Освітянські профспілки відмовилися від проведення акцій протесту

Акції протесту працівників освітньої галузі заплановані на 17 та 18 травня не відбудуться з причин недоцільності їх проведення

Освітянські профспілки відмовилися від проведення акцій протесту

В ЦК Профспілки працівників освіти і науки вважають недоцільним проведення акцій протесту працівників освітньої галузі, які мали відбутися в регіонах та столиці України з метою відстоювання соціальних прав освітян. З директивами щодо недоцільності протестних заходів вже ознайомлені регіональні осередки галузевої організації.

Нагадаємо, рішення про проведення масових акцій протесту працівників освітньої галузі було прийняте в квітні на спільному розширеному засіданні п’яти президій Всеукраїнських профспілок бюджетної сфери.

Рішення про відміну проведення акцій протесту прийнято завдяки випереджальним діям уряду, який 11 травня ухвалив рішення про підвищення рівня оплати праці працівників бюджетної сфери.

У свою чергу в ЦК Профспілки працівників освіти зазначили, що завдяки активізації соціального діалогу між профспілками та органами виконавчої влади, ухвалене урядове рішення "Про підвищення рівня оплати праці працівників бюджетної сфери", яке передбачає прискорення виконання соціальних зобов'язань Уряду у відповідності з Генеральною угодою.

Зокрема, зазначають у профспілці, з 1 липня 2011 року позачергово буде збільшено посадовий оклад працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки до розміру 635 грн (зараз 625 грн – ред.).

У профспілці підкреслили, що внаслідок такого підвищення середній розмір посадових окладів педагогічних працівників становитиме 1251 грн, а науково-педагогічних працівників - 2172 грн. (що відповідає ставці заробітної плати вчителя першої кваліфікаційної категорії та посадовому окладу доцента відповідно).

Прийнятою постановою передбачається також наступне підвищення величини першого тарифного розряду ЄТС з 1 вересня, 1 жовтня та 1 грудня 2011 року до розмірів 641 грн., 660 грн. та 704 грн відповідно.

Таким чином, за підрахунками освітянської профспілки, середня заробітна плата вчителя, який зокрема має першу кваліфікаційну категорію, звання "старший учитель" та викладає українську мову, виконує обов’язки класного керівника, завідувача кабінетом, з урахуванням надбавок за вислугу років та за престижність педагогічної праці, поступово збільшиться по відношенню до квітня: на 42 грн у липні та орієнтовно на 330 грн у грудні.

В профспілці також повідомили, що урядом започатковано ліквідацію зрівнялівки в оплаті праці працівників 1-7 тарифних розрядів.

У ЦК Профспілки працівників освіти і науки також повідомляють, що і надалі буде проводитися робота щодо наближення у 2012 році розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС до законодавчо гарантованого рівня.

Як відомо, раніше представники профспілок наголошували на зубожінні працівників бюджетної сфери, в умовах підвищення цін на споживчі товари і тарифів на комунальні послуги.

Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов ще в квітні заявляв, що визначення розміру посадових окладів за розрядами ЄТС, на підставі встановленої урядом фіксованої величини замість законодавчо затвердженої мінімальної заробітної плати, спричинило втрату заробітку кожним педагогічним працівником за 2010 рік у середньому близько 16000 грн. А втрата заробітку за січень - березень 2011 року склала близько 1400 грн щомісяця.

Довідка: Профспілка працівників освіти і науки України є добровільною неприбутковою громадською організацією, яка об’єднує своїх членів на добровільних засадах. Відповідно до статутних положень метою діяльності Профспілки є здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки.

Реалізація зазначеної статутної мети Профспілки забезпечується в т.ч. за рахунок щомісячних членських внесків членів Профспілки, що складають 1 % від заробітної плати та інших виплат, що здійснюються роботодавцем на користь працівника.

На початку 2011 року Профспілка об'єднувала 29683 первинних організації загальною чисельністю більше 2 млн осіб.

