Малокомплектні школи обходяться державі занадто дорого

У малокомплектних школах на одного учня держава щорічно витрачає в п’ять разів більше коштів, ніж передбачено Міністерством фінансів

Малокомплектні школи обходяться державі занадто дорого

Про це повідомив заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський в ефірі "5 каналу".

Говорячи про недофінансування шкіл, Жебровський перш за все говорив про мало комплектні школи, тобто школи, які мають 10 і менше учнів.

"Я можу сказати, де найдорожчі учні. Там, де найбільше малокомплектних шкіл. Скажімо, школи, де 10 учнів чи менше, там на одного учня може витрачатися і 28, і 30 тисяч гривень. При тому, що норма визнана Мінфіном – 6 тисяч", - зазначив він.

Б. Жебровський пояснив, що освіта фінансується не від кількості учнів, а від кількості класів.

"Немає значення, скільки класі учнів – 3 чи 30. Тому що на клас ідуть години, а години – це заробітна плата вчителів. Тому чим більше буде учнів у класі, тим учень буде дешевшим", - пояснив заступник міністра освіти.

Слід зазначити, що з проблемою малокомплектних шкіл стикаються в основному в сільських регіонах. Так, в одному з селищ у Дніпропетровській області у сільській школі лише 25 учнів, хоча вона розрахована на 180 осіб. Причому цього року до першого класу пішла одна дитина. Для єдиного першокласника у школі розробили окрему освітню програму. Кожен урок триватиме 15 хвилин. Педагог планує проводити щодня по два-три заняття.

УНН
02.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Директор
Ваш текст...Геть закрити малокомплектні школи...
Житель села
Закрити школи та знищити села оце плани розвитку України.
Людмила
ДУРАКИ при власти обходятся еще дороже.....
Вчитель
Згодний з усіма!!!А ЧОМУДЕРЖАВІ ДОРОГО НЕ ОБХОДЯТЬСЯ ДЕПКУТАТИ???МЕНЬШЕ НА СЕБЕ ТРЕБА ТРАТИТИ,їздять по всяких курортах,а на дітях економлять!!!!
kuvechechen
Не вистачає грошей на освіту? Так може треба трохи кількість бюрократів зменшити? Кількість шкіл та учнів щороку зменшується, а штати відділів освіти ростуть.
alkor
Що, шановні панове чиновники, шкода витрачати кошти на дітей в малокомплектних школах? Мабуть краще використати їх на утримання майбутніх злочинців у тюрмах? 20 тисяч в рік на одного учня дорого? А скільки тис. гривень в рік на одного нардепа?