Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Міносвіти і освітня профспілка заявили про єдину мету щодо соціального захисту освітян
Міносвіти і освітня профспілка заявили про єдину мету щодо соціального захисту освітян

Представники Міністерства освіти та ЦК Профспілки працівників освіти розповіли про взаєморозуміння та всебічну підтримку один одного на ниві захисту соціальних інтересів освітян

Міносвіти і освітня профспілка заявили про єдину мету щодо соціального захисту освітян

Під час прес-конференції заступник міністра освіти і науки Петро Куліков і заступник голови профспілки працівників освіти і науки Сергій Романюк поділилися з громадськістю результатами та пріоритетними напрямами спільної роботи.

"Профспілка працівників освіти і науки за роки незалежності жодного разу не припиняла соціального діалогу з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України", - зазначив представник профспілок Сергій Романюк.

За його словами, сфера співпраці міністерства та профспілки не обмежується лише підвищенням тарифних розрядів працівників, а стосуються також питань оздоровлення школярів, студентів та викладачів вищих навчальних закладів, пенсійного забезпечення освітян тощо.

Романюк заявив, що єдиною перепоною, на шляху спільної діяльності профспілкової організації та міністерства освіти щодо підвищення посадових окладів вчителів шкіл та викладачів ВНЗ є робота з фінансовим блоком уряду, а у стінах освітнього міністерства пропозиції стосовно збільшення виплат педагогам знаходять розуміння та всебічну підтримку.

В свою чергу, заступник міністра освіти Петро Куліков повідомив про те, що станом на травень 2011 року, держава немає жодних заборгованостей по заробітній платі перед освітянами.

"За останні 10-15 років вперше немає заборгованості із зарплати освітянам", – сказав Куліков.

Він також наголосив на тому, що міністерство та профспілки ведуть постійний діалог, спрямований на досягнення консенсусних рішень.

За його словами, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту вже сьогодні готує пропозиції до державного бюджету на наступний рік, що передбачають поетапне підвищення заробітної плати освітянам.

Сергій Романюк зазначив, що Кабінет Міністрів України, почувши про проблеми освітньої спільноти, ухвалив постанову №524, якою передбачається збільшення першого тарифного розряду з 1 грудня до 704 грн.

Стосовно пенсійного забезпечення освітян, заступник голови профспілки сказав, що пенсія педагогів має бути встановлена на рівні 80-90% від заробітної плати.

"Зокрема, нашою ініціативою є передбачена в законі "Про вищу освіту" норма про пенсійне забезпечення науково-педагогічних працівників на рівні близько 80-90% від зарплати", - сказав він.

Сергій Романюк також підкреслив, що міністерство освіти підтримало таку ініціативу профспілок.

Представники міністерства освіти і профспілок запевнили, що мають єдину мету, до якої рухатимуться системно та поетапно, долаючи економічні перешкоди.

Як повідомлялося раніше, після ухваленого урядом рішення про питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, президія Профспілки працівників освіти і науки прийняла рішення про скасування акцій протесту педагогів, які були заплановані на 17 та 18 травня, заявивши про їх недоцільність.

Постанова КМУ №524, що зокрема встановлює нові посадові оклади (тарифні ставки) працівників бюджетної сфери була оприлюднена в понеділок 23 травня.

Освіта.ua
23.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
11111
Почитайте постанову КМУ №524 від 11 травня 2011, де говориться про зменшення розриву між розрядами. З їх логіки виходить, що з 1 грудня людина, яка має 10 розряд буде отримувати приблизно на 10 гривень більше 7 розряду. Збільшення для 7 - 12 розрядів не буде! За це профспілки мовчать і як підказує досвід і будуть мовчати, бо ...(ваші думки з цього приводу)
TEACHER
а мені "сподобались" ось ці два речення: Стосовно пенсійного забезпечення освітян, заступник голови профспілки сказав, що пенсія педагогів має бути встановлена на рівні 80-90% від заробітної плати."Зокрема, нашою ініціативою є передбачена в законі "Про вищу освіту" норма про пенсійне забезпечення науково-педагогічних працівників на рівні близько 80-90% від зарплати", - сказав він.Прочитайте уважно 1-е, а потім ще уважніше 2-е...Знайдіть кілька відмінностей.Знайшли? у 1-у говориться про пенсію педагогів, а в 2-у - про норму пенсійного забезпечення в законі "Про вищу освіту"! А всі інші педагоги не потребують такої норми пенс. забезпечення?лише науково-педагогічні?А багато хто і не знайде і читатиме неуважно!! На них розрахована порція локшини без масла, щоб не спадала. Читаймо, радіймо.
03
по бАмагам - аванс ВЖЕ виплитили. Якби ваші люди поцікавились в адміністрації, то, певно, ТАМ поворушились би.
Євгенія
В свою чергу, заступник міністра освіти Петро Куліков повідомив про те, що станом на травень 2011 року, держава немає жодних заборгованостей по заробітній платі перед освітянами. - Цікаво, де тоді наш аванс?
Що сказати?
А от чи можемо МИ змінити щось? Тільки через дітей ТА ЇХ БАТЬКІВ. Одна з колег ПОСТІЙНО наголошує батькам класу:" Що ви МЕНІ тут розповідаєте, гніваєтесь позаочі? Є Загальношкільні батьківські збори, є ВИ - говоріть. Хай вони знають, що знаєте ви, і головне - не дозволите мовчазно творити неподобства" І - СПРАВА РУХАЄТЬСЯ!
Що сказати?
Все потроху систематизується. Проблема стане в тому, хто ж це очолить. А поки що потрібно жити так, щоби не розтрачувати власну енегрію на ЇХНІ безглузді накази... Якщо ми в школі, то чомусь же ми тут залишились. Певно - якийсь відсоток не знає іншої роботи, якийсь - "тягне лямку", але ж і МИ Є!
Методист
Зговорилися можновладці. Так вони ніколи і не були противниками, так звані "роботодавці" та "захисники соціальних прав трудящих". Профспілки куплені і перекуплені і при цьому живуть на наші "....добровільні" внески
sana
Тоді ВИЙДІТЬ З ПРОФСПІЛКИ! Для Методист:
Коментувати
Вчитель
Ми зараз "щасливі" від їхніх "суттєвих" підвищень, і дуже гірко думати, що при виході на пенсію наще щастя буде рівним 80% від зарплати. Нікому не вірте. Ніхто в МОНУ навіть не задумується про соціальний статус вчителя. Випещеному придворному Табачнику (на мою думку) далеко наплювати на вчителя, а профспілки-це велитенський комар на вчительському тілі. Ти від нього відганяєшся, а він , зараза, летить і хоче твоєї крові. Потрібно взагалі розігнати їх, але зараз же вміло придумають якусь альтернативу.
Бармалей
Фуфло, Ширма, Відволікаючий хід, Вся їхня діяльність направлена на вирішення особистих проблем.
1--4--0
Для Бармалей: ПЕВНО, ЩО ТАК!
Коментувати
11111111111
Що було - бачили. Що буде - побачимо.
МАРТА
Так розово написано!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!