Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Підсумкові контрольні роботи у 5-8 класах виявилися незаконними
Підсумкові контрольні роботи у 5-8 класах виявилися незаконними

Наказ про проведення підсумкових контрольних робіт не було подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції, як того вимагає законодавство, і вважається таким, що не набрав чинності і не може бути застосованим

Підсумкові контрольні роботи у 5-8 класах виявилися незаконними

Про це йдеться у листі Міністерства юстиції України за підписом заступника міністра відомства у відповідь на відповідний запит ZN.UA.

Зокрема, у самий розпал проведення підсумкових контрольних робіт із чотирьох предметів - математики, іноземної мови, історії України та української мови, - виявилося, що цей наказ Міносвіти №141 підлягає державній реєстрації.

Проте, мабуть, у міністерстві чомусь забули, що в Україні з 1992 року існує нормативний акт, що регулює окремі моменти набуття чинності подібних наказів, а саме: "Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади".

Згідно з п.15 цього положення, "міністерства, інші центральні органи виконавчої влади направляють для виконання нормативно-правові акти лише після їх державної реєстрації та офіційного опублікування. У разі порушення зазначених вимог нормативно-правові акти вважаються такими, що не набрали чинності, і не можуть бути застосовані".

Можливо, у Міносвіти вирішили, що документ, який стосується багатьох тисяч школярів, - це акт персонального характеру, або, наприклад, він має рекомендаційний, роз'яснювальний або інформаційний характер і, відповідно, не подається на державну реєстрацію?

Однак нагадаємо, що наказ, по суті, змінює життєвий уклад учнів і передбачає, що семестрова оцінка з предмета виставляється з урахуванням оцінки за підсумкову контрольну роботу. Причому про цей "іспит" школярі дізналися менш ніж за три місяці до його проведення, і це тільки від дати появи наказу.

Відповідно, у тих батьків, які будуть незадоволені результатами підсумкових контрольних, є всі підстави оскаржити їх у суді і визнати недійсним факт проведення таких контрольних.

Що ж стосується дій міністра освіти Дмитра Табачника, який не тільки підписав зазначений наказ, але і взяв на себе функції контролю за його виконанням, то його незаконні дії (чи бездіяльність) як посадової особи можуть бути як мінімум предметом окремого оскарження в адміністративному суді, з відповідною вимогою компенсації моральної шкоди.

Нагадаємо, що державна реєстрація нормативно-правового акта полягає у проведенні Міністерством юстиції правової експертизи на відповідність його Конституції, міжнародному законодавству і законодавству України. Такій реєстрації підлягають нормативно-правові акти будь-якого виду (постанови, накази, інструкції тощо), якщо у них міститься одна або більше норм, які зачіпають соціально-економічні, політичні, особисті та інші права, свободи і законні інтереси громадян, проголошені й гарантовані Конституцією та законами України.

Слід зазначити, що проведення підсумкових контрольних робіт у школах розпочалося 10 травня та має завершитися 20 травня 2011 року.

