Osvita.ua Середня освіта Новини середньої освіти Табачник розповів про результати учнівських олімпіад у 2010/11 навчальному році
Табачник розповів про результати учнівських олімпіад у 2010/11 навчальному році

У загальнодержавних учнівських олімпіадах щороку беруть участь близько 3 млн українських школярів, або 60% від загальної кількості учнів

Табачник розповів про результати учнівських олімпіад у 2010/11 навчальному році

Про це повідомив під час прес-конференції міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

Загалом цього року було проведено всеукраїнські олімпіади з 19 навчальних предметів. У фінальному етапі олімпіад взяли участь понад 2 тисячі найталановитіших учнів України, 1 тисяча з яких стали переможцями.

Міністр зазначив, що у 2010/11 навчальному році було започатковано додатково 4 нові олімпіади - з російської мови і літератури, екології, астрономії та педагогіки і психології.

Перспективним напрямком роботи з обдарованою молоддю на загальнодержавному рівні у 2010/11 навчальному році стало проведення всеукраїнських інтернет-олімпіад з математики, фізики, хімії, біології, географії, економіки, інформатики, російської мови і літератури, переможці яких взяли участь у фіналах та підтвердили високий рівень своїх знань.

“З 51 переможця цих інтернет-олімпіад, які взяли участь у четвертому турі, 94 відсотки виявились переможцями на безпосередньому змаганні у письмових завданнях. Тобто, це засвідчує, що переможці інтернет-олімпіад самі демонстрували свої знання, без участі батьків, самі готувалися і є гідними учасниками. Це дає змогу серйозно розширити учасників олімпіад і широко залучати до участі в них дітей, у тому числі й з сільської місцевості”, - вважає Д. Табачник.

За його словами, останнім часом усе більшої популярності набувають всеукраїнські учнівські турніри і конкурси. Лише цього року у них взяли участь понад 800 тис. учнів.

Також міністр повідомив, що за кількістю медалей, отриманих під час міжнародних змагань, у яких також беруть участь українські школярі, наша держава стабільно перебуває на 10-15-му місці у рейтингу країн-лідерів, яких загалом близько 100.

За даними Д.Табачника, починаючи з 1993 року українські школярі завоювали 395 медалей на міжнародних змаганнях: 69 золотих, 148 срібних і 178 бронзових.

Також Д. Табачник нагадав, що переможці всеукраїнських учнівських олімпіад мають можливість вступити до вишів за пільговими умовами.

Відповідно до умов прийому на поточний рік, призерам IV етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін додатково нараховуються бали: за диплом І ступеня - 50 балів, ІІ ступеня - 40 балів, ІІІ ступеня - 30 балів.

Крім того, для учасників і призерів міжнародних олімпіад вступ до вищих навчальних закладів відбувається поза конкурсом відповідно до напряму, у якому вони є переможцями змагань.

УНІАН
13.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!