Освіта.ua
13.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
YA
О! ПРОЦЕС РОЗУМІННЯ ВИТОКІВ ПРОБЛЕМИ РОЗПОЧАВСЯ. МОЖЛИВО ЗНАЙДЕТЬСЯ Й ВИХІД! Це вже прохання до мислителів! АУ! Ви є? Щодо особистості лідера. Лідера ПОТРІБНО СФОРМУВАТИ! Невже у нас ЦИМ займається ХОЧА Б О ЯКОМУСЬ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ? Зазвичай ми прагнемо високих результатів навчання, а про якості людські якось не задумуємось. А, іще ж телебачення не варто випускати з виду...
Євген Смотрицький
Для YA: Та я й не проти, але я ситуацію бачу дещо інакше. ЧИТАЙТЕ ОРТЕГУ-І-ГАССЕТА!!! (Та не читайте, як не хочете! Я ж не примушую). Так от! Влада втрачає силу без підтримки народу, народ без влади – безглуздий. «Народ дає НАКАЗ владі, влада дає УКАЗ (чи ПРИКАЗ??) народу» (приблизно так у Ортеги-і-Гассета). Сьогодні наший народ не викликає поваги! Послухайте Ліну Костенко! Почитайте її доньку – Оксану Пахльовсьву, хоч би й тут у моєму перекладі, в самому низу посилання на оригінал: http://www.relga.ru/Environ/WebObjects/tgu-www.woa/wa/Main?textid=2796&level1=main&level2=articles Моя думка – НАРОД повинен прагнути ПРАВДИ і щось РОБИТИ для того, щоб вона увійшла в життя. А виховувати лідерів… Та не смішіть ви! Красти ніхто не вчить, а як уміють! А як на міжнародному рівні щось провернути – то навчилися! І мови вивчили, і закони взнали. ДЛЯ СЕБЕ особисто багато чого...
Євген Смотрицький
Для YA: ПРОДОВЖУЮ. ДЛЯ СЕБЕ особисто багато чого вивчили без спеціальної підготовки. Для себе як НАРОДУ – НІЧОГО не зрозуміли і не вивчили. НЕЗАЛЕЖНІСТЬ використали для саморуйнації. 20 років – це покоління, це вже історія. Можна робити висновки. Роблю свій: народ НЕСПРОМОЖНИЙ до ІСТОРИЧНОГО БУТТЯ. Так що, керівництво сьогоднішньої профспілки – винні, але винні СЬОГОДНІ. А взагалі – взагалі винний НАРОД. Може неприємно чути. Так вбийте мене!
YA
Для Євген Смотрицький: Нащо ж Ви АЖ так! Хороша людина повинна довго жити! :-) Почитаю запропоноване. Щодо красти - вчать! Ще й як вчать.Обманювати - НАВЧИЛИ. (в школі, та й\не тільки) А в іншому - просто приймаю Вашу точку зору, допоки не маю іншої.
Коментувати
Штатний
Наш народ САМ ніколи не вийде на будь -яку протестну акцію тому ,що у нього в генах -страх,почуття покори . А профспілки можуть вирішувати питання і на рівні верхніх ешелонів влади ,і на місцевому рівні .На 90% це залежить від особистості лідера. Тому дивіться ,кого обираєте і ставте обраному конктетні завдання .Тоді буде толк.
Всем!
Профсоюз был куплен за 10 гривен!!! Профсоюз не отстаивает выполнения Конституции ст. 57 "Об образовании", где прописано 10% средств на образование, а не 6% как сейчас и ставка учителя равняется средней по промышленности. Такой профсоюз нам не нужен!!!
Владимир
Не все так плохо, потому, то мы живем не в линейном мире, связанном законами причинности, а наоборот эти законы определяют нашу траекторию в мультимире. Я призываю учителей бросить мыслить линейно. Мы имеем непосредственный контакт с таким материальным ресурсом, явлением, который нельзя измерить деньгами, властью или прочими благами – это подрастающее поколение. Это детектор реальности, отображающий наш многовекторный мир более адекватно, чем адронный коллайдер. Настоящий учитель это чувствует интуитивно. Не надо завидовать богатым. В параллельных ветвях реальности они беднее любого из Вас, и наоборот. Почувствуйте через своих учеников дыхание бесконечных вариантов реальности – это дорогого стоит.