Освіта.ua
16.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Елена
Идея проведения таких работ в конце года хорошая. Но не так же издеваться над учителями, родителями и детьми. Все это надо делать с начала учебного года. Сборники должны поступать в учебные заведения бесплатно. Учителя и дети должны готовиться в течении года. Пусть это будет своеобразный экзамен, итог деятельности за год и учителя и ученика. Мы наблюдали, как дети подтянулись, учили, готовились- это уже большой плюс, произошла систематизация знаний в любом случае, даже при таких несовершенных сборниках. И я, как учитель, вижу, что дети стали намного лучше отвечать, работать на уроке. Но чего в этом году это стоило. Сколько нервов, неприятностей и конфликтных ситуаций. Всего этого можно избежать и получить тот же результат.
Аля
Товарищи! Господа! Почему лишь меня одну возмущает тот факт, что НОВОСТЬ-то оказалась - СТАРОЙ!?! ПОЧЕМУ только 16 мая (!!! Не марта-апреля! И даже не хотя бы 3 мая!) - только за 4 (!) дня до окончания НЕЗАКОННЫХ (цитата:-)) ИКР появилась эта "новость"??? Что, обо всём - только что узнали??? И почему в новостях телеканалов - ни слова о том, что мы тут с вами обсуждаем??? Буду признательна за ответ...
Ирина
Главный лозунг власти был: "К руководству страной - только профессионалов!" Наше министерство просто клондайк таких. Просто стыдно работать в этой системе! Эти контрольные совсем не показывают уровень знаний по предмету. Ну, допустим, научились решать ученики 10 определённых заданий по математике - это показатель их знаний? Отсюда вывод: они бесполезны, введены для заработка денег определёнными лицами, для создания видимости работы в министерстве. Уже становится стыдно жить и работать в такой стране, ведь "каждый народ имеет то правительство, которое он заслуживает". Неужели мы не достойны лучшего?
Петро
Придурки кончені. Що дійсно з школою роблять. ДЕБІЛИ
Лісоруб
Люди добрі! Боже милостевий! І за які такі гріхи тяжкі нам, учителям, такі знущання від влади і керівництва? Мені здається,що вони зовсім не розуміють, що таке навчальний процес. Керують, наказують, дають розпорядження які завгодно і не передбачають наслідки. А НАСЛІДКИ ВИЯВЛЯЮТЬСЯ СЕРЙОЗНИМИ: матеріальні збитки, нервові струси учителів, учнів, батьків, конфліктні ситуації,невизначеність у діях та рішеннях. І це в такий напружний для школи час! Ех Ви, горе- керівники! Мабуть ще влітку на Канарах відновлюватиме своє горе-керування, а вчителів у безкоштовну відпустку! ДЯКУЄМО!!!
Аля
Обхохотаться, если не вспомнить сколько шуму было, нервов, денег сколько заплачено, уроков испорчено и поперенесено... Но если забыть это, то афера просто супер - учитесь, студенты)
Аля
Упс:-) - как говорят наши дети в таких случаях... А в вину самого Дмитрия Табачника - не верю!! Впечатление - как о саботаже с целью ему навредить. Только вопрос - КТО саботировал? И почему, всё (!) зная (!) ещё 1-2 м-ца назад, говорят об ЭТОМ лишь СЕГОДНЯ?!?!? Просто ... БЕССОВЕСТНО это всё. Гадко.
Елена
Для учителька: ДПА по математике 9 класс скачала с сайта МОН и копируя постранично в документ Word, можно распечатать сразу кодируя вариант ( у нас требуют кодировать )
МАРТАМВАС
Це виходить, усі школи лоханулись:) А вчителям попандоз! Слава Богу, вистачило розуму не купувати збірники!
Сільський директор
У нас вирішили сьогодні на нараді завучів (читай - приказали) підсумкові контрольні роботи вписати в останню тему, це десь 5-7 урок за темою, яка складається із 10-12, і тематичну більше не проводити. А річну, наприклад , диктант, згідно календарного!. Десь зникають слова, думки і залишаються тільки вигуки........
ОГО)))
Не ту країну назвали ГОНДУРАСОМ чи МОЛДОВОЮ))) Смішно..., але це факт...
Аля
И здорово прокомментировали, и, действительно, смешно и - горько, и... чуть ли не единственный(-ая?) Вы ГРАМОТНО (!) записали свой комментарий:-) А следовательно, ИДЕЯ введения контрольных - наверное, не так уж плоха.:-) Другое дело - процедура введения, организация всего этого... Изначально любое, даже самое благое дело, подобной организацией можно превратить в... то, что имеем с ИКР:-) Для ОГО))):
Коментувати
Николай
Мне с самого начала не понравилась эта идея. Ведь ученикам надо ночами сидеть и учить то, что не выучили за целый год. А вот еще законодательство нас поддерживает.
Микола
А кто там о вас думать будет... Для Андрей: Для ММИ: А він хоч знає, що таке ЗАКОН?
Андрей
От козлы ,решили денях срубить,а о нас не подумали,как нам ученикам)
Микола
В ближайшее время изменений не предвидится... Для учителька:
Vovan
Дятлы!!!!
03
Для Vovan: ЗРЯ ВЫ ТАК! ОНИ ОООЧЧЧЕЕЕНННЬ УМНЫ. и это пугает
Коментувати
Саша
та чого Міністерсту переживати - всерівно вчителі найбільше постраждають
Микола
Це точно...страждають вчителі Для Саша:
Коментувати
DR
Вибрали — насолоджуйтесь. Партія шулерів (з польск. szuler "шулер") при владі.
Микола
Тепер Міністерству освіти треба негайно відмінити наказ №141!!! Але ж навряд, щоб вони його відмінили... Тоді ж незаконні і Книжки "Підсумкові контрольні роботи..." Значить МОНУ незаконний бізнес хотіло налаштувати... А чи зроблять висновки у КАБМІНІ? Табачника треба терміново відправити у відставку!
?!!!
Для Микола: ...і не лише у відставку!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!