Державний стандарт середньої освіти перевантажено, - ЦОМ

Експерти Центру освітнього моніторингу зазначають, що нова редакція проекту Державного стандарту середньої освіти перевантажена обсягом змісту шкільної освіти

Державний стандарт середньої освіти перевантажено, - ЦОМ

Центром освітнього моніторингу оприлюднено результати проведеного аналізу проекту Державного стандарту середньої освіти.

Експерти центру зазначили, що новий проект стандарту успадкував від чинного перевантаження змісту шкільної освіти, який не засвоюється учнями і лише призводить до погіршення стану їх здоров’я.

"Особливо це стосується основної школи (5-9 класи), плани і програми якої найбільше перевантажені змістом і багатопредметністю. При цьому спроби перенести частину змісту освіти з основної школи у старшу не зроблено", - заявляють у Центрі освітнього моніторингу.

Також експерти ЦОМ звертають увагу на те, що відмова у 2010 р. від європейської моделі дванадцятирічної школи украй ускладнила завдання забезпечення в українських навчальних закладах якісної профільної освіти.

Зміст освіти у старшій профільній школі у проекті стандарту представлено лише на базовому рівні – тобто рівні обов'язкових вимог до загальноосвітньої підготовки учнів. Експерти з питань освіти вважають за необхідне розробити окремі вимоги стандарту для профільного рівня.

Загалом, в Центрі освітнього моніторингу оцінили винесений на громадське обговорення проект нової редакції Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти як можливу базу для подальшої роботи над документом.

Зокрема, в ЦОМ позитивно оцінили зроблену в проекті спробу переорієнтувати навчальний процес із запам’ятовування учнями інформації та відтворення набутих знань на формування важливих для життя навичок і вмінь.

Також в Базовому навчальному плані для старшої школи збалансовано співвідношення годин на вивчення обов’язкових предметів та предметів за вибором та частково оновлено зміст освіти, повідомили експерти центру.

В ЦОМ зауважили, що зауваження й пропозиції щодо проекту документа надіслано до МОНмолодьспорту.

Додатково див.: Проект державного стандарту базової і повної середньої освіти

Освіта.ua
05.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
PR
Образование - это бизнес, в который средняя школа не вписывается. ее надо задушить, что и будет сджелано. Если в стране 80% от 14 до 35 интеллект ниже среднего, то школьная система образования делает их еще тупее и не способными к конкуренции. А детки депутатов, богатеньких, разного рода чиновников, которые учатся в элитных школах по особым программам будут руководить этим, с позволения сказать, народом. Теперь о мирском. Кто-нибудь представляет в какую копейку влетит государству новые стандарты. Учебники, пособия, тетради, конспекты и т.д. И кто на этом всем заработает? Правильно. Не мы! Господи! Когда ОНИ сдохнут?
вчитель- НУ НАРЕШТІ ХОЧ ВИЗНАЛИ
Певно. За дві- три години в 6 класі РОЗІБРАТИСЯ із множенням дробів, та іншими темами в такому ж часовому проміжку звичайним дітям. Можна чекати результатів знаннь математики в старших класах. А потому і фізики, оскільки лише навички розв*язування математичних вправ ДОЗВОЛЯЮТЬ розв*язувати фізичні задачі. А потім на ВЕСЬ СВІТ дивуємся про низький рівень балів ЗНО та незнання теорем...
директор
з метою відчуття педагогами змісту базової світи я провів педагогічний експеримент. Під час канікул протягом двох днів всі вчителі вчилися по 6 уроків за розкладом 8 класу,з домашніми завданнями,з опитуванням і оцінюванням знань на уроці. Для педагогів це був жах,деякі просто кричали "Хіба ж можна все це вивчити !!!" Після цього більшість вчителів стала краще розуміти учнів... Рекомендую,попробуйте...)))))
Вчителька
Шановні чиновники,досить гнатися за Європою!Я вчитель,і бачу,як справді перевантажені діти.Перевантажені починаючи із першого класу!Коли вчилось моє покоління (без малого 20 років тому),у нас,першокласників,був щодня один і той же розклад:читання,письмо,математика-перші три уроки,і четвертий-або праця,або малювання,або музика,або фізкультура.Все!Навчатись було легко і приємно.А зараз що?Додали предметів,які нікому не потрібні,в усіх класах. ОБЖ в 11 навіщо?А Харківщинознавство?Вивчається кілька років поспіль,хоча колись входило в урок географії і вивчалось буквально одну тему.У дітей по 7-8 уроків щодня,а потім ще факультативи,секції,спецкурси.Домашні завдання теж немаленькі,і зменшити їх неможна,інакше жоден предмет не буде вивчено навіть на середній рівень. Увімкніть,нарешті,мізки!
Businka
Я пропоную деяким працівникам міністерства освіти і охороно здоров"я сісти за шкільні парти і спробувати сумлінно вчити усі предмети , готувати домашні завдання, розмальовувати контурні карти, вишивати на уроки праці, вчити англійську з репетитором(бо в школах її так викладають, що самі репетитори в шоц). і т.д. І так попрацювати по 6-7 год в школі з 9год ранку до 15 год. А потім ще відвідіти факультативи за бажанням (бажанням директора,як правло) штуки три на тиждень та виховну годину. Підготуватись до олімпід з укр мови, математики, англійської (ну можливо допочатку уроків чи після). Ви запитаєте чому так багато олімпіад??? НУ МІНІСТРИ Ж СУМЛІННО ВЧАТЬСЯ !!! А потім десь о четвертій прийдіть до дому, і почніть готувати домашні завдання кожного дня по шість домашніх завдань. І так п"ять чи шість днів на тиждень....
Businka
І так по п"ять чи шість днів на тиждень по 10 год на добу. Виходить зовсім не 40-ка годинний робочий тиждень. А як мінімум 50-60 ти годинний. І ніхто з цих міністерств не задумується над тим , що НАШІ ДІТИ РЕАЛЬНО ПЕРЕВАНТАЖЕНІ!!! Уже з 3-го класу масово ставлять сколіози, порушення зору, порушення з боку кишково-шлункового тракту. А про психологічний стан дітей вже і немає що казати!! Шановні чиновники !Подумайте про майбутнє-про наших дітей!! Змінюйте шкільні програми! Розвантажте наших дітей!
Коментувати
Людмила
А це де це 3 години ОБЖ у 11 класі, коли у 11 класі взщаглі такого предмета немає і не повинни бути?
Учитель
Для Людмила: Є у Києві
Стася
Для Людмила: в Кіровоградській області...
Людмила
Для Учитель: Є предмет "Основи здоров*я" він ведеться у 5-9 класах, але аж ніяк не у 10-11.У 5-7 по 1 годині на тиждень, а у 8-9 по 0.5 год, можна ще пів години за рахунок варіативної складової.
Коментувати
Стася
5-9 класи перевантажені змістом??? Ага... А 3 уроки ОБЖ на тиждень мені в 11 класі як ніколи треба...