Євген Смотрицький
Для Владимир: Очень красиво и, наверное, правильно сказано. Но у меня 2 вопроса. 1. Учитель как животное при существующей зарплате и трудозатратах может выжить и размножаться? 2. Учитель как Учитель может выполнять свою социальную функцию - учить и воспитывать подрастающее поколение?
Владимир
Не держите все яйца в одной корзине. Если Вы специалист в любой области, то в современном мире можете зарабатывать средства к существованию параллельно работе в школе. Если бы была моя воля, то я бы хоть на пару лет вообще отменил бы финансирование школы и зарплаты учителям. Причина очень простая – те средства, что декларируется на образование на самом деле идут на поддержание мафиообразных структур ничего общего не имеющих с общественной моралью. Если перекрыть хоть на половину этот финансовый источник, они уничтожат друг друга, как пауки в банке. На мой взгляд, до детей доходит менее 10% декларируемых средств. Самое страшное – воровать у своих детей, обрубать корни, прорастающие в общее будущее.
Євген Смотрицький
Для Владимир: Опять-таки, наверное, правильно. Только вот насчёт параллельной работы... У меня не столько яиц, чтобы распихивать их по корзинам... Последняя моя декларация о доходах в 2001 г. была с 7 (СЕМИ) мест работы. Можно смеяться. Но ... Ещё смешней - я остался ДОЛЖЕН. Но Вы правы: лучше не платить, чем делать вид, что платишь.
Коментувати
PR
Нам конец. Но может хоть хватит мужества выйти из профсоюза. Молодежь, уезжайте из этой страны куда-нибудь, пока вас не превратили в рабов. Выкиньте диплом учителя и ищите другую работу.Мне уже просто поздно..
КОХАР
Ще Леся Українка писала: "Хто звільниться сам - буде вільним. Хто кого звільнить візьме у неволю." Смішно сьогодні вірити у те, що профспілка на громадських засадах (насправді ж за наші гроші) працює заради вчителів. Вона працює заради збереження системи і на систему. Її основною функцією є не бажання захищати інтереси педагогів, а врегульовувати конфліктні питання, запобігати справжнім проявам боротьби.
Тетяна, вчитель історії
де-факто, феодальний лад
Євген Смотрицький
Для Тетяна, вчитель історії: Феодальний лад, то ЛАД, а це - БЕЗЛАДДЯ!
Коментувати
Володимир
Такое впечатление, что все надеялись на чудо и ждали его. А чудес ведь не бывает. Кто руководит этими профсоюзами? Все и так знают. Глупо было даже надеяться.
Євген Смотрицький
Для Володимир: Да дело даже не в том, КТО руководит профсоюзами. Дело в том, как я понимаю, что выбора у руководителей профсоюзов нет, вернее только два варианта: либо продаваться себе на пользу, либо быть убитыми. Ведь учителя им, руководству профсоюзов, ничего сделать не могут, а те, от кого профсоюзы "защищают" учителей - могут всё: и купить, и убить. ГОСУДАРСТВО загнало в тупик Общество и умрёт на второй день после смерти убитого им общества. Рекомендую Ортегу-И-Гассета "Восстание масс". Всё сказано.
