Міністерство освіти розпочало підготовку до нового навчального року

Міністерством освіти і науки заплановано низку заходів, що мають на меті забезпечення підготовки до організованого початку 2011/2012 навчального року

Міністерство освіти розпочало підготовку до нового навчального року

Про це йдеться у відповідному наказі освітнього відомства підписаному міністром освіти.

Отже, протягом наступних місяців у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах має відбутися звітування керівників про виконану за рік роботу, у т.ч. про витрачання коштів, що надійшли на рахунки фондів сприяння розвитку навчальних закладів, з обов'язковим оприлюдненням фінансових звітів на відповідних веб-сайтах.

Регіональні управління освіти виходячи з наявних учнівських контингентів мають переглянути та конкретизувати замовлення на підручники для загальноосвітніх навчальних закладів, а при проведенні серпневих конференцій педагогічних працівників, обговорити поточний стан початкової освіти та її готовність до переходу з 1 вересня 2012 р. на новий Державний стандарт початкової загальної освіти.

Також до 25 серпня 2011 року має бути завершено комплектування дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів педагогічними працівниками, а до 31 серпня проведено набір учнів до перших та десятих класів із забезпеченням раціонального комплектування інших класів (груп) навчальних закладів системи загальної середньої освіти.

До 25 вересня має бути проаналізовано стан охоплення дітей дошкільною освітою та вжито заходів до стовідсоткового залучення дітей п'ятирічного віку до різних форм дошкільної освіти.

Серед запланованих заходів також передбачено перехід усіх загальноосвітніх навчальних закладів на однозмінний режим роботи.

Регіональним управлінням освіти доручено забезпечити організацію регулярного безкоштовного підвезення до місць навчання і додому учнів та педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості, які цього потребують.

Також наказ міністерства передбачає розробку планів щодо 100 % оволодіння педагогічними працівниками загальноосвітніх навчальних закладів основами інформаційно-комунікативних технологій.

З метою забезпечення підготовки дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів до організованого початку наступного навчального року в міністерстві створена моніторингова група, яка буде займатися розробленням рекомендацій та наданням практичної допомоги у розв'язанні проблем, що виявлятимуться у ході роботи.

Освіта.ua
16.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Особливо сподобалося «розробку планів щодо 100 % оволодіння педагогічними працівниками загальноосвітніх навчальних закладів основами інформаційно-комунікативних технологій!» Чи знає Азаров, в чому полягає різниця між «інформаційно-комунікаційними» і «інформаційно-комунікативними» технологіями? Що повинні вивчити, для чого? Що трапиться після «100 % оволодіння» невідомо чим?
Оля
А нашу школу можна назвати - дом літніх людей. Тому що працюють в неї переважно пенсіонери, а молоді люди стоять в черзі в міськво, щоб отримати роботу. Та я і уявити не можу наших "бабусь", які будуть навчатись основам інформаційно-комунікативних технологій. Що вони можуть нове надати таким всебічно розвинутим діткам.
оксанка
робота з журналами, перевірка зошитів, - і ми раніше 15.30 не йдемо зі школи
Сільський директор
Для оксанка: З адміністрацією все зрозуміло: і з "ненормованим" робочим, але не більше 8 годин, і відсутність відпустки, та й інші "переваги". Я про учителя, у якого навантаження 18 годин і в день він має 3 уроки без класного керівництва. Звідки взяли? Вчора на нараді заступників з навчально-виховної. Я про сільського учителя, в якого вдома комп*ютер, інтернет, а вночі спокій для підготовки до уроків.
Сільський директор
Для оксанка: Це право учителя, де йому перевіряти зошити: у школі чи вдома. Були б вони перевірені і вчасно. У мене хороший дієздатний колектив, середній вік - 38-45 років, тільки 2 пенсіонери і молодих поки-що не хочу. Але це сільські люди з домашнім господарством. І з виховною позакласною все гаразд: проходить після уроків. Я не хочу бути монстром, тому цікава нормативна сторона питання. Звернусь в юридичну консультацію педпрацівників
Коментувати
Сільський директор
Колеги, чи появилося у Вас одне з нововведень відділу освіти щодо перебування учителя в школі до 16 години? Підкажіть, чим це регламентується?
Анна
Для Сільський директор: Я хотя и не учитель,но мама старшего школьника и живу рядом с его школой, так что точно знаю, со второго полугодия в нашей школе учителям приказано не задерживаться после 16-00.
Сочувствующий
Для Сільський директор: Впервые слышу. Знаю, что в связи с работой раойно до 18.00, директор или завучи тоже должны сидеть по очереди до этого времени. А откуда у вас эта информация об учителях.
Коментувати
Ольга
А головне для вчителя, а саме, як він буде виживати із своєю сім'єю, у підготовці до нового навчального року не передбачено? Обмежимося розпіареним підвищенням у 10 гривень? Скасуємо запланований виступ 18 травня. У нас все гаразд: купимо за свою зарплату сучасний комп'ютер, будемо платити за інтернет по 150 гривень на місяць, чесно будемо перевіряти зошити за символічну плату, заплановані і незаплановані контрольні з 15 варіантів. А ще й пенсійний вік підвисять, будем працювати, поки "з головою перестанемо дружити". Іншого шляху я, педагог з 33-річним стажем, не бачу. Ні кабінет міністрів, ні міністерство освіти, ні профсоюзи відстоювати моє право на гідну винагороду за працю не бажають, у них все гаразд. Ура!
Леся
Для Ольга: Повністю підтримую! Міністерство нас кинуло, профспілки так само. Нещасні люди в Україні живуть, ті, які живуть чесно. тут треба бути брехачом, крадуном і хамом.
Коментувати