Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Прокуратура виявила факти незаконного закриття шкіл
Прокуратура виявила факти незаконного закриття шкіл

Органами прокуратури України проведено комплексні перевірки додержання законодавства про освіту щодо законності закриття та призупинення діяльності загальноосвітніх навчальних закладів

Прокуратура виявила факти незаконного закриття шкіл

За результатами перевірок, установлено, що впродовж останніх п’яти років реорганізовано, призупинено діяльність або ліквідовано 1,2 тис. загальноосвітніх навчальних закладів. Скорочення мережі шкіл пов’язано, передусім, із зміною демографічної ситуації, повідомляє прес-служба прокуратури.

Натомість перевірками виявлено, що деякі рішення про закриття таких закладів прийняті із порушенням вимог законів. Зокрема, рішення приймалися без згоди територіальної громади, не уповноваженими на це особами тощо.

Також, не вживаються заходи до збереження майна закритих установ. Так, при тимчасовому закритті Новоподільської загальноосвітньої школи Софіївською райрадою Дніпропетровської області не вирішено питання про збереження її майна. На усунення вказаних порушень прокурором району внесено припис. Подібні порушення виявлено у Львівській та Чернівецькій областях.

Мають місце випадки незаконного відчуження майна навчальних закладів. Зокрема, колишній голова Шевченківської райдержадміністрації м. Києва незаконно видав розпорядження про передачу у власність комерційній структурі будівлі вечірньої школи.

У Волинській, Кіровоградській, Луганській, Одеській та Чернігівській областях виявлені порушення прав учнів на безпечні і нешкідливі умови навчання, на безоплатне підвезення до місця навчання дітей, які проживають у сільських та віддалених місцевостях.

Всього за результатами даної перевірки прокурорами порушено 3 кримінальні справи, принесено 61 протест, внесено 43 приписи та подання, притягнуто до відповідальності 13 службових осіб.

Освіта.ua
10.06.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!