Головним завданням бюджету освіти є соціальна захищеність педпрацівників, - Д.Табачник

Міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що в проекті Держбюджету на 2012 рік закладено найбільше коштів на освіту за всі роки незалежності України

Головним завданням бюджету освіти є соціальна захищеність педпрацівників, - Д.Табачник

Про це міністр сказав під час спілкування з представниками засобів масової інформації Чернігівщини, повідомляє прес-служба МОНмолодьспорт.

За словами міністра, у проекті бюджету на наступний рік закладено практично 93 млрд. гривень, що складає майже 6,2% від ВВП країни.

"У першу чергу ці кошти будуть спрямовані на соціальний захист вчителя та підвищення мотивації праці педагогічних працівників. Добре відома вам проблема малих розривів між посадовими тарифними розрядами. Так от, кошти будуть спрямовані на те, щоб збільшити співвідношення між посадовими окладами, тобто міжпосадове співвідношення", - зазначив Д.Табачник.

Також міністр повідомив, що "кошти в проекті бюджету на 2012 рік будуть спрямовані на оплату комунальних послуг в усій системі освіти. Значні кошти закладені в місцевих бюджетах на розвиток системи дошкільної і середньої освіти".

Він зазначив, що в наступному році також буде реалізовуватися масштабна програма "Рівний доступ до якісної освіти", відповідно до якої, у 2012 році проектом бюджету заплановано поставити до сільських шкіл, порівняно з цьогорічними показниками, вп’ятеро більше шкільних автобусів – понад 1000 одиниць.

За словами міністра, також "кошти будуть спрямовані на будівництво нових шкіл та реконструкцію старих. Дуже велика закладена державна програма енергозбереження. Плануємо у 2012 році більше 2 тисяч, в основному шкіл в сільській місцевості, перевести на нові технології енергозбереження".

У проекті бюджету на 2012 рік передбачаються кошти на видрук підручників. "Якщо в цьому році Державний бюджет передбачав на підручники для учнів 11 класів 120 млн гривень, то на підручники для учнів 1-2 класів наступного року в проекті бюджету закладено 215 млн гривень", - заявив Табачник.

Міністр повідомив, що "продовжиться ще одна дуже важлива програма – навчання найкращих, найталановитіших дітей України за кордоном на конкурсних засадах за 9 напрямками підготовки. Це нанобіотехнології, інформаційні системи і комунікації, інженерія, механіка, енергозбереження та ін".

Також, за словами Дмитра Табачника, майже на 30% планується збільшити кошти на розвиток університетської науки.

Як повідомлялося раніше, прем’єр-міністр М.Азаров заявив, що у наступному році уряд на 20% збільшить зарплати вчителям.

"У наступному році ми приблизно на 20% збільшимо зарплати вчителям", - зазначив М.Азаров.

При цьому він підкреслив, що подальше зростання зарплат вчителів буде залежати від розвитку національної економіки.

Освіта.ua
17.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Vlad
Гладко было на бумаге...
училка
Сегодня "дошла" до диска с презентацией программы "1 учень - 1 комп'ютер"...Всё так красиво, по делу, много, перспективно...., но не могу цену нигде найти.....обнаружила, наконец, среди их помпезного хлама( МИНИМАЛЬНЫЙ ОБЯЗАТЕЛЬНЫЙ платёж 300 грн. в месяц ( У меня такое впечатление, что мы с табачником(спец. с маленькой буквы) живём на разных планетах, а то и галактиках... КАК ЖЕ ОНИ ВСЕ!!! НАДОЕЛИ с их бредом(((( Может скинемся все по 300 грн., только чтобы ОНИ ВСЕ с..сь куда подальше?
Читатель
Для училка: Вопрос: А 300 грн за что или для чего?
Коментувати
мама
"Плануємо у 2012 році більше 2 тисяч, в основному шкіл в сільській місцевості, перевести на нові технології енергозбереження". А почему же с родителей требуют в школе покупку энергосберегающих лампочек и установку пластиковых окон???? Что за беспредел???
Читатель
Для мама: Так задумано: ОНИ (МОНУ) планируют … свои доходы, а вы (граждане) – выполняете их планы … за свои деньги.
Коментувати
Учитель
Ха-ха-ха!!!!!! Як достали ці міністерські козли з наманікюреними пальчиками і з брехнею на вустах!! Підручників немає, Вінда стара, компи нпа ладан дишуть, діть пють, нюхають, жують дурман. Батьки посилають далеко-далеко . В 35 уже півголови сивої, 1800 зарплата...
Я
Для Учитель: 100%
Коментувати