Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Проблему комп’ютерної грамотності вчителів вирішуватимуть їх колеги й учні
Проблему комп’ютерної грамотності вчителів вирішуватимуть їх колеги й учні

Виконання амбітної мети Міністерства освіти щодо оволодіння вчителями основами інформаційно-комунікаційних технологій буде здійснюватися за допомогою досвідчених колег і продвинутих учнів

Проблему комп’ютерної грамотності вчителів вирішуватимуть їх колеги й учні

Міністерство освіти і науки видало методичні рекомендації щодо навчання вчителів основам інформаційно-комунікаційних технологій.

У листі відомства, де розміщено відповідні рекомендації щодо оволодіння вчителями шкіл ІКТ, зазначається, що без використання інформаційно-комунікаційних засобів не можливо забезпечити рівний доступ до якісної освіти для всіх учнів.

У міністерстві зазначають, що, поряд із традиційними методами підготовки вчителів, що застосовувались під час навчання в педагогічних навчальних закладах, курсів підвищення кваліфікації, шляхом самоосвіти та проведення курсів окремими міжнародними ІТ-корпораціями, мають запроваджуватись інноваційні форми навчання.

До переліку інноваційних форм навчання вчителів комп’ютерній грамоті увійшли такі форми як: "учитель – учитель", "школа – школа" й "учень – учитель", що передбачають відповідну взаємодію в оволодінні ІКТ.

Відповідно форма "вчитель – вчитель" передбачає навчання одних вчителів іншими, "школа – школа" - шефство шкіл над своїми колегами з іншого закладу з метою підвищення рівня їх ІК компетентності.

А форма "учень – вчитель" має бути спрямована на співпрацю між вчителем і учнем, в ході якої має відбуватися двосторонній обмін інформацією, що дозволить вчителям підвищити свій рівень володіння ІК технологіями та покращити взаєморозуміння з учнями, йдеться у рекомендаціях.

Результатом проведеної роботи має стати надбання всіма вчителями країни навичок орієнтування в інформаційному просторі, отримування інформації й оперування нею відповідно до власних потреб і вимог сучасного високотехнологічного суспільства.

Усі вчителі країни мають оволодіти навичками створення текстових документів, таблиць, малюнків і презентацій. Також учителі мають використовувати Інтернет-технології, локальні мережі та бази даних, здійснювати анкетування, діагностування, тестування, пошук необхідної інформації в Інтернет.

До необхідних навичок також відноситься розроблення власних електронних продуктів (розробки уроків, демонстраційний матеріал тощо) та поєднання готових електронних продуктів (електронних підручників, енциклопедій, навчальних програм) у своїй професійній діяльності.

Відповідність рівня оволодіння вчителями інформаційно-комунікаційними технологіями наведеним орієнтовним вимогам мають визначати місцеві органи управління освітою, а міністерство здійснюватиме проведення моніторингу навченості вчителів.

Навчальним закладам, усі вчителі яких будуть відповідати вимогам рівня володіння ІКТ, місцеві відділи освіти видадуть сертифікат "100 відсотків володіння ІКТ". У рекомендаціях зазначається, що з метою заохочення вчителів до оволодіння навичками використання ІКТ місцеві органи влади можуть установлювати й інші форми морального та матеріального стимулювання.

Як повідомлялося раніше, урядовці зазначали, що оволодіння вчителями ІКТ є одним із приоритетних завдань освітніх реформ запланованих державою. У Міністерстві освіти і науки заявили, що амбітна мета щодо засвоєння вчителями ІКТ буде виконана до кінця 2011 року.

Освіта.ua
29.06.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анатолій
Усе витримано у дусі найгірших традицій радянських "реформаторів". Женуть людей, як отару овець, у потрібному комусь напрямку. І чому скриньку створювати тільки на gmail? Невже у Google зацікавлені, щоб у них зявилось кілька сот тисяч нікому не потрібних неактивних скриньок?
учитель информатики
Если ДО СИХ ПОР еще есть учителя, которые не владеют компьютером, значит они им не овладеют никогда! Он им просто не нужен. Кто будет виноват, если я так и не смогу научить 60-летнюю учительницу-пенсионерку, которая к тому же этого не хочет?
!
Для учитель информатики: А КАК Вы представляете НАУЧИТЬ учительницу в 60 печатать? У неё уже и пальцы не настолько гибкие, и видит она не так быстро, и привычки за всю жизнь образовавшиеся. Не хочет, поскольку это довольно тяжело.
Продвинутый учитель
Для !: И то, правда! Школа – для учителей, а не для детей! Не будем учить учеников писать, а будем учить учителей печатать!
Коментувати
!??
Можно обойтись только деньгами, чтоб подумать…
елена
я бы хотела, что бы МОНУ выдало учителям денег и на компьютеры и на интернет, а потом можно уже подумать нужен ли комп на уроке
!
Для елена: Ага! Щас! Уже выдали и на компъютер, и на интернет. У нас на инет 140 грн/месяц. Если без видео-фильмов, а только нужную информацию и немного музыки - то впритык хватает. Но ещё купа иного, так что лишних денег на инет просто нет. Компъютер на уроке? Зачем? Что Вы с ним там собираетесь делать? Картинуи рассматривать. Ну не знаю. Мы на уроке, к примеру, общаемся. ТО есть реально - разговариваем, решая задачи или изучая что-то новое. Да и материал проверить можно просто ОБЩАЯСЬ с детьми. Вот если бы не было ТРЕБОВАНИЙ завуча о наполняемости журнала оценками! Можно ведь иным способом оценить, не мордуя детей каждодневным анализом его успехов. Успех - он времени требует. И общения, но не обязательного использования компъютера.
Коментувати
креативний вчитель
Ой чує серденько, з вересня доведеться кучу звітів готувати!.. А МОНУ рекомендує чудову «форму навчання "учень – вчитель" в ході якої має відбуватися двосторонній обмін інформацією, що дозволить вчителям … покращити взаєморозуміння з учнями». Ось! Всіх учнів – за друкування звітів! І в учнів «рівний доступ», і вчителю добре! Розширюємо співробітництво, вводимо рейтинг: на 8 балів учень повинен (для вчителя) «використовувати локальні мережі та бази даних, здійснювати анкетування, діагностування, …» А на 12 балів ще й «розроблення власних електронних продуктів…та поєднання готових … у професійній діяльності вчителя». Якщо з розумом підійти….О-о-о!
Володимир
Великою проблемою є відсутність сучасного ліцензійного програмного забезпечення! Адже комп"ютери поставлялись в школи й з MS-DOS, Windows 95? Windows 98... Що на них можна навчитись, якщо навіть не йде в комплекті офіс?
вчитель
Коллеги! Зачем 100% вовлечение учителей в использование ИКТ?!! Компьютер не автомобиль, на котором научился и ездишь. Сам по себе компьютер не нужен даже на уроках информатики, не говоря уже о других предметах. Необходимо научиться работать с приложениями, с обучающими программами. А какими? Что, есть комплексы, в которые ИНТЕГРИРОВАНЫ электронные программы и разработана эффективная, проверенная методика обучения с использованием этих программ?!! Для разных предметов нужны разные методики! Те программы, что существуют в списке МОНУ, методически бессильны, а морально устарели еще до того, как были изданы. ИКТ должно УПРОЩАТЬ работу учителя, а не усложнять!
!
Для вчитель: Не, ну чё... Компъютер и облегчает работу учителя. ОНА им задала текст ЧИТАТЬ , а сама чего й то там печатает, или, что есчё лучше, пАшла болтать с пАдругАй на кАридор. А чё, нАрмальнА. ---- Какие программы. Учитель САМ себе ищет чего бы показать. В школу пару-тройку дисков передали, для апробации. Так ведь сперва посмотреть надо, подходит ли материал, совпадают ли с программой предмета то, что они передают. Сможем ли мы С НАШИМИ детьми ЭТИМ заниматься?Ото кинули - МЫ ВАС ОБЕСПЕЧИЛИ, а ты тут что хош, то и делай.
Миколаїв
Для вчитель: Договорились, наконец то - сапожник без сапог, информатика без компьютеров.
учитель
Для Миколаїв: Ну, если вам на информатике компьютеры без программного обеспечения нужны, тогда совсем другое дело!!
Коментувати
Иван
Для меня лично это нововведение грозит обязанностью проводить бесплатные занятия для коллег. Чтобы научить с нуля нужно как минимум часов 35-40 отпахать после уроков. Я не хочу никого учить бесплатно! Я вообще-то и платно не хочу! Хватает основной нагрузки.
!
Для Иван: ОТКАЗЫВАЙТЕСЬ НЕ ЗДЕСЬ, А В ШКОЛЕ, В ОНО. ТАК И ТОЛЬКО ТАК НА ВАС НЕ НАЧХАЮТ!!!!!!!!
Коментувати
PR
А меня прикалывает фраза насчет шефства коллективами. Коллектив из сельской школы- и в ГАРАДСКУЮ школу, где багатенькие папы и мамы платят за учебу. И пусть передают свой опыт. А вообще-то классный приказ, в духе старых комсомольских времен ( один ентузиазм и ни копейки денег). Видимо у кого-то в одном месте пионерские костры еще не сгорели.
Учитель
На итоговых контрольных руки нагрели, а мы молчали, а теперь ещё хотят эту дурость пихнуть.Мы давно всё умеем! Просто в школе компьютеров нет!Неужели будем молчать и сидеть после уроков, занимаясь этой чепухой?! Мало с нас тетрадей, совещаний, педсоветов...Учителя! Мы люди или быдло?!
!
Для Учитель: А Вы КАК думаете? А мОи ученики слышали совет:"Якщо станете вдома розв*язувати - купуйте книжки. Якщо НІ, то НАВІЩО ви будете віддавати гроші в чужі кармани?"
Коментувати
Миколаїв
Є такі вчителі, що вперто не хочуть опановувати комп, усіляко його хають. Їх що під дулом пістолета заставляти опановувати комп? Хто хоче, той вже навчився працювати.
PR
Маразм! Не ту страну назвали Гондурасом! У меня жуткое подозорение, что в министерстве сидят не очень здоровые люди, как умственно, так и психически. Потому что таких бредовых идех, как в этом году еще не было, начиная месячниками ( по четыре в месяц) и кончая контрольными с ошибками . Ну почему мной командуют дебилы?
Натальюшка
Усе розумію, правильно, учитель повинен. у мене є комп'ютерний клас під використання на уроках фізики, астрономії. географії.... А хто його буде обслуговувати????ставити програми. чистити і т.д.. Мені за це ніхто не платить , безкоштовний ентузіазм у школі НАДОЇВ
!
Для Натальюшка: Натальюшка, що ж тут скажеш. Якщо є сили - можете повоювати. Допомагає. Морально. Ще там за кабінет 130 грн повинні платити. Якщо НЕ платять, то ВІДМОВЛЯЙТЕСЬ все теє робити. Тоді адміністрація підворушиться. Якщо ваша адміністрація "на місці", але все одно не проплачують, то воюйте далі. Або шукайте приробіток.
Натальюшка
Для !: Отож бо так і є
Коментувати
INNUSJA
А як будуть впроваджувати ІКТ в сільських школах в яких комп'ютерів ніколи не було?
!
Для INNUSJA: Дык, сельские же школы на снос идут. Ваша ещё нет? Для INNUSJA:
Коментувати
Читатель
Министерству не ИКТ в образовании нужны, а ещё один рычаг давления на беспредельно опущенного учителя.
Olga
А в нашій школі вчитель інформатики в цих технологіях некомпетентний та позбавитись його не можемо. А ми повинні його ще й навчати?
Просто учитель
