Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Міністерство освіти розробило програму виховання українських школярів
Міністерство освіти розробило програму виховання українських школярів

Міністерство освіти оприлюднило для громадського обговорення проект програми про основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів

Міністерство освіти розробило програму виховання українських школярів

Проект документа, що містить концептуальні засади виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України передбачає визначення стратегії і технології виховання людини громадянського суспільства та відповідної йому моральної культури особистості, орієнтованої на соціокультурні стандарти, загальнолюдські та національні цінності.

Метою програми є створення цілісної моделі виховної системи на основі національних та загальнолюдських цінностей як орієнтовної для проектування моделей виховних систем у загальноосвітніх навчальних закладах України.

Документом також визначені основні принципи та зміст виховання школярів, що ґрунтуються на ціннісному ставленні особистості до суспільства, держави, людей, природи, мистецтва тощо.

В проекті документа зазначається, що програма виховання є результатом проектно-цільової діяльності, що враховує найважливіші компоненти навчально-виховного процесу, таких як: діагностування, визначення й обґрунтування педагогічних завдань, моделювання і прогнозування, проектування і планування, організацію різних видів діяльності з учнями, прогнозування виховних ситуацій.

Першим і найважливішим чинником виховання, зазначається в документі, є українська сім’я, яка стоїть у центрі глобальних економічних, політичних та культурних змін, які відбуваються у державі і являється основою суспільства, яка через власну культуру, мову, цінності виявляє значний вплив на виховання підростаючого покоління.

В документі зазначається, що іншим важливим чинником є школа, яка сьогодні покликана, в першу чергу, стати осередком виховання, в тому числі, самовизначення і самореалізації кожної особистості. У навчально-виховному процесі головний акцент має переноситись із засвоєння певної кількості знань на виховання особистості з урахуванням її унікальної природи, і вже на цій основі формувати у неї моральні цінності, творчу і самотворчу діяльність.

Міністерство освіти і науки запрошує до громадського обговорення Проекту наказу "Про затвердження Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів", а також просить надавати пропозиції та зауваження за адресою електронної пошти: n_berezina@mon.gov.ua.

Проект наказу розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства у розділі громадське обговорення.

Освіта.ua
29.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
dominae
Не соглашусь с предыдущим комментарием.Нац.программа-слишком общая,естественно,на то она и программа.Проект приятно конкретен,и облегчит рабский труд классрука.А на работников министерства,коллега,смотрите как на неизбежное зло,из которого надо научиться извлекать пользу.Из Проекта я уже сейчас пользу извлекла:при составлении плана воспиталовки не буду парить себе мозги;есть возможность выбрать то,что близко и тебе и детям;четко прописаны цели-спасибо,и прослеживается общая целостная система,и разбивка по возрастным особенностям-еще большее спасибо.И,кстати,ужасны не работники министерства,задающие стратегию,а работники районо-абсолютного паразита на теле министерства.Так что за конкретику Проекта-спасибо тысячу раз министерству.
PR
А в министерстве сидят идиоты или еще хуже? А кто принял "Національну програму виховання" за семью направлениями и по которой, кстати, работают школы. Цель этой уже новой программы, господа, работающие в министерстве, воспитывать ценностное отношение к обществу, семье, труду, природе и т.д. Вы не в курсе, что она есть? А то шлете приказы на проведение месячников, кторые не совпадают ни во времени ни в тематике с новой программой. Вопрос: На кой ... еще одна программа вопситания, причем без материального вложения в школы и в зарплаты учителей-классоводов. Когда кончится Ваш маразм, работнички Министерства. Чтоб так работали школы, то это государство давно бы сдохло.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!