4/5
Євген ПРАВИЙ в твердженні:"два варианта: либо продаваться себе на пользу, либо быть убитыми. Ведь учителя им, руководству профсоюзов, ничего сделать не могут, а те, от кого профсоюзы "защищают" учителей - могут всё: и купить, и убить". Той, хто в якійст мірі переніс подібне ,НУКОЛИ не схоче того повторити. Це такі, як КІБАЛЬЧИЧ здатні , побачивши, як полісмен б*є людину, дати тому у морду(у відповідь). Але ж і відомо, що з того вийшло
Коментувати
Светлана
Я вышла из профсоюзов 8 лет назад, когда срочно нужна была операция и я попросила помощи. Помогли.... через полгода 15 гривнами за те предыдущие 20 лет, которые я исправно платила взносы и не воспользовалась ни разу ни санаторием, ни пионерским лагерем, никакими другими льготами. Жалею, что вообще кормила столько лет этих нахлебников, и только беда открыла мне глаза.
C
Нет слов выразить свое возмущение. ПРОДАЖНЫЕ ПРОФСОЮЗЫ за десятку продались. В этой жизни можно рассчитывать только на себя. Надо выходить на майданы без них, а потом гнать таких лидеров!!!
учитель
Всем! Давайте просто писать в бухгалтерии заявления об отказе удержания профсоюзных взносов и сами будем их собирать и распределять как РЕШИТ ПЕРВИЧНАЯ ПРОФСОЮЗНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ своим собранием.Бюрократы в профсоюзах засиделись,прирасли к НАШИМ ДЕНЬГАМ и живут себе безбедненько,а мы,коллеги наши,нуждаемся в юридичесой помощи,лечении, а райкомы профосоюза,обкомы,забирая 60% наших взносов тратят их на себя,сидя в кабинетах через стенку с райадминистрацией и выделяют деньги на все их пьянки... За наши же деньги они нас и не защищают. САМИМ НАДО ДЕЛИТЬ СВОИ ДЕНЬГИ!!!! А ТАКОЕ РУКОВОДСТВО ПРОФСОЮЗА НАМ НЕ НУЖНО!
222
Для учитель: О!!! Радует трезвое и обдуманное мнение!
Коментувати
учитель
профспілки -паразити!
DR
ПРОТЕСТ !!! З політичною вимогою відставки уряду та виборів, негайно.
Євген Смотрицький
1. Выдвигайте ПОЛИТИЧЕСКИЕ требования, а не только экономические. 2. Меняйте профессию. И чем быстрей - тем лучше. 3. Уезжайте из страны, кто может. 4. Переходите на подножный корм: огороды, дачи, подработки. Все понимают, что надежды нет. Трупы не оживают. Ни биологические, ни социальные. Страна находится на внешнем управлении и питании. Поэтому даже смена руководства страны ничего не изменит. Собственно говоря, системы образования нет. Если нет страны, нет народа, нет жизнеспособной экономики, то и учить никого не надо. Поэтому сегодня учителя - не учителя по своей социальной функции и сущности, даже если они и отлично работают и отлично учат. ОНО ВСЁ НЕ НАДО. Надо одно - поддерживать видимость существования страны, пока не станет смешно и абсурдно. Только смеяться будут уже другие над нами.
YA
Для Євген Смотрицький: Вы знаете, что переход на подножный корм ТРЕБУЕТ ЗАТРАТ, равноценных зарплатам плюс работа. УЕЗЖАТЬ И ОТПРАВЛЯТЬ ОТСЮДА ДЕТЕЙ , чтобы внукам пристойно жилось!!! Учитель ПОТРЕБЕН ЛИШЬ ДЛЯ ТОГО, чтоюы ДЕРЖАТЬ ПОРОСЛЬ В СТЕНАХ ЗДАНИЙ, ЧТОБЫ ТЕ НЕ ВАЛИЛИ ВАЛОМ КРАСТЬ,ю ГРАБИТЬ И УБИВАТЬ!!!! Я не говорю о тех, ОТДЕЛЬНЫХ заведения, дети которых приходят ЗА ЗНАНИЯМИ. Я говорю о МАССОВОЙ школе. Страны НЕТ!
