Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти До кінця цього року вчителі мають оволодіти комп’ютером, - Міносвіти
До кінця цього року вчителі мають оволодіти комп’ютером, - Міносвіти

Сьогодні у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту відбулася нарада проректорів Інститутів післядипломної педагогічної освіти щодо стовідсоткового оволодіння вчителями шкіл основами інформаційно-комунікаційних технологій

До кінця цього року вчителі мають оволодіти комп’ютером, - Міносвіти

За результатами наради профільне міністерство сформувало низку рекомендацій, які мають допомогти освітянам оволодіти основами ІКТ та підвищити серед них рівень обізнаності з інноваційними трендами.

Разом з традиційними формами оволодіння інформацією, Міносвіти радить скористатися набутками, які були представлені під час Всеукраїнської естафети "Нові горизонти української школи".

Зокрема, згідно з порадами профільного міністерства, педагоги мають скористатися можливістю навчання одних вчителів іншими, брати шефство над своїми колегами з іншого навчального закладу та співпрацювати з учнями.

"До кінця 2011 року всі вчителі країни мають оволодіти навичками використання ІКТ на рівні "Початківець". Паралельно можливо організувати навчання більш досвідчених у цьому питанні вчителів на рівні "Активний користувач", "Експерт", - зазначив заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський.

     

Щодо контролю за навчанням педагогів, відповідність рівня оволодіння вчителями інформаційно-комунікаційними технологіями орієнтовним вимогам мають визначати місцеві органи управління освітою.

У свою чергу, міністерство передбачає проведення моніторингу комп’ютерної грамотності вчителів. За результатами моніторингу, навчальним закладам, всі вчителі яких відповідатимуть вимогам до рівня володіння ІКТ, місцеві відділи освіти мають видавати сертифікат "100 відсотків володіння ІКТ".

Нагадаємо, що згідно з дослідженням "Інновації в навчанні", що було проведено цього року за ініціативи Microsoft, половина викладачів назвали власну недостатню технічну підготовку серйозною перешкодою для впровадження IT в освіті.

У той же час, серед причин, які перешкоджають впровадженню інформаційних технологій у школах, 61% освітян відзначають недостатню кількість комп’ютерів.

І хоча офіційна статистика свідчить, що понад 93% українських шкіл мають комп’ютери. Втім, часто вони є застарілими і не відповідають сучасним вимогам. При цьому на початку 2010/2011 навчального року в Україні на 28 учнів припадав лише 1 комп'ютер. Для порівняння - у Європі та США в середньому 1 персональний комп’ютер на 5-7 учнів.

