В стратегії розвитку освіти забули про вчителя, - С.Ніколаєнко

Про це екс-міністр освіти, голова Громадської ради освітян і науковців Станіслав Ніколаєнко заявив під час зустрічі з освітянами Черкас

В стратегії розвитку освіти забули про вчителя, - С.Ніколаєнко

Відповідаючи на запитання черкаських вчителів щодо проекту концепції, представленої міністерством освіти, С.Ніколаєнко назвав цей документ недосконалим.

"Перш за все в ньому відсутні положення, що поліпшують соціальний захист учителів, професорів, викладачів, освітян. В проекті багато раз використовується слово «оптимізація», яке освітяни розуміють як закриття, скорочення, ліквідація", - зазначив Ніколаєнко.

"Документ ще дуже сирий і над ним треба ще попрацювати", - сказав він.

Голова Громадської Ради освітян і науковців України зазначив, що серед стратегічних напрямків розвитку освіти має бути підвищення її якості, а також поглиблення зв’язків галузі з бізнесом, наукою, виробництвом.

"Справжня турбота про дітей, освіту, науку можлива тільки в соціально-справедливому суспільстві, соціальній державі", - заявив Ніколаєнко.

Він закликав педагогів активно включатися в рух по захисту своїх прав та інтересів і підтримувати ті політичні сили, які відстоюють справедливість, рівність, демократію.

Під час зустрічі, С.Ніколаєнко також презентував нову концепції розвитку освіти "Від освіти масової до освіти якісної", що розроблена фахівцями ГРОНУ.

Він повідомив, що розроблена стратегія спрямована до профільного міністерства освіти, а також робочої групи з питань підготовки Всеукраїнського з’їзду працівників освіти.

Нагадаємо, що на 28 жовтня заплановано проведення ІІІ Всеукраїнського з`їзду працівників освіти, на якому має бути розглянутий проект Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012 – 2021 роки, що розроблений представниками міністерства освіти.

Директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод заявив, що авторами стратегії стали всі освітяни та делегати ІІІ Всеукраїнського з’їзду працівників освіти.

З текстом проекту Національної стратегії можна ознайомитися на офіційному веб-сайті освітнього відомства у рубриці "Громадське обговорення".

Освіта.ua
13.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
поки що читаю...