В Україні зріс рівень протиправних дій серед молоді шкільного віку

Дані міністерства освіти свідчать про зростання рівня злочинності та кількості адміністративних правопорушень серед молоді шкільного віку у І півріччі 2011 року, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року

В Україні зріс рівень протиправних дій серед молоді шкільного віку

Про це йдеться у листі освітнього відомства, що адресований регіональним управлінням освіти.

Відділом позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини узагальнено оперативну інформацію про стан злочинності серед неповнолітніх за 6 місяців 2011 року, що надійшла від Міністерства освіти АР Крим, управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, повідомляється у листі відомства.

Відповідно до наведених даних, за 6 місяців 2011 року неповнолітніми скоєно 11781 адміністративне правопорушення, що на 59,4% більше, у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року.

За звітний період неповнолітні скоїли 4551 злочини, що на 3%  більше, ніж у січні-червні 2010 року.

За даними міністерства, на 44 % зросла кількість неповнолітніх, які скоїли злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів. Проте рівень злочинів вчинених у стані алкогольного сп’яніння учнями загальноосвітніх навчальних закладів та професійно-технічних навчальних закладів зменшився на 10,5%.

У першому півріччі 2011 року загальна чисельність неповнолітніх, які самі потерпіли від тих чи інших злочинів, склала 3962 особи. Жертвами зґвалтувань (або замахів) стали 96 неповнолітніх. У дорожньо-транспортні пригоди потрапили 218 учнів. 72 дитини стали жертвами суїцидів.

Оперативно-профілактичні заходи, проведені у І-му півріччі, виявили, що поза навчальним процесом залишалися 1214 дітей шкільного віку, повідомили в профільному міністерстві.

У міністерстві освіти зазначають, що основними причинами вчинення неповнолітніми протиправних дій є недостатній життєвий досвід, схильність до наслідування дорослих, негативний вплив на дітей оточуючого середовища, намагання звільнитися від опіки з боку батьків, віра в безкарність, неправильна оцінка складних життєвих ситуацій, вживання спиртних напоїв чи наркотичних речовин, безконтрольність з боку вихователів та недостатній рівень профілактичної роботи з неповнолітніми.

У документі зазначається, що занепокоєння також викликає щорічне зростання кількості злочинів, вчинених підлітками з використанням Інтернету чи під впливом негативного контенту (інформація про виготовлення та розповсюдження наркоречовин, способи крадіжки грошей, виготовлення вибухівки тощо).

Крім того, у більшості випадків діти, які пропускають школу, годинами перебувають у комп’ютерних та Інтернет-клубах, неконтрольовано переглядаючи Інтернет-сайти, що містять ігри та сюжети з елементами насильства, жорстокості, розпусти.

В міністерстві зауважили, що незважаючи на позитивний досвід окремих регіонів та певні позитивні зрушення, наявний стан злочинності серед неповнолітніх вимагає продовження цілеспрямованої системної роботи щодо профілактики злочинності та правопорушень серед учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів.

З цією метою Міністерство вважає за доцільне посилити контроль за обмеженням доступу учнів з комп’ютерів навчальних закладів до Інтернет-ресурсів забороненого змісту, підвищити рівень міжвідомчої співпраці з підрозділами кримінальної міліції у справах дітей, вжити заходів щодо підвищення рівня психолого-педагогічного супроводу дітей та підлітків з "групи ризику", організувати вивчення та поширення передового педагогічного досвіду з питань попередження дитячої та підліткової злочинності тощо.

У міністерстві наголосили, що питання попередження злочинності серед неповнолітніх і превентивного виховання дітей і молоді повинно перебувати на особливому контролі органів управління освітою усіх рівнів.

Освіта.ua
13.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів