Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Міносвіти затвердило нові навчальні плани початкової школи
Міносвіти затвердило нові навчальні плани початкової школи

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту затвердило нові типові навчальні плани початкової школи, що вступатимуть в дію з 2012/13 навчального року

Міносвіти затвердило нові навчальні плани початкової школи

Нові навчальні плани затверджені наказом МОНмолодьспорт № 572 від 10.06.11 року з метою впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти.

Вони містять інваріантну складову, обов'язкову для всіх загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від їх підпорядкування і форм власності, та варіативну, в якій передбачено додаткові години на вивчення предметів інваріантної складової, курси за вибором, індивідуальні та групові заняття, консультації.

На основі цих навчальних планів загальноосвітні навчальні заклади мають скласти на кожен навчальний рік робочий навчальний план з конкретизацією варіативної складової, враховуючи особливості регіону та індивідуальні освітні потреби учнів.

Відповідно до наказу міністерства, нові навчальні плани вступатимуть в силу поетапно: у 1-х класах загальноосвітніх навчальних закладів – з 2012/2013 навчального року; у 2-х класах – з 2013/2014 навчального року; у 3-х класах – з 2014/2015 навчального року; у 4-х класах – з 2015/2016 навчального року.

При визначенні гранично допустимого навантаження учнів в нових типових навчальних планах враховані санітарно-гігієнічні норми та нормативну тривалість уроків: у 1 класі - 35 хвилин, 2 - 4 класах - 40 хвилин.

Типові навчальні плани зорієнтовані на роботу початкової школи за 5-денним навчальними тижнем.

Із введенням в дію нових типових навчальних планів початкової школи, вважаються такими, що втратили чинність накази Міністерства освіти і науки України: № 682 "Про Типові навчальні плани початкової школи" від 29.11.2005 року та № 291 "Про затвердження Типових навчальних планів спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов та предметів художньо-естетичного циклу" від 13.05.2005 року.

Освіта.ua
22.06.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виталий
Горловка Донецкая обл ОШ№12 директор Сербул Т.С. формирует украинские классы, чтоб у школы был статус украинской школы. По заявлениям родителей на каком языке должен получать обучение ребенок формируются классы в школах Донецкой области где два языка. Однако директор ОШ12 чинит беспридел, только один русский первый класс, и с обучением ни английского языка с первого класса, а франзузского. В д/ садах и школах раннего развития английский язык, почему в ОШ№12 французский. Желающих в русский класс много,но не каждый может учиться в нем, нужно сдать на "ремонт" одну тысячу гривень.
Сергей
А где их можно почитать эти самые программы? Минобр часом не опубликовал их в инете?
Надежда nadezhdapavlovna@ukr.net
Уважаемые учителя, завучи и директора! Культурней излагайте мысли, вы же должны других учить культуре общения, пусть даже и в интернете. Что касается нового Стандарта, я за то, чтобы количество предметов свести до минимума, как в старые добрые времена: родной язык, чтение, математика каждый день, а природоведение, труд и ИЗО - раз в неделю, со второго класса - русский, физкультура не должна считаться нагрузкой - зто разгрузка. Спасибо за внимание.
Ирина
Как же можно оставить один час на музыку или ИЗО? А как же духовное воспитание детей, как воспитывать любовь к прекрасному, как научить отличать безобразное от прекрасного и наслаждаться прекрасными образцами искусства???!!!
завуч
Краще б МОН та МОЗ узгодили між собою гранично допустиме навантаження. А то йдеш у санстанцію погоджувати розклад, а вони і слухати не хочуть, що фізкультура не враховується у гранично допустиме навантаження.
завуч школи
Люди,скільки можна знущатись над учителями?Ваші "новшества" нам уже в печінках сидять.
Учитель
Нова мітла - ... нові порядки. Тільки за цими "порядками" стоїть певна мета: нікому не потрібними змінами в освіті відволікти увагу вчителів, батьків та учнів від безладу в політиці і взагалі від "беспредела" в державі.
Oksana
А мені нові навчальні плани подобаються. Незрозуміло лише як будуть ділити 1 годину мистецтва за 2 додатком на музику і образотворче мистецтво.
вчитель музики
Для Oksana: Звісно для чого це все робиться - скорочення часів,або...або...Або вчитель початкових класів,або вчитель музики -матимуть на годину менше навантаження-ось вам і економія)))
Коментувати
Директор школи
Та ні ж таки... Їх вводять з 2012-2013 навчального року.
Директор школи
Вони б ще пізніше їх затвердили... Всі вже у відпустках і попередній розподіл педнавантаження згідно старих навчальних планів проведений.
учитель
Глупостями нас не удивишь! Их (МОНУ) хлебом не корми, дай государственных денег «подурачиться»!
учитель
опять начинаются глупости! учебников снова не будет, программ и т.д.
алла
Те, кто составляет такие учебные планы, пусть объяснят, как ребёнок в первом классе может изучать три языка не имея базовой основы родного языка!
Елена
У меня сложилось впечатление, что скоро учителя начальных классов вообще не нужны будут, отдадут все учителям-предметникам.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!