Уряд має проконтролювати вчасне забезпечення підручниками, - Томенко

Кабінет Міністрів повинен не допустити повторення минулорічної історії із підручниками та сприяти належному забезпеченню шкіл необхідним обсягом навчальної літератури

Уряд має проконтролювати вчасне забезпечення підручниками, - Томенко

Таке звернення направив заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко прем’єр-міністру Миколі Азарову.

Микола Томенко нагадав, що минулий навчальний рік багатьом освітянам та школярам запам’ятався тим, що підручники до них надійшли у квітні, наприкінці навчального року.

Тоді у відповідь на його депутатське звернення Генеральна прокуратура України встановила, що Міністерство освіти і науки України "не забезпечило належне виконання повноважень відповідно до вимог Закону України "Про освіту" щодо випуску підручників для школярів".

Зокрема, у відповіді зазначалося, що загалом у 2010 році не виконано державне замовлення з видання підручників та навчальних посібників у загальній кількості 171 тис. примірників. Випуск окремих підручників було розпочато після 1 вересня 2010 року.

     

Як наслідок, навчальну літературу для учнів 2-х, 5-х та 10-х класів було доставлено зі значним запізненням.

Під час формування державного замовлення на видання навчальної літератури не були враховані пропозиції закладів освіти щодо реальної потреби регіонів у кількості та переліку необхідних підручників.

Так, підручників для учнів 2-х класів було замовлено та надруковано у кількості 40,5 % від фактичної потреби.

За відсутності коштів на доставку навчальної літератури понад 1 млн примірників підручників для учнів 10 класів так і не були доставлені в навчальні заклади.

"На жаль, цього року ситуація зі своєчасним забезпеченням підручниками також викликає занепокоєння", - наголосив у своєму зверненні віце-спікер.

Зокрема, він повідомив, що за даними Херсонського міського управління освіти станом на другу половину серпня в місто централізовано доставлено лише 11% від необхідної кількості підручників для 11 класу російськомовних шкіл і 30% для 11 класу україномовних шкіл.

Станом на 17 серпня до Донецької області завезено 45,6% від необхідної кількості підручників для учнів 11-х класів. Львівщина отримала 33% підручників від повного обсягу. Схожий стан справ і в інших регіонах стверджує Микола Томенко.

У свою чергу, у Міністерстві освіти зазначають, що до 24 серпня цього року всі області отримають підручники і вже 1 вересня вони лежатимуть на партах одинадцятикласників.

Освіта.ua
19.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Тоже мне авторитет нашелся, Томенко)))
***
Для Володимир: Ну что вы, у нас теперь один авторитет, Янукович!
Коментувати
Наталья
прийшов профільний підручник з фізики, але він нвдрукований за старою програмою його ж вистачить тільки до лютого.??????
Анатолій
на цьому тижні наша школа отримала ще одну порцію книг для 10 класу, але англійської так і не має.
Людмила
Ну-ну, было бы сказано! Мы эти песни каждый год слышим, и каждый год учебники приходят все позже и позже....
Лана
Для Людмила: Ви праві, обіцяють, але не виконують. А підручник з англійської мови взагалі не надійшов!
Коментувати