Парламентарі хочуть заборонити перевірку знань майбутніх першокласників

Пріоритетом при зарахуванні дітей до перших класів середніх загальноосвітніх шкіл має бути їх постійне проживання на закріпленій за навчальним закладом території обслуговування

Парламентарі хочуть заборонити перевірку знань майбутніх першокласників

Про це заявив народний депутат України від фракції Партії Регіонів Володимир Личук під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

"Потрібно на законодавчому рівні закріпити норми щодо заборони перевірки знань та умінь майбутніх першокласників і на цій основі зараховувати дітей до загальноосвітнього навчального закладу, крім спеціалізованих", - зазначив В. Личук.

За його словами, сьогодні використовуються різні форми тестувань готовності дитини до школи, зокрема, перевірка знань дитини щодо засвоєння навчально-виховної програми дошкільного навчального закладу та вміння читати, писати, рахувати.

Деякі загальноосвітні навчальні заклади за результатами таких перевірок знань відмовляють у зарахуванні дитини до першого класу.

"До мене неодноразово звертались батьки першокласників з цього питання. Ми маємо забезпечити реалізацію конституційного права громадян на доступність і безоплатність загальної середньої освіти", - підкреслив парламентарій.

Таким чином, Комітет з питань науки і освіти рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону про внесення змін до статті 18 Закону "Про загальну середню освіту" (щодо запобігання дискримінації при вступі до початкової школи).

