Генпрокуратура підтвердила факт незабезпечення підручниками учнів 10 класів

Віце-спікер парламенту Микола Томенко отримав відповідь від Генеральної прокуратури України на звернення щодо забезпечення школярів підручниками, зокрема учнів 10 класів Черкаської області

Генпрокуратура підтвердила факт незабезпечення підручниками учнів 10 класів

У своєму запиті віце-спікер наголошував на тому, що впродовж 2010-2011 навчального року не отримали підручників з хімії, фізики, іноземних мов учні 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

У відповіді Генеральної прокуратури зокрема зазначено, що у 2010 році не було виконано державне замовлення на видання підручників та навчальних посібників у загальній кількості 171 тис. примірників. Випуск окремих підручників було розпочато лише після 1 вересня 2010 року. Як наслідок, навчальну літературу для учнів 2, 5 та 10 класів доставлено із запізненням.

Під час формування державного замовлення на видання навчальної літератури не враховані пропозиції закладів освіти щодо реальної потреби регіонів у кількості та переліку необхідних підручників.

Так, букварів російською мовою навчання надруковано на 65 тис. примірників більше від потреби. Натомість таких підручників українською мовою випущено на 83,4% менше. Навчальна література для 2, 5, 10 класів у 2010 році замовлена та надрукована без урахування контингенту учнів та потреби регіонів.

     

Зокрема, на 86,4 тис. екземплярів більше від замовлень регіонів надруковано підручників "Вступ до історії України" для учнів 5 класів. Проте підручників для учнів 2 класів замовлено та надруковано тільки 40,5% від фактичної потреби.

За відсутності коштів на доставку навчальної літератури понад 1 млн. примірників підручників для учнів 10 класів знаходяться на відповідальному збереженні в ДАК "Укрвидавполіграфія".

Щодо забезпечення підручниками учнів Черкаської області, то станом на кінець квітня 2011 року їх надійшло 88,52%. У навчальному процесі використовуються підручники минулих років.

На вимогу Генеральної прокуратури України за неналежне виконання службових обов'язків у ході придбання, доставки та збереження підручників директора Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України О.Удода притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

З огляду на актуальність порушених питань, існування проблеми щодо отримання дітьми якісної та доступної освіти, Генеральною прокуратурою України 11 травня міністру освіти і науки, молоді та спорту України направлено подання, яке розглядається.

Як відомо, директор Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Міністерства освіти і науки України Олександр Удод, 10 грудня 2010 року заявляв, що програма видання підручників 2010 року виконана.

Освіта.ua
16.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Максим
В Харькове мы решили проблему с информатикой ,биологией,химией при помощи новых интерактивных учебников.Разработка ХИРЭ, http://www.elearning-pto.gov.ua/4356.html .Книжки можно очень долго искать и тем более ждать.Взамен дети получили классный,современный и главное интересный эл.учебник,с возможностью заниматься как самостоятельно,так и вместе.
николаевская область
прокуратура часто молчит, даже когда начальник управления образования в Николаевской области Мельниченко сочинил книжку и распространяет ее в каждую школу ВСЕГО за 100 гривень
Angry
Цікаво, а де була генпрокуратура раніше? Чому треба було чекати до кінця навчального року ? Треба було робити це ще в листопаді, коли побачили, що підручників немає. Це саме буде і в новому році. Подивитесь.
111
Донецкая область в школе при 5 10 классах ни одного учебника по информатике,ни какого уровня!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Леся
У нас нема підручників з економіки для 10 класу (профільний рівень). Ми просили профільні підручники з географії, правознавства, хімії. нічого нема. Математику прислали тільки стандарт - це пшик.
Світланка
а в Дніпродзержинську, крім названих підручників, не отримали правознавство для профільних класів, історію України ( академічний рівень), а що толку від всесвітньої історії, коли вона не відповідає оновленій програмі і все рівно приходиться користуватися минулорічними. Бідні діти, вчителі, які викладають в цій паралелі. Скільки над нами будуть знущатися?!!!
оксанка
генпрокуратура підтвердила, бо ж багато хто сумнівався - є чи немає підручників у школах ! далі чекаємо на підтвердження, що вчителі - теж люди ...