Фронт Змін ініціює збільшення видатків на фінансування освітньої галузі

Арсеній Яценюк вніс у парламент пропозиції до проекту Держбюджету, що передбачають збільшення фінансування освіти за рахунок скорочення витрат на державний апарат

Фронт Змін ініціює збільшення видатків на фінансування освітньої галузі

"За останні два роки витрати на Адміністрацію президента, парламент, Кабінет міністрів, Генеральну прокуратуру і правоохоронну систему зросли на 10 млрд грн. Ми подали пропозиції, в яких вимагаємо скорочення витрат на систему державного управління і відповідне збільшення витрат на систему освіти і охорони здоров'я", - зазначив А.Яценюк.

Він підкреслив, що вимагатиме передусім припинити маніпуляції з тарифною сіткою і прирівняти перший тарифний розряд, за яким розраховується зарплата освітян, до рівня мінімальної зарплатні.

На вересень 2011 року перший тарифний розряд складає 641 гривню. Це значно менше встановленої мінімальної зарплатні у 960 грн. До кінця року перший тарифний розряд планують довести до 704 грн. Тоді зарплата молодого педагога складе 1725 грн, а вчителя вищої категорії – 2595 грн.

"Прирівняння першого тарифного розряду до мінімальної зарплатні - це перша і основна вимога. Тому що сьогодні відсутня мотивація вчителя працювати. Адже на зарплатню вчителя не можна жити, тільки виживати", - підкреслив Яценюк.

Як повідомлялося раніше, Президент України В.Янукович заявив, що забезпечення педагогам гідних умов праці стримується станом національної економіки. За його словами покращення умов праці вчителів залишається серед пріоритетних завдань української влади.

У свою чергу, прем'єр-міністр М.Азаров, коментуючи проект Держбюджету заявив про те, що у 2012 році, середньорічний розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС збільшиться на чверть (на 25,5%).

Освіта.ua
03.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
PR
Запахло виборами, нам знову будуть обіцять золоті гори. Жаль, що в нас немає літака, куди б помістилися ВР і КБ і так. як у поляків. раз і нема ні тих, ні тих.