Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Школи завершили проведення підсумкових контрольних робіт чи будуть висновки
Школи завершили проведення підсумкових контрольних робіт чи будуть висновки

Чи може Міністерство освіти і науки досягти мети, провівши підсумкові контрольні роботи в загальноосвітніх навчальних закладах? Експерти вважають, що це неможливо

Школи завершили проведення підсумкових контрольних робіт чи будуть висновки

Міністерство освіти і науки України своїм наказом від 16 лютого поточного року за №141 "Про проведення підсумкових контрольних робіт" зобов’язало провести у період з 10 по 20 травня 2011 року підсумкові контрольні роботи у 5‑8 класах загальноосвітніх навчальних закладів з української мови, математики, історії України, іноземної мови та російської мови у школах з російською мовою навчання.

Мета цього розпорядчого документу визначена в констатуючий частині наказу: "На виконання Закону України "Про загальну середню освіту" та з метою якісної підготовки проекту Державного стандарту базової загальної середньої освіти".

Ця мета також підсилена й у п. 2.4 розпорядчого документу: "до 20. 06. 2011 р. організувати опрацювання зведених результатів підсумкових контрольних робіт, враховувати їх при розробленні нового Державного стандарту базової загальної середньої освіти".

Таким чином, міністерство, запроваджуючи таку масштабну форму оцінювання навчальних досягнень учнів, ставило за мету покласти результати виконання підсумкових контрольних робіт для розробки нового загальнодержавного освітнього стандарту на 10 років уперед.

Нагадаємо, що Державний стандарт загальної середньої освіти є зведенням норм і положень, що визначають державні вимоги до освіченості учнів і випускників основної і старшої школи України та гарантії держави у їх досягненні.

Окрім Базового навчального плану, держстандарт мусить мати й характеристику змісту освіти та обов’язкові результати навчання.

Іншими словами, стандарт має описувати – які знання, уміння та навички чи навчальні компетентності мусять бути засвоєні всіма без винятку учнями нашої країни.

Гучну та неоднозначну справу щодо підсумкових робіт нарешті завершено, а до шкіл надійшли форми звіту про результати їх виконання.

З одного боку форма звіту проста та зрозуміла, що не може не радувати: школам необхідно вказати кількість учнів, які виконували підсумкові контрольні роботи по класам і тип школи (загальноосвітня чи профільна) та регіон (місто чи село), а також навести відсоток учнів, які впорались із завданнями на певному рівні навчальних досягнень.

З іншого боку, співвідносячи поставлену мету міністерства з одержаним результатом виконання підсумкових контрольних робіт у школах, можна майже стовідсотково затверджувати, що проведені контрольні роботи аж ніяк не сприятимуть розробці нового стандарту освіти.

Якщо розробники освітнього стандарту дійсно жадають одержати якісний змістовний документ – новий держстандарт, який, до речі, має визначати мету, завдання, а головне, зміст майбутньої освіти України, то вони зобов’язані опрацювати більш ґрунтовні данні: як учні впорались із кожним тематичним завданням контрольної роботи, які конкретні елементи знань, умінь, навичок і розвитку пред’явили учні, які навчальні теми засвоєні на високих, а які на більш низьких рівнях тощо.

Окрім того, нагадаємо, що тексти підсумкових контрольних робіт учні знали заздалегідь, завдання мали обмежену кількість варіантів, а також припустимо певний відсоток "підкручування" результатів виконання завдань у школах, районах і областях.

Не поринаючи в тонкощі педагогічної текстології та математичної статистики, можна сміливо ставити запитання: якщо за результатами виконання підсумкових контрольних робіт і сотня геніїв не спроможна розробити новий державний стандарт освіти, то взагалі навіщо були міністерські накази, листи, багаточисельні наради, друкування та розповсюдження збірників завдань і десять навчальних днів для виконання контрольних робіт учнями в усіх школах України?

