Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Висновки про законність закриття шкіл у Донецькій області має зробити суд
Висновки про законність закриття шкіл у Донецькій області має зробити суд

Голова Донецької облдержадміністрації Анатолій Близнюк під час прес-конференції заявив, що рішення про законність або незаконність закриття шкіл може прийняти лише суд

Висновки про законність закриття шкіл у Донецькій області має зробити суд

У ході прес-конференції журналісти нагадали губернатору, що 19 квітня 2010 року було прийнято постанову Кабінету Міністрів № 315 "Про затвердження Декларації цілей та завдань бюджету на 2011 рік" (Бюджетна декларація).

Згідно з пунктом 54 цього документа, однією з цілей бюджету на 2011 рік є початок роботи з оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів I ступеня, в яких кількість учнів - менше 10, загальноосвітніх навчальних закладів I-II ступенів, де кількість учнів - менше 40, загальноосвітніх навчальних закладів I-III ступенів, в яких кількість учнів - менше 100, та організація підвозу учнів до навчальних закладів.

Однак при вирішенні питання про ліквідацію ряду шкіл у Донецькій області "всі 11 шкіл, які вже оптимізовані в регіоні, були оптимізовані з порушенням Бюджетної декларації", підкреслили журналісти. Також вони відзначили, що і прокуратури Тореза та Донецька винесли протести у зв'язку з ліквідацією двох шкіл.

У губернатора запитали, чому місцеві органи влади порушують Бюджетну декларацію та рішення прокуратур, продовжуючи процедуру закриття шкіл у регіоні.

На це губернатор відповів, що лише суд може винести вердикт про законність рішень, прийнятих органами місцевої влади про закриття навчальних закладів.

"У кожного відомства є свої повноваження, тому прокуратура, розглядаючи те чи інше питання, прийняла рішення, що їй потрібно з цим розбиратися, і прийняла таке рішення. Але це її, як кажуть, право", - сказав Близнюк.

Він також заявив, що "висновки про законність або незаконність має прийняти суд. І, згідно з Конституцією, ніхто не має права бути звинуваченим до тих пір, поки немає рішення суду. Тому тут не можна грати в слова. Потрібно сказати, що є закон".

Губернатор переконаний, що, "відповідно до закону, якщо тут скажуть, що все невірно, міська рада буде приймати рішення згідно з чинним законодавством".

При цьому Близнюк сказав: "Я не бачу в діях органів місцевого самоврядування порушення законодавства... Я не бачу порушення ані Бюджетної декларації, ані Бюджетного кодексу, ані законодавства в цілому".

Нагадаємо, в Донецькій області в 2011 році планується закриття 26 загальноосвітніх шкіл.

За інформацією прес-служби облдержадміністрації, закриття навчальних закладів буде відбуватися згідно з Регіональною дорожньою картою з оптимізації мережі бюджетних установ та видатків місцевих бюджетів на їх утримання.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров минулого місяця повідомив, що в Донецькій області остаточно прийнято рішення про закриття чотирьох шкіл. При цьому він запевнив, що школи на Донбасі закривають не за мовним принципом.

Корреспондент
25.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!