Освіта.ua
20.06.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Федір
Я не вчитель, але цікаво спостерігати за маразмом в освіті, за умовами в яких працюють вчителі. Перш за все в кожного вчителя комп. повинен бути вдома. І за що він його купить ? За ту зарплату, що він одержує. Міносвіти повинно купити комп. а потім щось вимагати. Слюсар чи токар не купляє станок. Його йому повинні дати. По друге повинні провести спеціальні курси для цього, а не говорити про якусь самоосвіту. Це все на тлі того ,що вчитель повинен все купляти: зошити, книжки, інше приладдя. ЧОМУ? ПРдуни спочатку повинні самі навчитися розмовляти на укр. мові, і навчитись працювати з комп. Вчителі не мовчіть. Об'єднуйтесь і ставте на місце "умніков".
Наталья
Ну началось. Вот скажите пожалуйста, зачем учителю 60-ти лет( а средний возраст работающих учителей по Украине около 55) нажимать кнопки на уроке, если он и БЕЗ ЭТОГО ОЧЕНЬ КАЧЕСТВЕННО может научить предмету ребёнка? Мне 35 лет ,работаю в школе учителем математики. "нажимать" кнопки я умею качественно, но все эти "весёлые картинки" на уроках качество наученности ученика не повышают. Пока САМ не решит 5 уравнений, шестое не решит никогда. А у нас как всегда-погоня не понятно за чем...
Лада
Першою серед учителів освоїла ПК, навіть викладала інформатику на рівні користувача, тому що спеціаліста не було. На уроках мови часто використовую презентації, як готові, так і власного виготовлення. Не супер-пупер, в межах власних здібностей, але зробила спостереження: дітям цікаво. Правда, доводиться тягати ноутбук, не завжди все виходить так, як хотілося б... У нас таких, як я, всього троє... Решта не хочуть напружуватися. "От якби Ви показали, надрукували, підготували..." Кілька років йде мова про наслідки атестації, де врахується ступінь володіння ПК, але все це тільки розмови. Вважаю, що головне - почати, а потім учителька й сама захопиться...
Serhiy Romanov
Моя думка (як учня): це потрібно! але.... вчителі нашої школи проходять курси INTEL (здається так). Так от кілька вчителів звернулись до мене з проханням допомогти виконати необхідні роботи в MicroSoft Office! Проблеми прості - 1) надто мало часу для навчання, 2) відсутність комп"ютера дома... та і самі завдання не з легких...
Ps
Для Serhiy Romanov: Всем учителям Пусть на INTEL вас пошлют! INTEL вас научит!
Коментувати
В. С.
Я ношу з собою свій компьютер і користуюсь ним де це необхідно. Хто хоче - знайде спосіб.
Oxana
Для В. С.: А хто не хоче - креативно відшукає вагон причин
alex
Для Oxana: Слюсар також нехай бере на роботу із собою верстак? круто!!!
Коментувати
Ольга
Особистою проблемою вважаю відсутність компютера і сучасних засобів ІКТ в класі, тому що і мої учні, і я володіємо компютером....Але це неможливо, то надрукуйте хоча б підручники для дітей 11 класу
Олена
Більшість вчителів активні й прогресивні люди! Як тільки буде достатня кількість комп"ютерів у школі, а не 1 на 28 учнів, то все піде саме собою. А поки що це просто махання руками.
Козятин
Мені здається, що це правильно. Пора вже давно використовувати новітні технології. А то по-старинці, і по-старинці. Не потрібно боятись, це колись все-одно, рано чи пізно сталось би.
вчитель
«Технологічній стандарт для вчителя» розробили Морзе Н.В. та Дементієвська Н.П., які не працюють у школі і зовсім не розуміють роль вчителя у навчанні учнів. Навіть сама назва «стандарту» говорить про це, вже не кажучи про його зміст. Для них і їм подібних – це бізнес, а безкоштовну роботу вчителів вони хочуть використати для свого бізнес-проекту.
читатель
Для вчитель: Согласен на 100%!!!!!!!!!!!!!!!!!
Oxana
Для вчитель: Ніна Дементієвська очолює українську філію АЙОРН (IEARN) - International Educational and Resources Network, завдяки участі у якій я з моїми учнями успішно співпрацювали зі шkолами з країн усього світу у міжнародних мережевих проектах, і хоч сидимо у зачуханому селі, але саме вони дали змогу і мені, і дітям побачити, що ми цікаві не тільки самі собі. А PC не володіє лише той, хто НЕ збирається навчитися робити щось нове. Краще це чи гірше - вирішуйте самі. Спробуйте - не пошкодуєте. не вірите - зайдіть на мій сайт luchynetsschool.pbworks.com
учитель
Для Oxana: Никто не запрещает клубы по интересам. Развлекайтесь, если нечем заняться. Но зачем такие игры возводить в стандарты для всех учителей? Неужели такие проекты Н.Дементиевской радикально улучшают качество образования? Может быть после работы, например, в проекте «Школьная форма?» все ученики сдают ЗНО на 200 баллов? А какой школьный предмет этот проект помог изучить? А может быть какие-то проблемы со школьной формой решили?
Коментувати
свєта
ці вимоги потрібні, якщо кожен клас має компютер і хоча б проектор. а ці курси для галочки!!!!!!!!!!
Танечка
Для ТТТ: И Я, и я с вами!!!!!!!!!!!!!!
Маша
Для ТТТ: Підтримую на 1000%
Миколаїв
Ця тема була б актуальною, якби у кожному кабінеті було хоча б по 1 коп'ютеру.. А то маємо 1 кабінет комп'ютерний із застарілою технікою і чергу вчителів, які хочуть провести там урок із застосуванням комп'ютера.
Танечка
Для Миколаїв: А я НЕ проводжу урок із застосуванням комп*ютера. І БЕЗ комп*ютера Є що робити з дітьми. А комп*ютер - то хай на інформатиці мордуються.
Миколаїв
Для Танечка: Від комп'ютера відмовляються саме ті, хто не вміє на ньому працювати. Бо лінь. Дуже багато цікавих програм існує, що допомагають у навчанні, роблять урок яскравим. Щоби бути на рівні із часом, треба опановувати комп. Лише одне погано- їх відсутність у школах в достатній кількості.
Танечка
Для Миколаїв: - їх відсутність у школах
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!