Освіта.ua
20.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
JN
Висновок один: хтось заробив шалені гроші та вчителям добре потріпали нерви. Контрольні, до яких можна готуватись протягом місяця , це запланована афера.Хто за неї має відповідати? Звичайно, "дурний " вчитель... А які ж ми, якщо виконуємо таку дурь!!!!!
I
Для JN: Якби за цю, як ви пишете, дурь платили, як слід (читай закон про освіту), то можна і потерпіти, а так.......(пі-пі-пі)..... Деякі вчителі відпочивають, а вчителі укрмови, математики, історії та інохемних мов, ходять, як дурні, бо все те,що діти написали, треба перевірити...... І це не 4 варіанти, а 15, до того ці ПКР, це ж не екзамен письмовий, щоб у кожного учня був свій варіант!!!!! Чому замість відпочинку мені мають "вилазити" очі, бо треба перевірити роботи... Чи може МОНУ доплатить всім вчителям, причетним до ПКР за проведення, перевірку та складання звітів????????????? Мабуть не дочекаємось... Хоча в деяких інших організаціях передбачена оплата праці за понаднормову роботу!!!!!!!!!!!!!!! хіба не можна було провести моніторинг (2-4 варіанти), і побачити рівень знань???
Коментувати
Тфтьяна
Учебников по анл. для 10 кл. так и не получили. На следующий год эти несчастные дети пойдут сдавать ЗНО. И всем до лампочки.
Ганна
Мої учні вже все написали, і написали непогано. 30 процентів дітей отримали 10-11 балів. До цього ми з ними повторили весь матеріал. Стверджую, що це було корисно!!! Так до чого всі ці обговорення? Чому ніхто не обговорює календарні плани, що ми їх пишемо кожного року? ТЧого не галасуєте проти ЗНО? проти ДПА? Тому що вже звикли, чи що?!
Читач
Для Ганна: Якщо Ви не розібралися, то мова йшла не про контрольні роботи, а про той спосіб їх організаціїї, на якому міністерство бізнесу від освіти заробило на батьках досить великі грошненята.
Людмила
Для Ганна: Пані, ви щось не те стверджуєте. Гарно написали. Звичайно, готувались - мали відповіді. Самі вчителі без нервів написали б не гірші. але без помилок залікові варіанти. До чого все? Вам добре? Мабуть єдиній.
Інна
Голосувати проти ЗНО? Ви звідки така розумна?
Коментувати
оксанка
Хто отримав підручники з англійської 10 клас? Є такі люди?
соня
У нас дети писали эти контрольные работы по всем 38 вариантам. Никто ничего не сократил, хотя 29 апреля появился "лист МОНу" с сокращенными вариантами. Зачем он был нужен, если сокращение количества вариантов никто не внедрил?А органы управления только указки дают свои дебильные, все было распечатано за детские денежки!
Наталя
Для соня: У нас перед самими контрольними сказали, що у кого з дітей немає збірника - купувати не заставляти, а завдання розксерити за свій кошт
M
Для соня: у вас завдання готували за рахунок дітей, а у нас за рахунок вчителів.. все як і повинно бути: вчитель САМ добирає варіанти завдань і далі по тексту..Лише різниці дехто не вловив: сам добирає, чи сам ГОТУЄ?Коли вчитель проводить свою підсумкову КР ЗА РІК, ТО ВІН І ГОТУЄ, І ДОБИРАЄ ЗВІСНО Ж САМ.А коли МОНУ хоче провести ПКР, то чому вчителі купили зошити з текстом цих ПКР (для підготовки дітей) за свій кошт, а потім ще й підготували завдання за свій кошт, потім провели, потім перевірили все, що діти написали-у свій власний час замість відпочинку. Що десь вчителів звільнили від уроків, щоб він перевірив всі ті варіанти в робочий час?Звісно ж ні!Потім вчитель ще й підготує звіти( додатки1,2,3) І що він за це має???А Держстандарт треба змінювати лише з 4-х предметів? А інші?
Коментувати
sunrise
Скажите, пожалуйста, а кто-то получил обещанные варианты для проведения контрольных работ от органов управления?
1--4
Для sunrise: у нас - никто
Коментувати
Директор
Дай Бог, щоб висновки зробила Генпрокуратура.
1--4
Для Директор: Ві ведь понимаете, что текое положение вещей ОСНОВНУЮ МАССУ устраивает. Уже МНОГО ЛЕТ!!!!!!!!
Коментувати
1111111
ТАКОЕ НЕ ТОЛЬКО в Днепре. И в Киеве УЖЕ МНОГО ЛЕТ такая практика сдачи экзаменов.
Учитель
А в Днепропетровске есть школы в которых детям просто раздали предварительно варианты, то есть Иванов все работы пишет №1, Петров № 2 и т.д.
YA
НЕ КУПУЙТЕ!
Тамара
Звісно, заради грошей батьків і вчителів. До речі, начальник управління освіти і науки в Миколаївської області Мельниченко теж добре заробляє на вчителях. Ось і книжечку випустив, продає в школи по 100 гривень! Добровільно- примусово.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!