують, які підручники „потрібні“ учням.
Учитель
А про ххрестоматії з літератур ніхто ніде крім базарів не чув і не бачив.
Лора
В Одеській області в школах немає нових підручників для профільних класів ні з історії України ні з всесвітньої.А які заяви! Тошно слухать!"
Крым
А у нас в Крыму все учебники почти вовремя появились. И не скажу что плохие - отличные учебники. Разве что химия подкачала. Короче: все отлично, химия - гамно
PR
А на кой ляд эти учебники, если по ним учить НЕЛЬЗЯ. Ни в пьяном ни в резвом виде прочитать параграф, осмыслить его и пересказать ни один ребенок не в силах. Логика отсутствует, принцип от простого к сложному отсутствует, связная мысль тоже отсутствует. Поэтому я даже не парюсь и объясняю детям материал, как и раньше - сама. Даю только тезисно. Ведь большинство детей все равно не читает и не хочет учиться. А кто хочет, тому я всегда подскажу, что и где прочитать, как и где взять.
Людмила
Звидую Энергодару!!!!Один учебник на двоих - здорово! Можно на уроке работать!!! А у нас, в Кировоградской обл. , их просто НЕТ НОВЫХ! НИКАКИХ! Ни ОДНОМУ! По старым работаем. Зато всем хватает!
11
Ділимося одним підручником на двох, причому з основних предметів! А за зміст матеріалу в тих підручниках взагалі мовчимо...Я сумніваюсь, що самі автори змогли б навчатися за своїми підручниками.
123
в школы с русским языком преподавания приходят учебники на украинском языке. Причем иногда бывает что половина учебников на класс на русском, половина на украинском.
Олена
Для 123: В школи з українською мовою навчання - також. Мала "щастя" навчати клас з українською мовою викладання за російськомовними підручниками. У підсумку - "суржик рулить"...
Коментувати
Марія
А у Енергодарі Запорізької області у гімназії дійсно в11 класі дяких підручників один на двох учнів.!!!! Жах.
2010У
А качество дошедших учебников какое?Учебник для класса уровня стандарт по математике под редакцией Афанасьевой, Бродского просто ужас. Интересно на какую аудиторию он расчитан? Явно не на школьников давного уровня.