Якісна освіта потребує більше видатків, - В. Литвин

Голова Верховної Ради Володимир Литвин висловив переконання, що на освіту з державного бюджету повинно виділятися не менше 7%, як зараз, а більше 10%

Якісна освіта потребує більше видатків, - В. Литвин

Про це сказав спікер українського парламенту В.Литвин, виступаючи перед учасниками конференції педагогічних працівників у Житомирській області.

Литвин висловився категорично проти того, аби освіту перетворювали на об’єкт політичної боротьби, яка точиться то навколо посади міністра, то навколо законів про освітню сферу.

Дбаючи про розвиток освітньої сфери, сказав він, треба зосереджуватися у першу чергу на питанні якості освіти, що останнім часом, падає через спрощений підхід до освітянських проблем.

При цьому В.Литвин висловив думку, що не менш важливим є інтенсивний розвиток виробництва та економіки у цілому, збільшення робочих місць, оскільки, за його словами, якщо у 1967 році забезпечені роботою були 96% людей з вищою освітою, то сьогодні тільки 76%.

     

На думку керівника парламенту, підняттю рівня освіти має сприяти підвищення мотивації педагогів.

Як відомо, з 1 вересня набуває чинності рішення Кабміну про надання надбавки в розмірі 20 відсотків від посадового окладу педагогічним працівникам деяких категорій. Проте, ця надбавка, на думку голови Верховної Ради, не буде значно відчутною через інфляцію.

Говорячи про комп’ютеризацію шкіл, Литвин зазначив, що офіційна статистика свідчить про майже 100% забезпечення шкіл комп’ютерами.

Не дивлячись на цю оптимістичну статистику, відповідна технологічна база вже застаріла і не відповідає сучасним вимогам.

Також, за його словами, існує проблема недостатньої інтеграції наявних інформаційно-комунікаційних технологій до освітнього процесу.

Керівник парламенту звернув увагу на те, що згідно з останніми дослідженнями "Інновації в навчанні", половина викладачів вважають недостатню власну підготовку серйозною перешкодою на шляху впровадження ІТ в освіті.

"Нам пора навчитися спиратися на власні оцінки. Дивитися на досвід інших країн потрібно, але не треба сліпо пересаджувати цей досвід на вітчизняний ґрунт", - вважає Литвин.

Освіта.ua
30.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
Для Володимир: А мне больше всего интересно- неужели есть Педагоги, которые искренне верят всему, чему обещают наши чинуши?!! Есть ли такие, которые "лапшу" тоннами с ушей снимают? Думаю, что нет, хотя....
JN
Ух, какие они все внимательные, заботливые и критичные перед 1 сентября! Всё понимают, но ничего не делают, чтобы изменить ситуацию. Если бы эти 7% шли в школы, то школы были бы пусть не голландского уровня, но нормального. Ведь все знают, что 2/3 бюджета уходит на содержание чудовищно раздутого аппарата. Чиновники спускают такой поток бумаг и надуманных мероприятий, что школа скоро полностью задохнётся под ним. Дети тупеют, дичают и становятся угрозой обществу. А чиновничья свора довольно хихикает и придумывает новые конкурсы, чтобы оттянуть учителей от их основной работы. Госполин Табачник, отрвитесь от проблем высшей школы. Опустите глаза на среднее образование, абсолютно советское по форме и сути.!!! Если ещё не поздно...
Людмила
"Якісна освіта потребує більше видатків.." Так ВИДАЙТЕ нам ці кошти, а не базікайте!
1234
Для Людмила: Поддерживаю!
nezrozumiliy
Для Людмила: Для 1234: Повністю з вами згоден.А то понабивають собі в кишеню,а грошей нема,зато всі їздять на крутих авто та відпочивають на крутих курортах (вдень викидують на відпочинок до мільйону гривень (цей текст про депутатів ВРУ+спікер+президент+всі мінстерства України)).
Коментувати