Вчителів не скорочуватимуть через низьке навантаження

Якби були чіткі вимоги, щоб учитель працював на повну ставку, потрібно б було скоротити близько 30 тисяч вчителів, проте МОНмолодьспорт ні за яких обставин не допустить цього

Вчителів не скорочуватимуть через низьке навантаження

Про це заявив заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту Петро Куліков в інтерв’ю газеті "Освіта України".

Нагадаємо, минулого місяця Дмитро Табачник казав, що низька заробітна плата викладачів і вчителів криється у малому педагогічному навантаженні, яке за радянських часів складало, у середньому, 18 годин.

"Але всі вчителі – принаймні, в моїй, 4-й середній школі – боролися за півтори ставки, за 27 годин, і більшість мала навантаження 21-22 години. На сьогодні скільки в нас навантаження в середньому по країні на вчителя в загальноосвітній середній школі? Відповім – 14 годин, а в деяких областях вже дійшло до 12", - наголосив Д. Табачник.

Куліков, у свою чергу, підтвердив цю інформацію, але як приклад навів досвід Словаччини, яка вдалася до рішучих дій в реформуванні середньої освіти.

"Там учителеві відразу підвищили ставки до двох тисяч євро, і навантаження збільшили до 30 годин. Проте Україна, звісно ж, не Словаччина", - говорить він.

"Для вчителів робота на повну ставку, яка становить 18 годин, не є обов’язковою умовою, - зауважує П. Куліков. - Відчитати 30 годин, не враховуючи позаурочні години, час на перевірку зошитів, класне керівництво тощо, фізично неможливо".

Куліков повідомив, що наразі для Міносвіти є актуальними питання щодо навантаження вчителів у школах та стосовно співвідношення кількості викладачів і студентів у вузах України, які зараз розглядаються погоджувальною радою.

