Школи, де занадто багато медалістів, перевірятимуть

У школах зростає кількість охочих отримати медаль, через що чиновники хочуть провести перевірки тих шкіл, де раптом медалістів стало більше, ніж зазвичай

Школи, де занадто багато медалістів, перевірятимуть

Так, за даними Центру дослiджень суспiльства, у 2008 роцi (перший рiк вступу виключно за результатами ЗНО) в Українi одержали золотi медалi 20 тисяч 220 одинадцятикласникiв. Крiм престижу, цi вiдзнаки не давали жодних пiльг. I вже наступного 2009 року медалiстiв стало втричi менше - лише 7 тисяч 40 осiб. А ось у 2010 роцi, коли почали враховувати середнiй бал атестата, кiлькiсть медалiстiв знову зросла на третину - до 10 тисяч 855 осiб, повідомляє Deutsche Welle

Регіональні ЗМІ констатують збільшення кількості медалістів в обласних школах. Наприклад, з 10 930 випускників Харківської області, золоті та срібні медалі отримають 573 особи (5,2%). Для порівняння, за інформацією департаменту освіти області, 2010 року з 9 тисяч 698 випускників золоті медалі отримали 339 осіб. У 2009, було вручено 197 золотих медалей при загальній кількості випускників у 9 тисяч 854 осіб.

За словами голови Харківської облдержадміністрації Вадима Ландсмана, "в порівнянні з попередніми роками, в рази збільшилася кількість медалістів. Найбільша кількість тих, хто в 2011 році отримає золоті та срібні медалі, випускається в тих районах, учні яких не претендували на високі місця в олімпіадах, конкурсах".

     

Також, серед випускників шкіл Львівщини 8 відсотків є претендентами на отримання медалей – такими є попередні офіційні дані.

Торік таких учнів було менше, повідомила заступник керівника головного управління освіти Львівської обласної держадміністрації Богдана Біляк.

Особливо багато медалістів у сільських школах та в школах гірських районів Львівської області. Є школи, де чи не кожен п’ятий учень претендує на нагороду. Чиновниця повідомила, що такі освітні заклади будуть особливо ретельно перевірені.

Біляк не виключає, що причиною раптового зростання успішності є зміна правил вступу до вузів України, оскільки тепер враховується й середній бал атестата.

Раніше екс-заступник мiнiстра освiти Павло Полянський зазначав, що на прикладі вступних кампаній минулих років, у залежності від того, чи враховується середній бал атестата при вступі до вищого навчального закладу, змінюється й кількість випускників-відмінників у школах.

"Частка шкільного атестату в конкурсному балі при вступі становить 25 відсотків, і це дуже суттєво", - пояснила координатор освітніх програм Центру досліджень суспільства Інна Совсун. А тому інших пояснень щодо зростання середнього балу атестату впродовж останніх двох років не може й бути, каже експерт.

Певні прояви корупції тут є, припускає Інна Совсун. Це можна пояснити низькими зарплатами вчителів. Але у селах, за її словами, за завищеними оцінками часто стоять не корупційні дії, а зовсім інші причини: вчитель, наприклад, ставить завищену оцінку через жалість до учнів.

"Дуже багато факторів впливають на цей бал атестата, тому враховувати його при вступі є неправильно, - каже Совсун. - Такі дії частково є корупційними. Я впевнена, що у міністерстві абсолютно свідомі цього, але їм вигідніше дати "подачку" у вигляді таких хабарів, аніж збільшити зарплату". Допоки атестат враховуватимуть при вступі, кількість охочих отримати медаль в різний спосіб постійно зростатиме, запевнила експерт.

У свою чергу, у квітні минулого року міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник висловлював сумнів в тому, що врахування середнього балу атестата про середню освіту при вступі до вишів призведе до зростання корупції в школах.