Освіта.ua
02.06.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Татьяна
Кстати, были у нас еще в садике родители, которые, скажем, деньги на Новый Год не сдавали, но почему-то считали, что их деткам должны обеспечить и деда Мороза, и подарки! А за чей счет? За счет других родителей? Вы не такая, а?А насчет "индивидуального плана развития ребенка"- Вы что- то слышали про "специализированные школы" ? Так вот, речь идет про такие школы, в- первую очередь. Так вот в такие школы дети должны идти после отбора ! (Кстати, я своему ребенку репетитора не нанимала, а занималась сама!) А если у родителей самих ума не хватает, то да, пусть нанимают репетитора с пеленок!
Анна
Підтримую, повністю згодна з прийняттям цього рішення ! Це зупинить корупцію у свою чергу. На жаль знання , підготовленість до вступу до першого класу перевіряють для галочки, за цим стоїть дещо інше, щоб батьки майбутнього першокласника подарували телевізор, меблі, холодильник, дзеркало, чи просто дали на лапу пару тисяч, з таким розрахунком приймуть навіть дибіла й скажуть, що він найталановитійший учень-вступник, ніби набрав найвищі бали при вступі, ще й грамоту випишуть на 1 вересня )))))))) Ось так, тому геть усі ці вступні випробування першокласника !!! А на повнюваність шкіл і так перевищує норму у три рази, по 35 учнів ( це до попереднього автора ), навпаки більше класів треба відкривати, а не робити казарми для дітей, якість навчання від того мало ефективна, принаймні у Києві така ситуація, можливо в інших...
?!!!
Я працюю в школі 22 роки. З них 15 - була вчителем початкових класів і 7 останніх - займаюсь набором дітей до школи та формуванням перших класів. За всі 22 роки я жодного разу не зіткнуласа з проблемою "відбору" дітей до школи. Згідно "Закону про місцеве самоврядування" місцеві органи влади закріплюють за школою територію обслуговування. І якщо медичний заклад видає довідку про те, що дитина може відвідувати навчальний заклад, - школа просто зобов"язана дитину, яка проживає на закріпленій території зарахувати до школи. Інших законів для звичайних загальноосвітніх (крім спеціалізованих) шкіл нема. І не треба винаходити велосипед. Краще приділіть увагу наповнюваності класів, кількості годин на вивчення рідної мови (новий держстандарт - повний абсурд), оснащенню шкіл.
марина
А если по месту жительства находится не школа а отстойник для дебилов, которых в ней 80%, почему я должна туда вести своего ребенка? Или право на ХОРОШЕЕ образование у нас теперь должны иметь только дети (внуки) депутатов?
наталя
Для марина: В Украине нет хорошего и плохого образования. Держстандарт один: и для элитных школ и для "отстойников". Р.S. Вам приятно будет, если вашего ребенка будут называть дебилом?
марина
Для наталя: Та вы шо, нет плохого и хорошего образования в Украине? наверное вы в канаде живете? Или ребенка - школьника у вас нет. Да даже результаты ЗНО говорят об обратном. есть школы где у учиников уровень достаточный для поступления практически во все ВУЗы в которые они хотят, а есть где даже 124 балла основная масса не набирает. Одинаковое блин. Кому вы рассказываете.
Иван
Для марина: Научить нельзя, можно научиться! Значит єти дети не способны, или в их семьях нет мотивации к получению образования. и в этих случаях никакие стандарты и школы не помогут!!!!
Коментувати
Маша
А на МАН и олимпиады слепи из того, что было призера! Если есть отбор в специализированные школы, то пусть они между собой и соревнуються, а обычные ЗОШ с "баранчиками" - между собой. Как много у нас окажется талантливых детей, не задавленных гимназическим гонором. А то легко звездеть с классом, где в разы больше часов, где только отобранные дети, денежные родители, связь с ВУЗами и мультимедийные доски чуть ли не из ушей торчат. Всех в равные условия!!!
Просто учитель
Для Маша: Ура! Товарищи! За это и випьем!!! Согласен со всем на все сто!
V
Для Маша: Ви праві не на 100, а на 1000%!!!! Але цієї нашої писанини, крім нас ніхто не читає......У моїй місцевості вчителі вже протягом 10-15 років говорять методистам, пишуть у ІППО про слідуюче: екзамен з математики в 9-ому та 11-ому класах проводиться по рівнях: для ЗОШ - 1-3 частини, для шкіл і класів з поглибленим вивченням - 2-4 частини.Чому не можна розділити і проводити по рівнях олімпіади з математики ?????????????? Відповіді немає і не буде, а якщо буде, то не скоро.............А те, що є учні та "баранчики", то всі і так знають, бо є вчителі в гімназіях, ліцеях і т.п., а є вчителі для "баранчиків" в ЗОШ....Жити стає краще...Жити стає веселіше...
Коментувати
Наталя
Право на освіту мають всі. По вашому - одним школам розумних дітей, а всім іншим - баранчиків. І тоді в одних школах он яка якість знань, а в інших "вчителі не на своєму місці". Попробуйте працювати, як всі, на рівних умовах.
марина
Для Наталя: Уровень школы делают учителя. Значит такой уровень преподавания там, что туда отдают или детей "баранчиков" или детей тех родителей, которым на этот уровень плевать.
иван
Для марина: То есть генетику и дошкольное развитие вы отрицаете?
Яна
Для марина: я з вами не згідна повністю, часто виховання дітей, байдужість до навчання така що ніякий вчитель-геній не взмозі прищепити в нього любов до знань
Коментувати
Спстерігаючий
Все,гаплик. ПроФФесіонали добралися до освіти. Тепер будемо набирати в школу "баранчиків", а різні інстанції будуть пудрити мозги, чому низька успішність. Нехай порекомендують ще медицині (і приймуть на законодавчому рівні), що операції всі робити без наркозу, різати по живому і навіть попередньо не обстежуючи, що саме будуть різати. Це значно зекономить державні кошти як на проведення операцій так і на виплаті пенсій тому, що менше кому потрібно буде платити. Ну дають ці "інопланетяни" ...
Мама
Для Спстерігаючий: По Вашому в школи слід лише обраних пускати, а ті хто не пройшов тест хай неписьменними пропадуть, чи їх у закриті спецінтернати, щоб не псували загальну ідилію?
МАМА  РІВНЕ
[ШЕСТИРІЧНУ ДИТИНУ ЗАПИТАЛИ: "СКІЛЬКИ МАЄ БУТИ КІНСЬКИХ ГОЛІВ , ЯКЩО -- ШІСТЬ ПАР НІГ(!!!) ДИТЯ ЗАМІСТЬ ВІДПОВІДІ ЗАПЛАКАЛО , ПРИЙНЯТИ ДО 1КЛАСУ ВІДМОВИЛИСЬ . РІВНЕ гімназія "престиж"b]Для Спстерігаючий:
випискник
підтримую , травмують дітей і деруть гроші з батьківДля МАМА РІВНЕ:
Коментувати