Освіта.ua
25.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
I
для Наталія: В тому, що ви Учитель - ніхто і не сумнівається, але є багато "але", які від нас з вами не залежать. Від моральності в депресивній зоні багато залежить?? Посперечаємось???? Людям потрібна всього навсього робота і гідна оплата їхньої праці!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Все інше прийде само собою з часом...Коли немає засобів до існування про які високі ідеї Ви тут пишете????? До чого ідеї коли людям щодня потрібна їжа та не тільки духовна.........
Наталія
А при чому тут чоловік? Невже людина не може в цьому брудному світі зберегти чистоту і високі ідеї? Завдяки поодиноким ентузіастам цей світ і існує. Вони даром працюють, відстоюють справедливість на шкоду собі. За їх спинами такі як Ви сміються. Але я люблю всіх вас і я Учитель!!!
I
Для Наталія: "Зберегти чистоту і високі ідеї" - можна тоді, коли у вас є гідно забезпечене сьогодення!!! От до чого тут чоловік!!!!!!!!!! Якщо у вас все є, то залишається бути чистим і високоідейним!! Але переважна більшість населення України ( в тому числі і вчителі) - бідні або дуже бідні - чи може це для вас новина???? Забезпечені добре і дуже добре - лише 5% населення України, але при цьому не всі вони чисті і високоідейні... Звідки взятися чистоті та високоідейності якщо в людей не вистачає коштів на більш-менш пристойне життя????? Напишіть, може ви знаєте!!!! До чого чистота та висока ідейність коли дітей треба годувати, одягати, взувати та купляти не все,що хочеш, наприклад з навчальної літератури, а саме необхідне, а ціни сьогодні кусаються!!!Чи цього ви теж не знаєте???
Коментувати
oxana
було у мене 28 год, класне керівництво (28 учнів) зошити, кабінет, звіти.......... хай його діти такзаробляють - такі гроші - бо заробляла я в десятки разів менше як словаки.........
вчителька
Чи знає пан міністр чому вчителі шкіл вимушені працювати на неповному навантаженні.Чи знає ,що працюючі пенсіонери,в звязку з перерахуваннями "нищенської" вчительської пенсії забирають навантаження від своїх молодших колег?Чи знає ,що з кожним рокуом кількість учнів зменшується,аналогічно і класів?
Наталія
Для Галя: , мені соромно за ваші висловлення. Це ж освітянський сайт і має бути елементарна культура спілкування. Я маю свої щоденники, але ніколи б не дозволила собі говорити в такому тоні. Якщо у Вас є якісь пропозиції, пропонуйте. Ми, вчителі Вас підтримуємо. Ви не уявляєте як через інтернет об'єднюються люди.
V
Для Наталія: А чого це вам соромно??? Це ж не ваші висловлення!! А якщо людина так висловлюється ( хай навіть і одна - хоча їх набагато більше), то вона має на це певні підстави... Як ви гадаєте: вже дістало Мон учителів, дітей, батьків до живого??? чи ще ні???Де ще в світі так не те що не люблять, а не поважають навіть як живих, розумних істот, як у нас?? Все, що придумується на наші голови - все йде на ура - тож хай пипл хаває, та мовчить...Ви б не дозволили говорити собі в такому тоні...-так в тексті є різкі слова, а матюччя там є ??? ні немає, поки що!!!А на плівках Мельниченка дехто ще й не так висловлюється і не червоніє через це...Галя правильно пише: Зарплату і умови праці, як в Словаччині, а потім з нас нехай питають про нашу роботу!!! А зараз платять як дурням, а питають, як з розумних, освічених людей...Чим не Поле Чудес в країні...
Наталія
Для V: Я хочу щоб люди не втрачали свою гідність і достойно несли своє звання " Учитель"!!! Я люблю школу, люблю дитей. Це моє життя, як би важко не було і мені боляче читати такі ... слова, не можу підібрати слово. Ненавість легше плекати ніж Любов. Любов нести через всі перешкоди дуже важко.
Коментувати
Нюша
1989.Конференція серпнева.Заврайоно з трибуни:"Той НЕ ВЧИТЕЛЬ,хто тримає свиней і корову!!!" 1995.Серпнева конференція.ІЩЕ той самий заврайоно(ВЖЕ тримає вдома свиноферму із не менше 50 свиней):"Виживаємо ЯК МОЖЕМО! Заводимо свині, корови..."(забувши при тому, що ЙОМУ,ЯК ЗАВРАЙОНО є де , на той час купити, харчі для тих самих свиней). А Й дійсно, тримаючи свиней або корів, люди вже менше часу приділяють роботі, яка не в змозі прогодувати. Міські - аналогічно. Але в містах є більший шанс ВИЖИТИ достойно й ПІДВИЩУЮЧИ свій професійний рівень математикам, вчителям іноземної мови. А іншим? Скорочуватимуть-не скорочуватимуть.Яка різниця. Пару років, і ПОВНИЙ абзац.
Яша
Хтось тут несповна розуму: або ми або той, хто плете нам про західноєвропейських вчителів. На щастя, маю знайомих вчителів в Німеччині й бував у них в школі й на уроках. Якби їм довелося робити половину того, що мусять наші директори й вчителі, вони б від свого міністерства й каменя не залишили. Директор німецької школи отримує стільки, що знімає квартиру 120 кв м площею в гарному чистому районі поблизу від школи, дружина дома займається вихованням дочки, а старший син вчиться в університеті. На всіх канікулах сімя обовязково їде на відпочинок чи на екскурсії по всьому світу (а не сапає буряки й не годує свині). Дві шикарні машини. Чудовий соціальний захист, медичне забезпечення. В т.ч. й можливість мати дострокові пенсію через можливі професійні розлади. Там немає вчителів, у яких трусяться пальці й сіпаються мязи...
Галина
Нет, дайте Табачнику 30 годин и зарплату 2 000 евро. Пусть покарячится и узнает, что после 30 часов в неделю в конце учебного года выносят на кладбище. Я думаю, 2000 евро достаются ему гораздо легче.
учитель
страна дураков!!!!!!!!!!!до каких пор будем молчать и терпеть???!!!!
?!!!
Міністерство "Рога и копыта" (МОНмолодьспорт) дуже турбується, щоб наші вчителі не бідували як словацькі. Пропозиція: дайте нам по 15 годин і уріжте зарплату (від словацької) на 1 тисячу єврів!
Наталя
Для ?!!!: Підтримую на 1000%
Коментувати