Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти В Україні необхідно розвивати проектне навчання
В Україні необхідно розвивати проектне навчання

У березні 2011 року в Москві відбувся Європейський освітній форум інноваційних вчителів, за вісім років існування якого вчитель з України вперше пройшов у півфінал

В Україні необхідно розвивати проектне навчання

У Європейському освітньому форумі інноваційних вчителів-2011 взяли участь понад 300 учасників - працівники та експерти в сфері освіти, а також державні діячі з понад 40 країн Європи.

Учасники форуму збираються щорічно, щоб обговорити актуальні питання, пов'язані з роллю інновацій в освіті, обмінятися досвідом та ідеями, як за допомогою сучасних технологій зробити процес навчання більш ефективним.

Крім того, педагоги з усієї Європи представляють свої креативні проекти, що демонструють можливості використання ІТ у навчанні.

Україну представляла викладач фізики з Донецької області Олена Антикуз, яка перемогла на всеукраїнському конкурсі "Вчитель-новатор". У вчительки є сайт в Інтернеті, авторська методика і науковий азарт.

"Навіть елементарне використання технологій підвищує інтерес до навчання", - ділиться своїми спостереженнями Олена Антикуз.

Представлений проект "Вивчаємо фізику разом" дозволяє об'єднати учнів у віртуальне співтовариство, що дає можливість ділитися навчальними матеріалами, влаштовувати онлайн дискусії і консультації без прив'язки до класніої кімнати і навчальних годин.

Незважаючи на те, що робота Олени Антикуз стала кращою з 400 робіт, які брали участь у всеукраїнському конкурсі "Вчитель-новатор", на європейському конкурсі її проект не отримав призового місця.

"Справа в тому, що українські вчителі-новатори більше зусиль вкладають у створення електронних підручників, а в Європі - з навчальним контентом в Інтернеті проблем немає. Тут наголос роблять на індивідуальних проектах", - пояснює Олена Антикуз.

Слід зазначити, що проектне навчання - це глобальна тенденція шкільної освіти, яка дозволяє учневі отримати знання в процесі реалізації будь-якої ідеї, перетворюючись на особистий досвід, а не в інформацію, яку потрібно запам'ятати, щоб потім відтворити.

Наступний Європейський освітній форум інноваційних вчителів "Партнерство в освіті" пройде в Лісабоні з 21 по 23 березня 2012 року.

Освіта.ua
26.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!