Освіта.ua
27.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
PR
А хіба багато розуму треба, щоб зрозуміти, що шкільні оцінки - туфта! Принципово порядність і чесність вчителя, вміння бути не такими, як біомаса. А оцінки, да я 10 намалюю дитині, якщо вона ДИТИНА, но мені байдуже , як вчиться наглота, від мене 10 їй не мати НІКОЛИ! А батьківське "дякую" у вигляді цукерок "Кузя" і порошкового вина мені не треба.
Методист
Да! Це ми вміємо, перевіряти, за роки совдепії навчилися контролювати школу, і знову бідні вчителі будуть винуваті в збільшені медалістів та завищених оцінках. А хіба МОН не могли передбачити до чого приведе середній бал атестата, їх же попереджували?
Ivan
Ой! Як ми злякалися! Аж задрижали! Переписані журнали понатирали,протоколи човгали по підлозі. Боїмось!
Сергей, учитель
Как мне надоело под давлением школьной администрации бегать за "нужными" учениками - претендентами на медаль, чтобы их заставить выучить требуемый материал. Я, преодолевая сопротивление таких учеников, их родителей и администрации, как правило, заставляю выполнить требования, предъявленные к оценке высокого уровня. Но, большинство учителей выставляют высокие оценки таким ученикам незаслуженно, только потому, что они "претенденты на медаль". Школьные оценки необъективны и должны использоваться только внутри школы. А в ВУЗ надо предъявлять только результаты независимого тестирования.
Маша
Для Сергей, учитель: Согласна на все 100%! Только тогда и учитель должен быть независимым: я завышаю своим ученикам оценки не за деньги, а за моральную поддержку, без них администрация школы и района просто сожрет учителя (примеров масса). Когда предметник еще и класный руководитель, то без помощи детей ему не обойтись, начиная от ремонта кабинета, заканчивая бесконечными уборками, субботниками, парадами, конкурсами и прочей дребеденью, не говоря уже об отчетах и инструктажах. У нас школа последние 3 месяца не училась (см. выше), а первые 3 были заняты местными выборами - так что в низких оценках детей 60% вина наша, отсюда и попустительство... К моему большому сожалению, все это очковтирательство душит школу!
Маша
Для Сергей, учитель: P.S. А Вам удачи! Будем пытаться брать с Вас пример, т.к. Ваша позиция абсолютно верна!
DR
Для Сергей, учитель: Згоден !!!
Коментувати
111
Уважаемые учителя! Какие чувства должны испытать те дети, которые действительно учились побеждали на городских и областных олимпиадах, имели в течении 10 с половиной лет более высокий рейтинг, в конце концов получают более низкий средний бал чем у отдельных особ? У нас это именно так, а у вас? Стоит ли вам говорить спасибо на выпускном вечере? Поделитесь своим мнением, уж больно интересно. Слава отечественной системе образования!!!
Серебро
Для 111: Для 111: Ой и у нас так было и везде так будет!правда я не учитель:) в прошлом году в одном из наших классов появились просто отличники и баллы аттестата у них действ оказались выше чем у серебрянных медаллистов порядка на 7 баллов правда на зно они свое высокое знание отличников не подтвердили ...вот бы ввели систему пересчета балла по предметаи,котрые сдают на зно и в аттестат шел результат зно как в позапрошлом году...вот тогда бы просто отличников наполовину стало бы меньше Для 111:
Коментувати
Оксана
Во всем виноваты, конечно же, учителя - коррупционеры. А министерство все делает для "объективного оценивания. Вот, например, как в этом году: утром "дети пишут последний экзамен, а вечером получают медали!
Сергей, учитель
Для Оксана: Да учителя просто не хотят идти против воли директора, им проще поставить нужные оценки. Некоторые учителя слишком "добренькие", оценки меньше 10 в принципе не ставят.
Коментувати
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Плохо и несправедливо, потому что эти бумажные специалисты будут лечить, учить, управлять нашими внуками.. И итог будет плачевный!"
просто мама
С одной стороны - лучше не учитывать балл аттестата, но реально -... обидно тем, кто действительно хорошо учился. Ведь, наверное, может такое быть, что действительно умный не поступает, а тупенький - аж бегом и.. потом имеет фирму, сидит в депутатах.. Не знаю, что хуже или лучше, но умные стали не в почете, главное чтобы у родителей деньжат было немало и все путем будет! Плохо и несправедливо, потому что эти бумажные специалисты будут лечить, учить, управлять нашими внуками.. И итог будет плачевный!
Учитель
Для просто мама: Просто слід використати грузинський досвід - відмінити середній бал, бо це веде до корупції. Замість нього ввести на ЗНО комбінований тест з усіх предметів, які не ввійшли до переліку основних. І дана проблема буде знята.
Наталя
Для Учитель: Не, ну в нашей стране все чем-то торгуют. Даже врачи. Дайте и школам заработать :))) А если серьезно, то при нынешнем держстандарте образования медаль - это нереально. Разве вундеркинд какой-то. Вы лично со многими вундеркиндами знакомы???
МАРТА
Для Наталя: Не согласна с Вами абсолютно! КАК школа заработает на медалистах или на тех, кто хорошо учится?! Я, например закончила школу с медалью 8 лет назад своим умом, без подачек, ежегодно были "Похвальні листи". Работаю в школе и вижу, что умные и трудолюбивые дети ЕСТЬ, они стремятся и преодолевают препятствия: учебники ищут в инете,ездят на конкурсыи олимпиады, между прочим, и побеждают в них!
Коментувати
Маша
А Ландсман не знает, что "звездеть" должны только представители Дзержинского района в г.Харькове? А все остальные - бестолочи! Звездящие блатные школы перекрыли кислород всем остальным, весь город работает для них фоном, достали уже! Для Ландсмана остальные дети (не из 27 лицея и пр.) - тупицы, которые не способны ни на что. Только почему-то эти "глупые" дети спокойно поступают на бюджет и учаться там на стипендию, а проплаченные победители олимпиад частенько заваливают бесплатное ЗНО. Человек, который считает квадрант-анализ нормальной системой безграмотен в педагогике! Разделите в проведении олимпиад и турниров ЗОШ и гимназии с лицеями, тогда и претендуйте на объективность, а так - оставьте школы в покое - они торгуют медалями так, как вы торгуете результатами олимпиад и МАН!
УЧИТЕЛЬ
Для Маша: "Только почему-то эти "глупые" дети спокойно поступают на бюджет и учаться там на стипендию, а проплаченные победители олимпиад частенько заваливают бесплатное ЗНО. Разделите в проведении олимпиад и турниров ЗОШ и гимназии с лицеями, тогда и претендуйте на объективность" Полностью Вас поддерживаю. В нашем небольшом городке две школы и одна ГИМНАЗИЯ. Так вот, эта самая ГИМНАЗИЯ и не даёт возможности ни учителям, ни ученикам из других школ выходить на уровень области. При проведении конкурсов и олимпиад, ещё до начала, всегда известны имена победителей. Этого не скрывает даже районный отдел образования! А искать правды - себе дороже!!!
Коментувати
oxana
для того, щоб сільські учителі не ставили оцінок, жаліючи своїх випускників, потрібно забезпечити РІВНІ можливості для здобування середньої освіти - а ЗНО має відповідати (в дійсності) підручнику - про те, що підр. Плахотніка не відповідає вимогам ЗНО з англійської ще тілики лінивий не плакав!