Ви сам лист почитайте "...Навчальним закладам, всі вчителі яких відповідають вимогам до рівня володіння ІКТ, районні (міські) відділи освіти видають сертифікат "100 відсотків володіння ІКТ"..." А хто ж буде цей рівень оцінювати. У відділі освіти тільки секретарші і володіють компом, а методисти обходять його стороною. Читаємо далі "...З метою заохочення вчителів до оволодіння навичками використання ІКТ органи місцевого самоврядування можуть встановлювати інші форми морального та матеріального стимулювання (щомісячні, квартальні диференційовані доплати вчителям відповідно рівня, преміювання, першочергове постачання засобів ІКТ тощо)..." Де ж ті кошти візьмуться. В нас сказали, що коштів вистачить закрити тільки вересневу зарплату, і що далі. А про постачання засобів ІКТ годі й говорити. Кажуть у вас є компютерний...
Кмітливий вчитель
Для Просто учитель: Так це ж добре, що методисти так скромні і не засовують ніс туди, де нічого не знають. А ви у вересні швиденько напишіть папери про те, що досконало володієте усім чим треба, складіть у папочку з конвертиком і до методиста. Він і видасть вам сертифікат «100 відсотків володіння ІКТ». Нам про це дуже чітко натякають у МОНУ!
!
Для INNUSJA: Дык, сельские же школы на снос идут. Ваша ещё нет? Для Кмітливий вчитель:
!
Для !: Ой, не сюда.
Коментувати
Мар'яна
Про що ви говорите? Про вчителів? Та на їх ініціативі та альтруїзмі новітні та інтерактивні технології впроваджуються у українських школах, бо в класах, де 20-22 учні, комп'ютер вдома мають лише 8-10 дітей, а з підключенням до мережі всього одиниці. Особливо це було помітно при підготовці до написання підсумкових контрольних робіт у травні.
Наталія
Нечуване хамство! Ні в одній країні сучасного світу ТАК ІКТ не впроваджували! Навчання дорослих інноваційним технологія сьогодні коштує і не дешево. Тренери з ІКТ Узбекистану, Грузії, Азербайждану отримують немалі гроші. До професіоналів з ІКТ в Україні як до бидляччя знову поставились. Чому людина має працювати БЕЗКОШТОВНО після уроків? Прогрес цій країні не потрібен. Сумно
Продвинутий вчитель
Для Наталія: Ой які ж ви «меркантильні»! Вам для чого Азаров пообіцяв цілих 170 гривень? Купа грошей! Ви думали задарма?! От і ні! На «виконання амбітної мети Міністерства освіти!» ВОНО (МОНУ) тепер заходилося навчати у школі вчителів за допомогою «продвинутих» учнів!
!
Для Продвинутий вчитель: П О Т І Ш И Л И !!!!!
Коментувати
KVP
З власного досвіду побажав би, що краще не зачіпати це осине гніздо. Я пробував навчити деяких вчителів професійно володіти комп’ютером. Більшість вчителів не хочуть сприймати нове, показувати свою відсталість перед учнями. Що страшніше дурня? Дурень з ініціативою. Всі вони об’єднаються і доб’ються що в школах взагалі відключать Internet, телефони під знаком боротьби з еротикою, бандитизмом, чи по іншій безпечній для себе причині. Насправді чиновники при владі бояться арабського варіанту.
кусючий вчитель
Для KVP: А що! І покусають! І «косми» повискубують! Не хочуть, кляті, комп’ютером проФФесійно оволодіти! А щоб малюнки та графіки не малювати, ці кляті баби ладні відключити Інтернет! Правда, чим до нього вони мають підключитись, невідомо. Мабуть чайником!
Мухаммад Ібн Муса аль-Хорезмі,
Для KVP: Одного разу я спробував допомогти групі педагогів - ми навіть запросили тренера з ІКТ (+ робота в мережах). І що - частина дійсно хотіла навчитись, частина створювала вигляд і ще частина педагогів відверто проігнорувала цей тренінг. Хоча людям і було створено усі умови. Тому зараз я навіть радий, що життя все ж таки показує, що в сучасному світі педагог зобов'язаний знати і використовувати ІКТ в повсякденній роботі.
Мухаммад Ібн Муса аль-Хорезмі,
Колись і в Англії громили ткацькі станки...
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!