Соціальні гарантії педагогів можуть бути серйозно обмежені, - С.Ніколаєнко

Станіслав Ніколаєнко заявив про реальну загрозу згортання соціальних гарантій деяким категоріям громадян, зокрема освітянам

Соціальні гарантії педагогів можуть бути серйозно обмежені, - С.Ніколаєнко

Про це заявив екс-міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко, коментуючи можливість прийняття парламентом закону, який би дозволяв уряду самостійно визначати об’єм реальних соціальних виплат, залежно від економічного стану, наявності коштів в бюджеті.

Соціальні гарантії працівників освіти визначені ст.57 Закону "Про освіту" та низкою постанов Кабінету Міністрів України.

Мова йде про щорічну виплату оздоровчих, стажових, преміальних, доплат за окремі види педагогічної діяльності, підтримки сільської інтелігенції, індексації заробітних плат до середньої в промисловості та ін.

"У досвідчених фахівців ці доплати сягають до 100% основного окладу", – сказав Ніколаєнко. Тому, на його думку, "ручне" регулювання урядом цих виплат може серйозно вдарити по соціальному благополуччю освітян.

"Цього допустити не можна, – зазначив Ніколаєнко, – це прямо протирічить ст. 22 Конституції України".

"В самі важкі часи, в 90-ті роки, ці норми Закону "Про освіту" діяли. У 2005-2008 рр. освітянам навіть повернули борги за ті роки", - зазначив Ніколаєнко.

У 2012 році середня заробітна плата в Україні буде близько 3000 гривень, в промисловості – ще більше – 3700 грн., а в освіті – близько 2000 грн.

"Це незаконно і несправедливо. Відміна соціальних гарантій педагогічним, науково-педагогічним працівникам, як і іншим категоріям населення, суттєво погіршить і так не солодке життя інтелігенції, всіх українців", - вважає Станіслав Ніколаєнко.

Як повідомлялося раніше, прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що проектом Держбюджету-2012 передбачено значне підвищення оплати праці.

За словами прем’єра, середньорічний розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС у 2012 році має збільшитися на чверть (на 25,5%).

Азаров також зауважив, що у 2012 році, на 1,2 млрд. грн буде збільшено видатки бюджету на виплати надбавок до посадового окладу всім педагогічним працівникам.

Освіта.ua
20.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надежда
Для Володимир: В "Одноклассниках" есть очень активная группа "Вчителі України". Надо бы её вывести на просторы Интернета, а то не всякий знает об этой группе.
Valko
Так, президент велика сила, жаль що маємо ...
Сергій
А чому лише Донбасу потрібно дякувати? Всім нам разом і кожному окремо. Як не прикро, але закони нині приймають наші вчорашні, позавчорашні і зовсім давнішні учні...
Борислав
Шановні колеги ! Я глибоко переконаний, що ви обізнані в своїх обов"язках і ретельно їх виконуєте, То чому ж не знаєте своїх прав і, тим більше, їх не відстоюєте.
Володимир
Учителі аморфна, залякана, несвідома політично маса. Ми не спроможні ні на які акції протесту.
svitlana
Для Володимир: Для Володимир: дозвольте з Вами не погодитися. Педагоги - це заклопотана, свідомо відповідальна, дуже загружена різноманітними розпорядженнями група інтелігенції. Якщо би кожний на своєму місці працював з такою віддачею, як педагоги, то наша країна була би набагато кращою і заможнішою. А що стосовно протесту, то саме завдяки тому, що педагоги вийшли на вулиці, пенсійна реформа не була введена зразу , а обговорювалася ще декілька місяців, і лише те, що ми були у відпустках влітку дозволило президенту підписати її, нічого не побоюючись. Так що ,я кщо би до нашої відповідальності додати ще трошечки поваги до себе і вміння постояти за свою гідність, було б зовсім гарно.
12
Для svitlana: Ну и насмешили. Президент сидел и ждал лета, что бы злые учителя не поднялись на протест. Неужели вы и правда считаете, что учителя способны чего-то добиться?
мила
Для Володимир: трудно с вами не согласиться, хоть и больно это .а Светлана действительно на все смотрит через розовые очки.
Коментувати
учителька
Спасибо жителям Донбасса за президента...
Светлана
Для учителька: А за Ющенко кого благодарить будете?
Коментувати
Читатель
Спасибо жителям Донбасса ...
учитель
Для Читатель: А причем здесь жители Донбасса?
Коментувати