Євген Смотрицький
Для YA: Вы меня абсолютно правильно поняли. И я с Васи тоже абсолютно согласен. А что касается затрат, так тут цена уже не имеет смысла, так как речь идёт о выживании. Тут уж "или - или".
YA
Для Євген Смотрицький: Учителя ВЫЖИВАЮТ уже почти 19 лет. Все, кто мог, ушли в предприниматели. Молодых (у нас) практически НЕТ. А проблема выживания наших людей и привела к той ситуации, которую МЫ имеем на сегодня. Проблема тянется с начала прошлого века. Мы всё выживаем и выживаем, именно ЭТО генетически заложено в наших людях, именно ЭТО заставляет учителя выполнять ВСЕ приказы сверху, даже не думая, что ведь можно ИНАЧЕ. Именно ЭТО позволяет родителям покупать НИКОМУ НЕ НУЖНЫЕ контрольные работы (даже не подумав, что ведь ребёнок в школе ВСЁ учит), именно ЭТО позволяет работать ХОЛОДНЫМ школам, в которых на окне за ночь замерзает вода в стакане, а учительница младших классов, на предложение НЕ ПУСКАТЬ свою 5летнюю дочь в холодную школу отвечает:"Як? "
Коментувати
JN
Ну, вот и всё... Продажные профсоюзы показали себя во всей красе. Наивные мы дураки. Всё ждём, что "добрые дяди" что-то для нас сделают. Наш профсоюз всегда был прикормлен властью. А сейчас они - часть бандократии!!! Я вышла из профсоюза 7 лет назад. Сейчас жалею, что не сделала это раньше. Нечего трутней кормить!!!
Вчитель інформатики
Як можна піднімати галас на всю країну про підвищення заробітної плати на ті мізерні десятки гривень. Ви ж дорослі, обрані народом люди. Дайте їх мовчки і шукайте шляхи дати ще за цю важку та важливу працю. Копійки, які ви нам підкидаєте нічого не варті, а тільки викликають посмішку крізь сльози.
YA
Для Вчитель інформатики: А разве НЕ УЧИТЕЛЯ вырастили и взлелеяли тех, К КОМУ ВЫ ОБРАЩАЕТЕСЬ?
Наталя
Для YA: Не учителя - система!
YA
Для Наталя: систему СОЗДАЮТ люди. Людей взращивают УЧИТЕЛЯ! Не стоит снимать с себя ответственности. Если много лет подряд в школе говорят одно, а делают ОБСОЛЮТНО ДРУГОЕ, то это и есть ФОРМИРОВАНИЕ системы отношений , которая и закладывает основы будущего обустройства страны... "ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТИ ДІТЕЙ. . .Є НАЙТАЛАНОВИТІШИМ ВИХОВАТЕЛЕМ."Мы, учителя, ПОЗВОЛЯЕМ им помыкать собой...
Коментувати
Polina
А в у нас в Донецке в Петровском районе принудительно-добровольно заставляют писать заявления на бесплатные дни!
директор
Колеги, ситуація зайвий раз доводить, НІХТО ОКРІМ НАС САМИХ не відстоїть наше право на гідну працю та її гідну оплату. МИ успішно самоорганізуємось і самі - ТІЛЬКИ ВИЙДЕМО НА ПРОТЕСТ !!! Я ПЕРЕКОНАНИЙ, ЩО ОСВІТЯНИ БУДУТЬ НА МАЙДАНАХ, бо за 10грн продатись?!
вчитель-філолог
ГАНЬБА профспілкам!!!
директор
ЦІ,прикормлені нами ЗАСРАНЦІ, змінюють свою думку ''за шмат гнилої ковбаси''. 1. ОСОБИСТО написати заяву про добровільний вихід із профспілки. 2. ВИЙТИ НА СТИХІЙНІ МІТИНГИ 17-18 І ДОВЕСТИ СОБІ , ЩО МИ ВЧИТЕЛІ - ГОСПОДАРІ В ОСВІТІ. А бидлота продажна хай знає своє місце.